Suhted »

Jah, armastus on olemas
[13. mai 2010 | Kirjutas: Kaido | 28933 korda loetud | kokku kommentaare: 7]

Muidugi on armastus olemas! Kui armastust ei oleks olemas, siis ei oleks olemas ka mind ja sind. Ning mul on siiralt hea meel, et seda leidsid ka eelmise artikli lugejad, kes väljendasid oma arvamusi kommentaarides.

Kuidas siiski defineerida armastust ja seda mõista? Pakun välja alljärgnevalt ühe viisi, millest kirjutasin mõni aeg tagasi ühte naiste veebiajakirja.

Armastuse olemus lõpuks paljastatud
Me küll teame, millest koosneb vesi ja millest koosneb õhk ning kõik muud asjad meie ümber, aga millest koosneb armastus? Kas teadlased on iialgi arutlenud selle üle, millest koosneb armastus?

Esmapilgul on see lihtne küsimus, kuna kõlab klišeena, aga tundes armastuse väge enda sees, hakkad sa esitama endale tobedaid küsimusi, et kui ma tunnen midagi, peab sellel tundel olema ka mõõdetav väärtus ja sisu.

Saamaks infot armastuse kohta kõige ehedamal kujul, panid armastuseuurijad kokku testgrupi armunutest, kes püüdsid seda kirjeldada ning defineerida läbi empiirilise kogemuse.

Armastuse teatmik

MÕISTED:
Armastus - seletamatu ja tõenäoliselt maaväline aine.
Armastatu - ohver, kelle kaudu armastust manustatakse.
Armastaja - isik, kes on armastust manustanud.
Kichekovski klikk - sobivus armastaja ja armastatu vahel 10 palli skaalal

1) Armastusel ei ole värvi.
Sest armastus on isegi valgusest kiirem ja heledam. Armastust saab ainult näha vaimusilmas, unenägudes ning üksikutel juhtudel ka armastatuga lähikontaktis olles.

2) Armastus on väga tugev.
Kui armastaja saaks armastuse oma hingest välja võtta, siis see purustaks absoluutselt kõik muud elemendid Universumis vaid seda kergelt puudutades.

3) Armastus on valus.
Kuna armastus on nii võimas, siis loomulikult ei mahu see armastaja hinge ära, vaid ta tahab välja tulla ja seguneda armastatuga. Üldjuhul on see tuntav teravalt lõikava valuna südame all, millega kaasneb ka pitsitus kurgus ja külmavärin peas. Jah, peas.

4) Armastus naeratab.
Kuigi armastus on valus, on ta oma olemuselt heasoovlik. Meie oma hirmuga, et võib-olla ei leia meie armastus vastuarmastust, tuhmistame armastuse naeratuse ja see tundub mõnikord piinana.

5) Armastus on piinavalt koormav.
Kuna see on kõige vastuolulisem armastuse omadus, sest see on vastuolus armastuse enda põhiomadusega, milleks on ARMASTUS, siis vajab see pikemat lahtiseletamist. Armastus on piinavalt koormav, sest kui sa manustad armastust, siis see halvab kõik sinu meeled. Sa näed armastatut igal hetkel oma silmade taga ning kummalisel kombel sa samastad palju sind ümbritsevaid inimesi armastatuga. Sulle tundub, et armastatu ei armasta sind vastu, ning kardad, et sa ei saa selle valuga hakkama (vt punkt 3). Seetõttu võib tihti armastaja tunda, et armastus on muutunud piinavalt koormavaks, mis tegelikult on täiesti normaalne nähtus ja tingitud vaid sellest, et me manustasime armastust natuke liiga palju või on armastatu Kichekovski Armastuse 10 punkti Skaalal saavutanud armastaja poolt liiga kõrge skoori (üle 9 punkti). PS. Koos armastuse manustamisega peaks reeglite järgi armastuse levitaja kindlasti teavitama isikut, kes plaanib armastust manustama hakata, ohtudest, mis kaasnevad liiga kõrge klikiga armastatu ja armastaja vahel.

6) Armastus avab uksed.
Tihti on juhtunud, et armastaja avastab armastuse käigus enese juures uusi andeid. Mitmed on hakanud kirjutama luuletusi. Harvematel ja ekstreemsematel juhtudel on mõni armastaja isegi kirjutanud uusi teadustöid. Üks seni teadaolevalt kõige ekstreemsem juhtum oli, kui armastaja kirjutas teatmiku armastuse olemusest.

7) Armastus kui ravim.
Kuna armastusel on väga suur jõud, siis targemad ja teadlikumad armastajad saavad armastusega ravida. Üldjuhul ravitakse armastusega tuntud haigusi nagu Puuduliku suhte sündroom või Üksilduse epideemia. Praktika on näidanud, et kui armastaja kasutab armastuse käigus jõudu õigesti, võib armastaja vabaneda mõlemast haigusest.

8) Armastus annab vabaduse.
Eeskirjadega on kokku leppinud, et armastajad võivad teatud piires teha asju, mida normaalsed inimesed ei tee. Kõige sagedasemad juhtumid on, kui armastaja ütleb või kordab oma peas võimast mantrat 1000 korda järjest "Ma armastan Sind". Teadlased ei ole tänaseks suutnud siiski vältida ka olukorda, kus armastaja läheb peast täiesti segi ning saadab armastatule nt 100 kirja või sms-i 1 päeva jooksul.

9) Armastus võib olla püsiv kahjustus.
Äärmuslikel juhtudel võib asi isegi nii kaugele areneda, et armastus läheb üle Elu Armastuseks, aga selle eeltingimuseks on siiski üldjuhul, et Kichekovski Armastuse 10 punkti Skaalal saavutab armastaja 10 punkti ning klikk on olemas lisaks füüsilisele tasandile ka vaimsete väärtuste, hobide, isegi toitumise ning loomulikult üldiste eluväärtuste vahel. See on väga harv juhtum ning hetkel on teada testgrupis ainult üks paar ühest kaugest ja vähearenenud riigist Prestonia, kus kaks inimest kohtusid ekstreemsetel tingimustel suhtlesid ekstreemsetel viisidel ja armusid ekstreemselt ühes teises kauges riigis Ospani'a.

10) Vastumürgid armastuse vastu.
Armastuse vastu on võimalik ka ravimeid leida. Kuna üha enam inimesi tarbib armastust juba esimesel kohtumisel, on nõudlus vastmürgi vastu kasvamas väga kiiresti. Seni parimaid tulemusi andvad võtted armastuse vastu on: a) Armastatu püsiv nägemine; b) Armastatule pidevalt ütlemine, kui ilus ja hea ta on; c) Ausus armastatu vastu; d) Armastatule sõnumite ja kirjade (sh e-kirjade) saatmine; e) Armastatuga füüsilise kontakti otsimine; f) Armastatule 100% andumine igal tasandil (ei samastata üldjuhul Tuhvlialuse Sündroomiga).

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
16. mai 22:23 Angela kirjutas:
Tere Kaido.See teema on töeliselt huvitav.Kuidas saab olla armastus nii valus ,et selle pärast peab väga noorelt lahkuma planeedilt Maa?Miks on üks inimene teise inimese elu möte?Mida ette vötta siis vastamata armastusega?Üks sündmus pani jälle elu üle järele mötlema.Aga muidu on elu ilus endiselt.
18. mai 21:08 Alice kirjutas:
Tere. Armastus on sügavam mõiste kui tavaliselt arvatakse. Arvan, et armastus saab olla ka tugev, õrn ja austav. Põhimõtteliselt mittetraditsiooniline, vaid midagi sellist nagu ema ja lapse, õpetaja ja õpilase vaheline armastus, sügav kiindumus. See võib aga olla niisama tugev nagu tavapäraselt mõistetav armastus ja see ajab mind veidi segadusse.Kas selline armastus võib kõhus samamoodi liblikad lendlema panna nagu tavaline armastus? On selline eriline armastus olemas või kujutan ma seda endale ette ja kõik taandub ikkagi n.-ö. tavaarmastuse raamidesse?
03. juuni 17:57 Karin kirjutas:
Armastus on igatsus meie endi kaotatud poole järele. Aga mis siis teha, kui üks pool leidis oma kaotatud poole üles, aga teine pool seda ära ei tundnud?
13. juuli 23:32 Helen kirjutas:
On olemas... aga kuidas see käib? Mis siis kui ei oska armastada? Kas seda saab õppida?
11. august 15:36 Ann kirjutas:
Minu meelest suurepärane kirjeldus armastusest kui emotsioonist suunal teine (suurema tõenäosusega vastassoost)inimene.
Armastuse olemus ja spekter on ehk siiski kõvasti laiemad.
Objektideks nt lill, laps ja jumal.
07. november 19:30 Ylenna kirjutas:
ARMASTUS TEEB INIMESE VÕIMSAKS SIIS JÕUAB ROHKEM SAAVUTADA MIDA IGANES.
21. jaanuar 23:39 piia kirjutas:
1.jumala armastus
2.mehe ja naise vaheline armastus
3.lapsed
4.vanemad
5.sóbrad
Nii peaks selle armastusega olema
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):