Meelerahu »

Palun sinu abi, et aidata neid, kellel on vähem võimalusi
[03. jaanuar 2014 | Kirjutas: Kaido | 17453 korda loetud | kokku kommentaare: 42]

Veebruaris 2013 olime Balil, kus saime sõpradeks kohalike balilastega, kes oma sõbralikkuse ja külalislahkusega mind väga sügavalt puudutasid. Saime sõpradeks ja tegime plaani aidata nendel turismi arendada, ning kutsuda Eestist turismigrupp 2014. jaanuaris nende külasse 2 nädalaks elama. Tegime selle kohta ka video, mida saad uuesti üle vaadata allpool (vt artiklit ühistest reisiplaanidest siin).

 

 

 

 

 

Nagu sageli meie maailmas, jäid ka sel korral plaanid majanduslike põhjuste taha. Kohaliku küla juht Oka (videos keskel istuv mees), kes on praktiliselt nullist sõprade abiga üles ehitanud bambusest majakesed lastele tantsu- ja pillimängu harjutamiseks, soovis 2014. aasta jaanuariks valmis saada ka bambusest bungalod külalistele. Kahjuks aga ei leidnud nad planeeritud raha, mistõttu otsustasime suve hakul, et jätame selle reisi ikkagi ära. See oli kurb nii nendele kui ka mulle, aga nii see läks.

Saatuse tahtel lähen siiski Balile nüüd 12. jaanuaril tagasi, küll aga üksinda. Lähen sinna ümber kirjutama raamatut "Elad küll, aga mis elu see on", mille plaanin ka kevadel paberil välja anda. Tehes reisiplaane, ja meenutades eelmise aasta kohtumisi Oka ning tema perekonnaga, tekkis mul üks idee, mida sooviksin nüüd sinuga jagada.

Nimelt ütles Oka eelmisel aastal, et lisaks bungalote ehitamisele vajab küla raha ka selleks, et külalapsi aidata ja kohalikku kunsti ja kultuuri edendada. Hetkel pakuvad nad lastele võimalust õppida kohalikke tantse ja pillimängu, kuid nende plaanid oleksid palju suuremad, kui nendel oleksid rahalised võimalused. Nad sooviksid neid lapsi harida ja aidata nendel ajaga kaasas käia, et nad saaksid tulevikus oma elus paremini hakkama ja sellest rohkem rõõmu tunneksid. Oka on seda kõike organiseerinud sellise väikese firma nagu Nine Direction alt, millel on isegi algeline veebileht olemas (www.ninedirection.com). Nagu sa näed, vajavad nad ka sellega abi.

Ja siin tuleme mängu meie. Minul üksinda ei ole ka nii palju rahalisi võimalusi, aga koos sinuga on meid Sisekosmoses üle 6000. Ning üheskoos võiksime sellele külale täiesti uue hoo sisse puhuda. Isegi 5 eurot, mis on Eestis ühe prae hind, annaks 6000 inimesega korrutades summa, mille abil võiks Bali külas terve kultuurikeskuse üles ehitada. Miks mitte seda siis teha, kui see on meie võimuses?

Ma olen sinuga aus. Ma istun praegu siin Rocca al Mare grillis ja see idee tuli mulle just praegu. Kuigi olen balilastega terve aasta suhelnud ja nad tulevad mulle järgmisel nädalal lennujaama vastu, ei tea nad minu kavalast plaanist mitte midagi. Ma soovin neid üllatada. Ma soovin nende nägu naerule viia, ja nendele toredatele lastele midagi tõeliselt ilusat pakkuda.

Just siin ma palungi sinu abi. Aitame koos neid inimesi. Miks? AINULT ühel põhjusel - meil on see võimalik. On uus aasta, ja miks mitte alustada seda väikese heateoga, mis läbi Sisekosmose võimendub nende toredate inimeste jaoks võib-olla aegade kõige suuremaks kingituseks. 

Omalt poolt saan ma lisaks selle kõige organiseerimisele sulle vastu anda tasuta Sisekosmose e-raamatuid. Selleks võib olla seesama raamat, mida lähen Balile ümber kirjutama ("Elad küll, aga mis elu see on") või ka mõni muu, mille saad endale ise välja valida. 

Ja ongi kõik. Ma palun sinu abi, et saaksin (saaksime) aidata neid, kellel on vähem võimalusi. See on hea karma, et oleme sündinud sellisesse paika nagu Eesti, kus meil kõikidel on riided seljas, katus pea kohal ning toit laual. Balil töötavad inimesed 12h päevas, et elada tingimustes, mida paljud meist isegi ette ei kujuta. Ja isegi, kui nad väga väga pingutaksid, ei jõuaks nad iialgi sellise elukvaliteedini, mida meie siin Eestis kesiseks virelemiseks peame.

Kui soovid sellest heateost osa võtta, kanna palun allpool olevate andmete alusel oma annetuse summa (ei pea olema kindlasti 5 eurot, võib olla ka vähem või rohkem). Kui soovid saada tasuta raamatut, kirjuta mulle palun oma soovist kaido@sisekosmos.ee

Andmed heateoks:
Kaido Pajumaa
1106372783 Swedbank (IBAN EE272200001106372783) (BIC / SWIFT HABAEE2X)
Selgitus: annetus Balile
Summa: vabal valikul

PS. Kuna see on nendele üllatus, ei tea ma veel täpselt, kuidas selle raha kasutame, aga garanteerin sulle, et lasen selle kasutada ainult sihtotstarbeliselt, olgu selleks siis bambusest bungalote püstitamine, lastele arvutite soetamine või kultuurikeskuse ehitamine. Ma ei kanna seda lihtsalt rahana üle kellelegi, vaid tagan kahtlemata selle, et see saaks kasutatud küla ja eelkõige seal elavate laste hüvanguks. Hoian ka sind kindlasti Sisekosmose kaudu kursis, kuidas meil seal läheb ja mida selle üllatusega ette võtame.

Aitäh Sulle ette!
Kaido

NB! Hetkel kogutud 4675 eurot (ehk 78 miljonit ruupiat ehk 5 balilase aastapalka) 382 inimeselt.
Aitäh!

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
05. jaanuar 19:04 Tiiu kirjutas:
Jah, kõik on tore, aga bali lastel on vähemalt soe ja banaan kasvab puu otsas. Muidugi tore on sinna reisida ja mõnusas kliimas head teha. mõtleksid parem eesti laste peale - meil on tuhandeid alla vaesuspiiri elavaid peresid kelle lastel kõhud tühjad ja pole mingeid võimalusi tantsida ja laulda.
05. jaanuar 19:13 Kaido Pajumaa kirjutas:
Tere Tiiu

Aitäh sulle hea mõtte eest.

Jah, olen sinuga täitsa nõus - kõik vajavad abi. Samuti usun, et elu kannab meid olukordadesse, kus saame lihtsalt aidata. Minu kandis ta millegipärast olukorda, kus kohtusin balilastega - ja mul on võimalus neid aidata. See aga ei tähenda, et Eesti lapsed abi ei vajaks. Just seetõttu annetasin eelmise aasta jooksul isiklikult erinevatesse Eesti lastega seotud projektidesse ca 500 eurot.
05. jaanuar 19:21 Tiina kirjutas:
Väga armas algatus, toetame!
05. jaanuar 19:34 Meelis kirjutas:
Ma olen Tiiuga sama meelt, et alustaks maailma parandamist oma koduhoovist. Teatud keskkonnas on kindlasti palju parem kirjatöid teha, samas võiks teha niipidi: kirjutad raamatu valmis, lased müüki ja honorari jagad Balilastele :)
Koduste laste jaoks nuputame ka lahenduse.
Jäksu!
05. jaanuar 19:42 Veronika kirjutas:
Ma olen Tiiuga nõus. Elan Belizes, kus samuti vaesus on üldlevinud ja inimeste elamistingimused ei kannata meie kodumaa keskmisega võrdlemistki.
Kuid - neil on kala meres (muudkui vinna aga välja!), riis ostetava hinnaga, banaanid puu otsas, jalanõud on ülemäärased esemed - ning naeratus näol! Soojad inimesed, kes küll juhutöödest väsinud aga elu nautimist ei unusta. Võrreldes Eestiga ei ole kerjuseid sugugi rohkem. Muidugi vajaks ka nende koolid, haiglad ja raamatukogud abi aga nad tegelevad sellega kuidagi isekeskis. Aktiivselt korraldatakse sündmuseid, mis kohalikud restoranid-hotellid kaasavad sponsoritena jmt.
Minu arust vajab Eestis abi niivõrd palju lapsi, kes külmetavad igal õhtul magama minnes ja kellel õue minnes mitte midagi puult korjata või veest püüda ei ole ning soojade jalanõude puudumise tõsiseid külmakahjustusi varvastele võivad saada.
Panustagem neile!
05. jaanuar 19:44 Kaido Pajumaa kirjutas:
Tere Meelis

Aga enam vähem seda ma ju hetkel teengi: pakun Sisekosmose e-raamatuid, aga saadava raha annan balilastele ...

Aga aitäh hea mõtte eest! Äkki siis ilmuva paberraamatu honorari annetan Eesti lastele. Vähemalt osa sellest.
05. jaanuar 20:06 Kaido Pajumaa kirjutas:
Tere Veronika

Aitäh sulle heade mõtete eest!

Eestis on vähemalt 25 suuremat või väiksemat MTÜ'd, kes aktiivselt organiseerivad ja koguvad raha Eesti laste jaoks kõikvõimalikel erinevatel viisidel. Mina ise, ja usun, et paljud teist on seda võimalust ka kasutanud.

Konkreetselt selle Bali küla laste jaoks aga ei tee seda mitte keegi. Kas ei ole lapsed maailmas võrdsed? Iga abivajaja jaoks võiks olla kuskil keegi, kes tema peale mõtleb. Kuna Eesti laste jaoks on mõtlejaid juba päris palju, siis mõtlesingi mõelda nende Bali laste peale. Lihtsalt heast tahtest.

Milleks küll hinnata heategu, sõltumata, kellele see head teeb?
05. jaanuar 20:16 Madis kirjutas:
Arvan, et asukoht ei ole oluline. Oleme siin kõik üks pere :)
05. jaanuar 20:24 Annely kirjutas:
Suurepärane algatus! Edu!
05. jaanuar 21:07 Siiri kirjutas:
Tore algatus! Tänud!...ja aitame, kus saame:)
06. jaanuar 00:42 Ülle kirjutas:
Aitme nii omi ,kui ka Bali lapsi!
Iga selline meeldetuletus toob meid oma mugavustsoonist korraks välja ja paneb mõtlema/tegutsema!
5 Balile ja 5 omadele lastele?
Kui igaüks meist oleks selleks võimeline?
06. jaanuar 12:11 Epp Kas kirjutas:
Väga tore algatus! Usun, et see mõni EUR ei tee kedagi siin vaesemaks, aga rikastab ennast, et saad teha ühegi heateo päevas, mis võikski olla kohustuslik. Ei pea silmas raha ainult.
Edu igatahes!
06. jaanuar 12:38 Natalie Neigla kirjutas:
Oled võrratu!
Ma liitun Sinuga!
Natalie
06. jaanuar 12:40 Natalie Neigla kirjutas:
Lisan!
Kirjutad, et võivad olla ka raamatud. Mis keeles?
Tänan!
Natalie
06. jaanuar 12:55 Marite kirjutas:
Edu ja aitäh toredate raamatute eest. Jääme ootama järgmist.
06. jaanuar 18:13 Kaidar Lehemets kirjutas:
See,mille ma olen saanud,
on terve maailm...
jõudu,jaksu ja imelisi taipamis sulle Kaido :)!
06. jaanuar 20:35 Külle kirjutas:
Iga abistamise algatus on teretulnud. Olgu see siis bali laste või eesti laste jaoks. Oluline on, et keegi püüab siin maailmas midagi paremaks muuta ja kellegile rõõmu valmistada.Edu sulle su ettevõtmistes!
06. jaanuar 23:16 Külliki Luik kirjutas:
Olen toimetulekuraskustes perede tugiisik ja püüan jõudumööda meie oma Eesti lapsi aidata. Väga palju on hoolimatust ja rumalust. Inimesed saavad lapsi, ise sellele mõtlemata, et pole tervist, haridust ega tööd. Loodavad ainult KOV peale ja saavad kurjaks, kui ei anta toetust. Olen palju riideid ja jalanõusid korjanud ja jaganud, mähkmeid ostnud, mööblit otsinud, lastega tegelenud ja nende probleeme püüdnud lahendada. Mõnes peres ütlevad lapsed, et küll on kõik hästi, kui sa siin oled, aga vanemad hakkavad kohe peale sinu lahkumist karjuma meie peale. Lapsed on toredad ja nemad pole ju süüdi milleski. Nii et esialgu püüan aidata meie omasid lapsi. Tegelikult ikka kõigil Eesti lastel pole vajalikke riideid ja toitu.
06. jaanuar 23:23 Kaido Pajumaa kirjutas:
Natalie,

raamatud, mida saaksin pakkuda, leiad siit: http://www.sisekosmos.ee/eladkyll/

Aitäh!
Kaido
07. jaanuar 01:46 Diana kirjutas:
Olen ise praegu Balil ja näinud päris palju kohalikku elu. Nad elavad vaeselt kuid siiski naeratus näol. Kindlasti toetan seda projekti. Kahju, et meie tagasilend algab 11.jaanuaril, tore olnuks kohtuda.
07. jaanuar 03:31 Siil kirjutas:
Mõnusat reisimist!
07. jaanuar 08:50 Kati kirjutas:
Väga tore algatus, toetan hea meelega!
07. jaanuar 08:55 Kaido Pajumaa kirjutas:
Diana, jah, see oleks olnud tore. Aga aitäh toetuse eest, ja ehk siis kohtume millalgi teine kord ;)

Aitäh, Kati!
07. jaanuar 08:55 Juta kirjutas:
Ilus algatus.Edu.
07. jaanuar 09:42 Tiina kirjutas:
Loomulikult toetan. Seal saab meie mõistes väikese rahaga teha väga palju. Me elame ühes maailmas ja oleme kõik omavahel seotud. Tänu, et märkasid sealseid inimesi!
07. jaanuar 13:49 Aivar Sikk kirjutas:
Tere Kaido,tegi ülekande Bali laste heaks.Ise lendan Singapurist Balile 13.jaanuaril 2014,peatun hotellis B HOTEL BALI Dempasaris.Minu e-mail:juusuaix@hot.ee Mobla number,kui soovite ühendust võtta sõnumi näol oleks:+372 5246929
07. jaanuar 16:25 Ave Koort-Aavik kirjutas:
Tere Kaido, Sinu algatus on nakkav ja seda vajavad paljude arengumaade lapsed. Meil on inimesed vaesed sageli isiklikust saamatusest ja harimatusest. Eestis on kõike küllaga, pean silmas mitte ainult asju , vaid ka teadmisi ja oskusi. Arengumaades on puudus õpetajatest, kultuuritöötajatest, huvitegevustest, raamatukogudest, huvikeskustest jne. ja inimesed isegi ei saa aru, et neil sellest puudus on. Nad elavad päevast päeva oma primitiivset elu, mõtlemata sellele, et elamise mõte ei ole ainult söömises, magamises ja paljunemises, vaid elus on võimalik arendada iseenda oskusi ja näha maailma laiemalt. Selle saamegi neid lapsi aidata. Mis puutub turistibangalote ehitust, siis see ehk polegi kõige olulisem, on teisi palju olulisemaid tegevusi, milleks balilased raha vajavad. Analoogseid toetusprojektiga tegeldakse Eestis Etioopia laste heaks, kindlasti on mõni veel. Olen mõelnud analoogse projekti vajadusest Egiptuse laste heaks, kus samuti puudub tavapärane kooliväline huvitegvus, spordivõimalused, muusika-kunsti-käsitööringid, puudub kõik, mis inimest arendab.
Loodan, et antud annetus aitab Sinu projekti edasi.
08. jaanuar 09:09 Kaido Pajumaa kirjutas:
Tere Ave,

jah, olen sinuga päri, et ehk polegi bungalod hetkel seal kõige olulisemad. Kuna annetatud summa on kogunenud päris suureks, olen mitme inimesega arutanud, mida siis sellega teha, et kasu kõige suurem oleks.

Senised mõtted on olnud:

- anna õng, mitte kala: ehk siis üks mõte oli luua töötoad vms, kus noored saaksid õppida ameteid või oskusi (miinus on see, et see on palju pikemaajalisem programm)

- ettevõtlus koolitused: ehk õpetada noortele giididele ja kaupmeestele vt väikeettevõtjatele erinevaid ärioskusi, mida kasutada selleks, et ennast ja oma peret paremini elatada

- koolidesse / lasteaedadesse midagi ehitada, uuendada, osta

- ehitada külasse bungalod vms

Oleksin tänulik, kui lisaksid oma mõtteid, mida võiks selle rahaga teha, et sellest sinu hinnangul kõige rohkem kasu oleks.

Aitäh
Kaido
08. jaanuar 09:10 Kaido Pajumaa kirjutas:
Tere Aivar,

aitäh kontakti eest. Veedan ise sel korral kogu 3 nädalat Ubudis valdavalt ja Denpasari satun ainult saabudes ja lahkudes. Aga kui tuled Ubudi, siis kirjuta mulle kaido@sisekosmos.ee ja ehk õnnestub kohtuda ja asju arutada.

Sõbralikult
Kaido
08. jaanuar 10:18 Mari kirjutas:
Ükspäev linnas jalutades, tuli vastu tütarlaps ja tahtis annetustest rääkida(arvatavasti eesmärgil püsiannetajaid saada), aga sellel hetkel kui ta läheneb siis ma üldjuhul m6tlen et ma shea meelega aitaks, aga ma ei usalda neid suuri ettev6tteid (v6i kuidas neid kutsuda), ja mulle lihtsalt tundub et suuremosa raha mis neile annetatakse läheb ikkagi millegisse muusse (k6ik ju tahavad palka saada, vaevalt nad tasuta seal tänaval seisavad ja inimesi"meelitavad). M6tlesin et tahaksin ka kedagi aidata, ja siis lugesingi seda Sinu plaani minna ja abistada neid kes seda vajavad ja leidsingi oma v6imaluse ebaisekas olla. Aitähh Sulle Kaido ja ma soovin Sulle k6ike head edaspidiseks!
09. jaanuar 11:45 Riina kirjutas:
Väga tore algatus.
Kahjuks mulle, kes ma olen üksikemana, on viis eurot päris suur summa. Nädalas saan ma toidule kulutada maksimaalselt 15 eurot, lõunasööki ma ei söö. Kui sellest nädala toidurahast 5 ära võtta, jääksin jänni.
Olen mõtetes teiega ja tervitusi Balile!
09. jaanuar 14:30 Merike kirjutas:
Ka mina andsin oma pisikese panuse ja koos minuga tegi seda ka minu 9-aastane tütar oma piskust taskurahast (ta lausa nõudis, et teeksin ka tema poolt annetuse.

Edu Sulle selle ilusa algatuse eest, ilusat reisi ja soojad tervitused balilastele!
10. jaanuar 06:46 Eneke kirjutas:
Tore idee, põnev ka kuidas neil seal toimima hakkab...
Head reisi ja head kirjutamist Sulle:)
10. jaanuar 08:18 Evely kirjutas:
Hinge soojendav ja meelerahu andev on minu jaoks see, kui saan kedagi aidata. Aitäh, sulle Kaido, et oled olemas nii meie, kui kogu maailma jaoks! Imelist reisi!
10. jaanuar 09:40 Merilin kirjutas:
Muidu ma olen skeptiline,aga kuna olen sinuga kohtunud ja sa oled siiras inimene (vähemalt emasmulje järgi) ning sinu mõttemaailm meeldib mulle,siis panin minagi oma osa teele.
10. jaanuar 10:50 cina kirjutas:
Ma arvan ka,et eestis on samuti väga abi vaja,toetan alati ka praegu.
11. jaanuar 14:19 Tiit kirjutas:
Kahjuks on esmamulje eksitav
11. jaanuar 15:56 Kaido Pajumaa kirjutas:
Tere Tiit

Kahjuks ma ei tea, kes sa oled, aga juhul, kui olen kunagi mingil viisil sinu tundeid riivanud, soovin sinu ees siiralt vabandada.

Kaido
13. jaanuar 06:57 Piret kirjutas:
Äitäh suurepärase võimaluse eest annetada!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):