eKursuse login » |
Sisekosmos.ee | Sa oled juba täiuslik
|
Kui ma 2006 aastal esimest korda oma Õpetajaga kohtusin, arvasin ma kergelt öeldes, et ta on ullike. Temaga kohtuda soovitas minu tollase ettevõtte investor, kes oli meie peale suured lootused ning panused asetanud, mis aga järgneva aastaga tema enda silmade all purunesid. Ehk hammustas tema ise liiga suure tüki, ja kindlasti olime meie liiga rohelised, et piisavalt suurt tükki alla neelata. See ei olegi tähtis - ma kaotasin küll oma raha, eneseväärikuse ning ka paljud sõbrad, aga alles jäi vähemalt kogemus.
Kuna ettevõte oli pankroti äärel ning minust kui inimesest oli järel vaid vari, soovitaski investor kohtuda tema "konsultandiga", kes olevat teda viimastel kuudel palju aidanud. Kohtusimegi siis. Kuigi ma sõitsin sel ajal ringi ilusa ning uhke BMW-ga ja ma ei teadnud ega huvitunud vähimalgi määral sisemisest arengust, kuulasin ma teda juba esimesel kohtumisel viisil, nagu ma ei ole kedagi enne teda ega ka pärast teda kuulanud. Ma olin lihtsalt hämmingus, kuidas miski sügaval minu sees tema jutule reageeris. "Jah, ma tean, et just niimoodi see on", kisas minu sees. Kuid see kõik oli alles algus.
Töö iseendaga
Õpetaja pani mind endaga tööle. Ta "soovitas" mul teha iga päev harjutusi ning mediteerida 3x päevas, sest see puhastavat meelt ning aitavat mul elu korda saada. "Yeah, right", mõtlesin ma muidugi selle peale, ja viilisin alguses osavalt nendest mõttetutest istumistest kõrvale. Ühel hetkel sai ta sellest aru, kuna ta nägi, et arengut ei toimu ning ta ütles mulle, et juhul, kui ma ei tee neid asju, mida ta soovitab, siis ei ole meil mõtet enam kokku ka saada. Vot see juba hirmutas mind. Kuna minu elu oli ikka täielikus ummikus, siis tema oli ainuke inimene, kellelt ma sain jõudu edasi liikuda. Ma ei tohtinud seda kaotada. Nii ma siis hakkasin mediteerima. Alguses väga vaevaliselt, sest meie meel on ju nagu purjus ahvipärdik, kes hüppab oksalt oksale, kuid juba 6 kuu pärast täheldasin ma esmast oskust hoida oma tähelepanu 10 sekundit soovitud objektil. Ning juba 3 aastat hiljem muutus meditatsioon meeldivaks. Seega, see oli seda kõike väärt.
Ma olen õnnelik, et minu ellu tuli Õpetaja. Paljudel seda võimalust ei ole ning nad peavad läbi ajama raamatute ning seminaridega. Ja just raamatutest ma soovisingi tegelikult kirjutada.
Aastal 2006 olid minu lemmikraamatuteks sügavalt esoteerilised teosed, mis andsid mulle energiat ning jõudu ellu jääda. Need rääkisid vaimsetest seadustest, energiatest, tšakratest ja inglitest. Ma lihtsalt ahmisin ning neelasin endasse kõik teosed, mis selliseid teemasid käsitlesid. Vahepeal hakkasin ma juba uskuma, et meie maailm ongi üks suur illusioon ning me ei peagi selle maailmaga tegelema. Me oleme vaimsed olendid ja meie ülesanne ongi jääda vaimseks. Jah, see kõik oli väga kasulik mulle sel ajal, sest minu sees oli palju valu ning piina, mida aitas sellist tüüpi informatsioon leevendada.
Kuid mida aeg edasi, seda enam hakkasin ma küsima endalt küsimust: "Kuidas see informatsioon mind igapäevaelus edasi aitab?". Ma võin küll mõelda ja uskuda, et me oleme vaimolendid ning maailm on üks suur maatriks, aga mis siis? Mul oli küsimus, kuidas ma oma probleemidega hakkama saan? See, kui ma pistan oma pea liiva alla ning ütlen, et kõik on energia, hoiame tšakrad puhtad ning käsitleme maailma kui üht suurt energeetilist maatriksit, ei aita ju mitte kuidagi kaasa minu igapäevase elu elamisele. Jah, ma saan küll tuge ning abi ja inspiratsiooni esoteerilistest raamatutest, aga mis saab peale seda, kui ma selle raamatu jälle oma öökapi peale tagasi panen ning oma elu peale mõtlen? Siis avatakse jälle kõik need päris elu mürgikraanid, kust kallatakse mulle tonnide viisi seda jama jälle kaela.
Kas filosoofiline idealism või praktiline realism?
Mulle kirjutab umbes 10 inimest nädalas ning mõnedel harvadel juhtudel ma ka kohtun inimestega. Kuigi põhjused kirjutamiseks ning kohtumiseks on erinevad, läbib neid siiski üks väga oluline sarnane joon. Nimelt ütlevad inimesed, et nad on enda arendamisega tegelenud 5, 8 ja mõni isegi 15 aastat, nad on läbi lugenud kilomeetrite viisi raamatuid ning käinud kohal kümnetel Eestis ning välismaal pakutavatel seminaridel ja loengutel, aga nüüd on nende ellu tekkinud olukord, millega nad enam toime ei tule. Ja kui nad sellest olukorrast räägivad, tuleb välja, et see on üks täiesti tavaline keeruline situatsioon elus, millesse satuvad mingil hetkel kõik meist.
Milles siis probleem on? Jah, need inimesed on aastaid tegelenud filosoofilise idealismiga, millel ei ole päris maailmaga mitte midagi pistmist. Kogu see informatsioon, mida nad on omandanud, on vastu võetud ning läbi töödeldud intellektuaalsel tasandil, millest praktikasse ei ole rakendatud piiskagi. Ja nüüd, kui tuleb tegelema hakata päris elu probleemidega, ei ole neid teadmisi enam kuskil. Kuhu nad siis niimoodi kaovad? Nagu ma eespool juba ütlesin, annavad need raamatud meile väga palju jõudu ning inspiratsiooni, aga need on sageli kasutud igapäevaste elusituatsioonide lahendamisel - nendel lihtsalt puudub praktiline mõõde. Need on filosoofilist idealismi propageerivad raamatud, millel puudub praktiline reaalset maailma käsitlev dimensioon.
Teadvuse juhtimine on "võti" vabadusse
Kogu meie elu saab alguse teadvusest. Meie elu koosneb ju ainult 2 kanalist: esiteks sensoorne vastuvõtt välismaailmast (nägemine, kuulmine jt), ning teiseks meie mälu ning ettekujutlus. Põhimõtteliselt rohkem mitte midagi ei eksisteeri. Seega ei ole meie jaoks (rõhutan siinjuures, et konkreetse indiviidi jaoks, mitte absoluudis) olemas mitte midagi väljaspool meie teadvust. Kui sa lähed operatsioonile ja sulle tehakse anesteesiat, mille tagajärjel sa kaotad teadvuse, siis sinu jaoks lakkab ju maailm olemast - elu ei eksisteeri sinu jaoks enam. Seega saame sellest järeldada, et meie teadvusel on määrav roll, et päris maailmaga hakkama saada. Kuna meie päris maailm koosneb sellest, mida me tajume, ja millele lisandub meie mälu ning ettekujutlus, siis teadvuse juhtimise kaudu juhime me ka oma elu. Kui meie elus on probleemid, mis vajavad lahendamist, siis ei ole meil kasu sellest, kui me teame, et me oleme vaimolendid, kuskil on inglid ning allpool tajutavat reaalsust eksisteerib maatriks. Me ju elame praegu siin maailmas - me peame selle maailma reeglite kaudu oma elu korda saama.
Kuid mida siis tähendab oma elu korda saada? Minu lemmikütlus on selle kohta: "Universum, anna mulle jõudu muuta seda, mida ma muuta saan, kannatlikkust selle suhtes, mida ma muuta ei saa, ning tarkust, et nendel kahel vahet teha". Ma usun, et just siit saavad alguse meie kannatused. Me ju ei ole rahul oma eludega - vastasel juhul ei oleks meil probleeme. Kõik meie probleemid saavad alguse ainult sellest, et me ei ole rahul olemasoleva olukorraga, ning me soovime seda muuta. Kui see õnnestub meil, oleme me õnnelikud. Kui see aga ei õnnestu, oleme me kurjad ning kibestunud. Ja just siin tulebki mängu eespool nimetatud tark lause: "Kui ma tean, et ma saan midagi muuta, siis ma peaksin püüdma seda teha, aga ilma kannatamiseta. Kui ma tean, et ma ei saa midagi muuta, siis peaksin ma püüdma sellega leppida, aga ka ilma kannatamiseta. Kogu ülejäänud aja peaksin ma olema aga tähelepanelik selle suhtes, et mitte neid kahte olukorda segi ajaga, sest just selle tagajärjel tekib kannatamine asjade pärast, mida ma ei saa muuta, aga ma tahaksin muuta".
See on praktiline realism. Tere tulemast päris maailma.
Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Kursus
|
|