Meelerahu »

Meditatsioon. Sinu esimesed 30 päeva.
[12. veebruar 2011 | Kirjutas: Kaido | 41783 korda loetud | kokku kommentaare: 29]

Ma olen meditatsiooniga tegelenud 2006 aasta juulist ehk siis 4,5 aastat. Iga päev. Kaks korda.

Jah, kindlasti on olnud ka päevi, mil ei ole saanud kahte korda mediteerida, on olnud isegi päevi, kus ei ole ühtegi korda mediteerinud, kuid see on erand. Kui muud võimalust ei ole, siis olen teinud vähemalt kiire "tualeti-meditatsiooni" - ütled sõpradele, et vaja tualetti minna, aga tegelikult teed seal hoopiski kiire meditatsiooni.

Iga kord, kui me otsustame mediteerida, lülitame oma keha-meele kompleksi teistsugusele režiimile. Kui me teeme seda regulaarselt, harjub sellega nii keha kui meel, ja hakkab meditatsiooni nõudma. Seetõttu on regulaarsel praktiseerijal raske meditatsioone vahele jätta - ta tunneb end rahutult ja ebamugavalt.

Meditatsiooni maitse
Kuna meditatsiooniliike on väga palju ning meditatsiooni ümber on väga palju müstikat, koostasin mõned kuud tagasi tasuta meditatsioonikursuse (vaata Sisekosmose avalehel paremal üleval nurgas). Lihtsalt selleks, et tavainimesed saaksid aru, mis "maitsega" meditatsioon siis tegelikult on. See kursus ei pretendeeri ainukesele ning õigele meditatsiooni käsitlusele, kuid see on üles ehitatud väga praktilisest aspektist lähtuvalt. See kursus käsitleb teadlikkuse meditatsiooni, millest ma olen selle 4,5 aasta jooksul tohutult palju kasu saanud.

Sageli arvatakse, et meditatsioon tähendab lõdvestumist. Paljud arvavad jällegi, et meditatsioon on visualiseerimine (on ju palju erinevaid juhitud meditatsioone, mis põhinevad visualisatsioonidel). Lisaks nendele kahele on veel terve hulk erinevaid tehnikaid, mida meditatsioonideks nimetatakse. Need kõik ongi tegelikult meditatsioonid, sest meditatsiooniks võib nimetada igasugust tööd oma teadvusega. Kui sa vaatad 5 sekundit keskendunult enda ees olevat pliiatsit, tegeled sa ka meditatsiooniga.

Teadlikkuse meditatsioon (TDM)
Teadlikkuse meditatsioon ehk TDM pärineb budistlikust traditsioonist. See on tehnika, mille kaudu prints Siddharta Gautama valgustus. Temast sai Buddha (tõlkes "ärganud isik"). Teadlikkuse meditatsiooni eesmärk ei ole meditatsiooni käigus igapäevasest pingest rahuneda, vaid meditatsiooni käigus "treenida" oma teadvust teistmoodi tööle, et see vabastaks meid probleemidest meditatsioonivälisel ajal.

Just see on minu jaoks isiklikult kõige suurem teadlikkuse meditatsiooni eelis paljude teiste meditatsiooniliikide ees. Tehes juhitud meditatsioone või ainult keskendumist, saavutame meditatsiooni käigus küll erinevaid kõrgemaid ning õndsaid teadvusseisundeid (jhana), kuid need ei pruugi olla püsivad. Kuna tavainimesed ei suuda jhana-seisundis igapäevaselt elada, ei paku sellised meditatsioonid minu hinnangul inimestele täit lahendust. Inimesed on õnnelikud küll meditatsiooni ajal, aga peale meditatsiooni lõppemist igapäevaste muredega vastakuti seistes nad endaga tihti hakkama ei saa. Et igapäevaelust tulenevale valule leevendust saada, tuleb jälle meditatsiooni minna. See on justkui järjekordne sõltuvus.

Budistliku teadlikkuse meditatsiooni (vipassana) ning joogatraditsioonist pärinevate kriya-tehnikate (meditatsioonide) eesmärk on aga inimese teadlikkuse arendamine. Teadlikkuse arenendes avardub inimese võime näha maailma sellisena, nagu see tegelikult on, mitte aga läbi mõttekonstruktsioonide ja mentaalsete filtrite. Selle kaudu toimub sisemine vabanemine.

Meditatsioon. Sinu esimesed 30 päeva.
Eespool mainitud tasuta meditatsioonikursus on küll väga sisutihe, kuid siiski teoreetiline. See annab meditatsioonist huvitatud inimesele esmase mõistmise, miks meditatsiooni vaja on. Kuna meditatsiooni ümber on tõesti väga palju informatsiooni, siis selles kursuses püüdsin läheneda meditatsioonile väga kitsalt ning konkreetselt, vastates küsimusele, kuidas leida meditatsiooni kaudu püsiv meelerahu?

Kuigi tagasiside kursusele on väga positiivne, on paljud inimesed küsinud, mis edasi saab? See kursus annab küll vastuse küsimustele, mis asi meditatsioon on, miks seda meile vaja on, ning kuidas see aitab püsiva meelerahu leida, kuid see ei anna piisavat juhendust meditatsiooni igapäevaselt praktikasse rakendada.

Seetõttu alustasin umbes kuu aga tagasi e-raamatu kirjutamist. Selle raamatu pealkiri on "Meditatsioon. Sinu esimesed 30 päeva".

Kuna teadlased ütlevad, et esimesed 30 päeva on uute harjumuste juurutamisel kõige olulisemad, siis olengi selle raamatu üles ehitanud päevapõhiselt. See koosneb 30 peatükist ehk siis 30 päevast. Iga päeva kohta kirjutan samm-sammulise juhise, mida teha: Mida teha oma kehaga? Kuhu viia oma tähelepanu? Kuidas jälgida füüsilisi aistinguid? Jne.

See e-raamat on praktiline juhend inimesele, kes soovib tõesti meditatsioonist abi saada. See ei nõua mitte midagi muud kui iga päev 2-3 lk raamatu lugemist ning siis selle järgi käitumist. See ei ole juhendatud meditatsioon, vaid mediteerimise praktiline juhend.

Palun luba ka sind raamatu kirjutamisse kaasata
Minu eesmärk on kirjutada see raamat sinule. Just selleks, et sina sellest kasu saaksid.

Seetõttu palun ma sul jagada oma kogemusi või takistusi meditatsiooni käigus. Äkki on sul arusaamatused, mis asi see meditatsioon on või milleks seda vaja on? Äkki oled sa proovinud mediteerida, aga oled põrganud kokku mõningate takistustega.

Ükskõik, missugused kogemused või küsimused sul on, ma palun neid selle artikli all olevas kommentaariumis jagada. Niimoodi saan ma kirjutada selle raamatu viisil, et sellest reaalne ning praktiline kasu ka teistele inimestele oleks. Ma usun, et kõik inimesed on oma põhiolemuselt sarnased - kui sina oled mediteerinud ning sul on ilmnenud mingid takistused, siis tõenäoliselt on ka teistel sarnased takistused ilmnenud. Ja ka minul. Ma kirjutan sellesse raamatusse ka kõik vastused nendele küsimustele, mis mul endal on selle 4,5 aasta jooksul tekkinud.

Kirjutame selle raamatu koos. Minu eesmärk on koostada lihtne ning praktiliselt kasutatav e-raamat inimesele, kes soovib meditatsiooniga alustada ning sellest 30 päevaga reaalset kasu saada. Loomulikult ei lõppe meditatsioonid peale 30 päeva, kuid ma usun, et esimesed 30 päeva on regulaarse mediteerimisharjumuse tekitamisel kõige olulisem. Seepärast on oluline muuta need 30 päeva ka raamatus nii kasulikuks ja praktiliseks kui võimalik, et iga inimene sellest kasu saaks.

Aitäh sulle ette.

Naerata ;)
Kaido

PS. Kui sa soovid, et võimalikult palju küsimusi selles raamatus vastatud saaks, jaga palun seda artiklit ka oma sõpradega Facebookis (vajuta allpool olevat linki) või e-maili kaudu

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
12. veebruar 09:26 Marit kirjutas:
Super! Just see, mida ma vajasin :))

Mina olen ka proovinud mediteerida, aga ma ei suuda leida mugavat asendit. Ükskõik, kuidas ei proovi, jalada jäävad kangeks ning "surevad" ära. Oleksin väga tänulik, kui ka selliseid asju raamatust leiaks.

Aitäh sulle, Kaido.
12. veebruar 09:44 Margarita kirjutas:
Olen mediteerimisest palju kuulnud ning ka proovinud...mul ei ole püsivust,tüdinen väga kiiresti...:(
Olen kuulnud ,et ka tantsimine on mediteerimine. Tantsida mulle tohutult meeldib.Tantsin oma toas üksi üsna tihti.
Hakkan nüüd lugema ja ehk leian ka vastuseid oma püsimatusele. Aitäh ,Kaido !!!
12. veebruar 10:06 Kadi kirjutas:
Minu jaoks on olnud probleemiks selle kindla kellaaja leidmine, kõik päevad on erinevad. Aga usun, et kõike annab organiseerida, enesedistsipliin on oluline asja juures. No mis sa teed, laiskus segab ka tihti :)
Ja eks ikka need mõtted, mis tahtmatult tekivad meditatsiooni ajal...eriti raske on mediteerida pingelisel perioodil (tean, et just siis on seda kõige enam vaja). Vahel ei suuda kuidagi rahuneda, see 15 minutit tundub niii lõputult pikk aeg. Ma ei tea, kas suudan kunagi ka 30 minutit järjest meditatsioonis olla.

Samas olen juba lühikese aja jooksul tundnud, kui vajalik ja tervendav see meditatsioon ikka on. Ootan raamatut suute huviga!

Kõike ilusat!
12. veebruar 10:12 Katyce kirjutas:
Mina olen ka umbes pool juud tegelenud medt. ja on ka ilmenud mitmed probleemid. Nagu Marit kirjutab siis ega ma ka ei ole päris mugavat asendit leidnud, olen siis proovinud oma selja toetada vastu seina, sest muidu läheb mu tähelapanu sellele kuidas ennast hoida.
Ja põhiprobleem on selles, et tihti väsin sellest nii ära,et peale 15 möödumist jääksin kohe magama. Siis ma ei tea kas panna silmad kinni või lahti ja vaadata ühte kohta. Silmad kinni hoides saab nagu rohkem vaadata enda sisse, aga niimoodi tuleb väsimus veel rutem. Aga isegi selle poole kuu jooksul on mul juba tekkinud iga päev vajadus seda uuesti proovida, tekib nagu hasart, et kuidas mul täna see välja kukub. Ootan seda korda juba, kui tunneksin medt. värskust uut energiat. Hetkel tundub mulle selle tulemus, angu vana halva enrgia vabastamine, mis mind väsinuks teeb või ma ei tea, millest see tuleb, eks harjuatmine teeb meistriks... Ootan väga kaido sinu näpunäiteid...
Ette tänades...
12. veebruar 11:22 trinc kirjutas:
väga tore ja vajalik raamat :-)

minu suurim takistus on järjekindlus ja hea ajastuse leidmine. päevad on kõik erinevad ja peale tööd tundub alati et igast asju on teha a la syya või midagi head tuleb telekast ja tahaks korraks ennast mõnusalt tunda.. ja siis tuleb juba magamaminekuaeg ja on tunne, et oleks mõttekam mqgama minna mitte kaua yleval olla... ühesõnaga raske ennast järjepidevalt motiveerida.

pingelisel ajal mediteerides hakkab mul pea kohe valutama. ilmselt on mul see valu muidu ka kehas olemas kuid muul ajal on tähelepanu igal pool mujal...
12. veebruar 12:20 Med. kirjutas:
Olen tegelenud ennem mediteerimisega,mõne muu tehnikaga ja need on kõik pooleli jäänud,ning nüüd segavad need vanad tehnikad mind teadlikuse meditatsiooni tegemisel.
Esimesed 5 min. lähevad ilusti,10 min. pärast tunnen juba kuidas energia läbi minu selgroo ülesse voolab ja kartust tekitab veel see nagu keegi oleks seljas(tean,et see on mõttemuster)15 min. juures tunnen ,et keha on piklik ja mõistus tahab kogu aeg seletust leida ja raske on hingamist jälgida uuesti kui kehas kõik muud kuidagi selgesti tunda,ning tahaks kiiresti ära lõpetada.

Aitähh!
12. veebruar 12:37 Marga kirjutas:
Meditatsiooniga ei saa tegeleda 2korda päevas.See pole mingi kindlas kehaasendis istumine ja pea mõtetest tühjendamine või mantrate lausumine.Meditatsioon on KOGU MEIE ELU.Kõik meie mõtted ja teod,mida teeme juhindudes armastuse energiast.Iga hingetõmme,südametukse on meditatsioon.Tegelikult võib öelda,et me mediteerime juba sünnist saadik.2 korda päevas võib lihtsalt istuda ja elu üle järele mõelda,endaga plaani pidada.
12. veebruar 12:54 Martin kirjutas:
Millal tuleks hakata meditatsiooniaega pikendama või ühe asemel kaks korda päevas mediteerima?
Kui ma keskendun hingamisele, aga samas mängib taustaks rahustav muusika, siis kas see pole kahele asjale keskendumine?
Aitähh! :)
12. veebruar 19:11 trinc kirjutas:
mida ma peaks mediteerimise ajal tundma? kas need tunded hakkavad millalgi muutuma ja kui siis millal?
12. veebruar 23:48 Diana kirjutas:
kas sa panid endale algus nö kella tirisema, et teada saada, millal 10 või 15 on läbi? Või kuidas sa aega jälgid?
13. veebruar 00:06 Õpilane kirjutas:
Olen Kaido õpetustest aru saanud,et meditatsioon on ühes asjas korraga püsimist(pliiatsi vaatamine)ilma mõtlemist.See aitas -vaadates näiteks kuusepuud või kaske,ennem mul tuli igasuguseid mõtteid,näiteks võisin tunda selle lõhna või hirmutasin ennast kaselehtede rehitsemisega,mida meie õuel on meeletult palju...Nüüd vaatan ümbrust,ilma et nimetaksin seda või selle omadusi..Aga millegipärast,kui hakkan jälgima oma hingamist,tundma õhuvoolu ninast sisse ja välja,ma ei oskagi enam rahulikult hingata,rütm muutub ja pole enam endine,millega selline asi võiks paraneda? Algul oli raske püsida mõttetühjuses lühikestki aega,aga harjutades see on kasvanud pikemaks.Algul ei uskunud,et see üldse võimalik on,aga nüüd tean,et harjutamine parandab seda.Ja oskan pärast esimest õnnestumist nüüd mõttetühjusesse üsnagi ruttu minna,aga seal pikemat aega püsimine valmistab raskusi.
Aitäh!Ootan kirja
13. veebruar 09:52 Lauri kirjutas:
Meditatsiooni tehnikaid on väga, väga palju erinevaid. Raamatu kauplused on täis väga, väga häid raamatuid, internetis, googly või neti, kui logid sisse, sõna meditatsioon. Uurige, katsetage, andke endale rahulikult aega mõtiskleda. Kõik laabub, see ei ole mingi täpisteadus ega ajapeale jooks.
13. veebruar 16:18 Õppija kirjutas:
Ehk aitab paljusid see, et kõige pealt tuleb endale selgeks teha, mis on meditatsioon. Mitu tuhat aastat vana abivahend meie meelte vabastamiseks, on just nimelt abibahend. Igaüks tõlgendab seda nii, nagu asjast aru saab, paljud leiavad teised abivahendid meelte vabastamiseks. Kui ei saada meditatsiooni põhiolemusele pihta on raske ka meeli vabastada.
See on nagu auto juhtimise õppimine, kui me ei teaks, miks need pedaalid, kangid, mis järestuses ja mis eesmärgil. Kui ei tea, oleks see lihtsalt istumine aga midagi edasi ei liigu. Mõlemal juhul aitab teadmine ja kindlasti TUNNETUS.
14. veebruar 07:53 Lauri kirjutas:
Kirjutan siia ühe Meistri mõtte: "
Eelkõige järgi tõde oma mõtetes. See pole sugugi lihtne, sest maailmas on väga ekslikke mõtteid ja arutut ebausku. Kes on nende ori, ei saa areneda edasi. Nõnda ei tohi sa omaks võtta ühtki aadet sellepärast, et paljud teised on selle omaks võtnud, ega sellepärast, et seda on sajandeid usutud, ega sellepärast, et see on kirja pandud mõnda pühaks peetavasse raamatusse.
Sa pead ise järele mõtlema ja otsustama, kas see on mõistlik.
Pea meeles, et kuigi tuhanded inimesed on mingis asjas samal arvamusel aga nad ei tea sellest asjast midagi, siis on nende arvamus väärtusetu.
See kes tahab edasi minna Teel, peab õppima iseseisvalt mõtlema, sest ebausk on maailmas üks suuremaid eksitajaid, üks neist ahelatest, millest pead täielikult vabanema."
Mind pani see vabastavalt mõtlema, ehk sobib see ka teistele.
14. veebruar 15:09 Katyce kirjutas:
Väga väärt mõtteahel...Lauri
Päikest!
14. veebruar 16:17 Viki kirjutas:
Soovitan lugeda Osho raamatut meditatsioonist. Väga lihtne, kerge omaks võtta ja tohutu hulk erinevaid tehnikaid. Põhimõtteliselt võib teha igast oma tegevusest meditatsiooni, see ei nõua mingeid istumisi ega eraldumisi (nt üks tehnika ongi keset lõunamaa turgu mediteerimine). Meditatsioon on teadlikkus, kohalolek, ilma suhtumiseta jälgimine (nii välise maailma kui enese sisemaailma). Omandades aga selle oskuse (meditatsioon ongi ju oskus nagu ujumine või rattasõit), siis tuleb unustada aga kõik tehnikad.
14. veebruar 19:38 Lauri kirjutas:
Kindel õnne retsept pidi olema, hea tervis ja lühike mälu. Oluline omanda ja seejärel unusta ebaoluline. Nagu kirjutas Viki viimases lauses ja mediteerida võib tõesti igal hetkel, täiesti lärmakas kohas, kui seda juba suudad, võid tehnikad unustada ja nautida meelte vabastamist.
14. veebruar 21:20 Andres kirjutas:
...Seetõttu on regulaarsel praktiseerijal raske meditatsioone vahele jätta - ta tunneb end rahutult ja ebamugavalt...
Kaido, see lause sinu artiklist. Kas meditatsioon toob esile rahutuse ja ebamugavuse, vastupidi, meditatsioon viib sind rahu seisundisse, igal hetkel, hetkel, kui meie meeled seda vajavad. Rahutuks teevad meid meie mõtted, mitte sõltuvus mediteerimisest.
Algajale on seda väga vajalik teada, et ei tekiks väär arusaamine mediteerimisest.
Tundsin, et peab siia kirjutama.
15. veebruar 10:38 Ingrid kirjutas:
Teadlikkus ja kohalolek on tõesti nauditav asi, aga kui ma tähelepanu vahepeal ära unustan, siis toimin jälle automaatselt. Suht lühikest aega kestab see minu puhul. Aga tahaks pikemalt.
Teine soov on meditatsiooni ajal osata mõtetest vabaneda. Teadlikult suudan mõned sekundid, aga siis ikka trügitakse sisse. Rahulikult proovin uuesti, toon teadlikkuse tagasi ja ikka mingi hetke pärast avastan, et jälle on mingid mõtted.
Tunnen enda puhul, et pikali olles suudan vähem keskenduda, kipun uinuma. Istudes olen rohkem ärkvel ja teadlik. Kuigi istudes kipub selg väsima ja see viib keskendumiselt jällegi kõrvale. Harva, kui õnnestub supper asend saada.
17. veebruar 08:22 Carmen kirjutas:
Olin alguses samuti hädas pidevalt pähe tulevate mõtetega ja istumine teatus asendis, pigeb segas jne jne
Leidsin, mida rohkem ma mõtlen sellele, et kuidas istuda, kas ma ikka teen kõikke õigesti, seda keerulisem tundus mõtetest vabanemine.
Kui lasin lahti, kõik selle mida olen lugenud ja lihtsalt leidsin enda jaoks mugava olemise, asendi ja tehnika, suudan nüüd juba nautida ja mõtted uitavad kuskil mujal.
Nüüd juba saan ennast välja lülitada ükskõik kus, teadvus on juba nii arukas, kui saab aru, et mõttetut infot tuleb ülearu, tekib teadlik blokk. Elu on palju kergem ja ilusam.
Tegelen enesearendusega juba üle kümne aasta, vaikselt ja rahulikult.
22. veebruar 13:01 Kumuki kirjutas:
Tervitused,
mina mässan ka juba paar kuud mediteerimisega, aga noh, see järjepidevus jätab soovida. Tihti jään peale tööd diivanile tukkuma ja mingi kell kolin voodisse ringi ja jälle tere mediteerimine.
Aga kuidas õigesti hingata, on kõige suurem peavalu. Kusagilt lugesin, loe 1-4 ja tagasi 4-1, ja nii ongi minu meditatsioon arvude jada. Vähemalt ei ole aega millegile muule mõelda. Samuti ei ole kodus veel leidnud sellist mugavat kohta, kus tunneksin ennast hästi põrandal istumas. Käisin hiljuti mingil tasuta kursusel, kõik kohalolijad mediteerimiseks lasid ennast vastu seina lääbakile, millest olin võrdlemisi jahmunud. Eks see e-raamat olegi vajalik minusugustele algajatele:) Tänud, Kaido!
23. veebruar 16:23 Kaido Pajumaa kirjutas:
Aitäh kõikidele kirjutajatele. Annan endast parima, et kõik teemad saaksid raamatus käsitletud.

Kummardades
Kaido
06. märts 13:11 Riina kirjutas:
Olen meditatsioniga tegelenud üsna pikkalt,kuid esined ka suuri takistusi.Äsja juhtus just kole lugu kui olin nii plokeeritud,et ei suutnud miskit teha ega taluda,nimelt mul oli peas suur-suur ämblik,kust tuli,kes saatis ei tea ma senini aga sain abi ja hetkel tunnen end suurepäraselt,kuigi tänane sönum on ,et mul on veel takistusi millega ise toime ei tule.Kästi küsida abi...PALUN AIDAKE KUI SUUDATE:TÄNUD JA PÄIKEST TEILE!!!
20. oktoober 16:00 murueit kirjutas:
"Kuldsel" vene ajal ,teadmata väga selgelt meditatsiooni olemust,sättisin ennast raamatu "Mõttejõud" põhjal mediteerima.See tundus koletult lihtne,üsna pea nägin inimpeade galeriid,mida siis "vaatasin" igavuseni,sest tuli uni ...Vanana ei saa millegagi hakkama,mediteerida võin 24 tundi arvatavasti,uni ei tule ,hakkab igav ja midagi huvitavat ka ei toimu:ühelegi küsimusele vastust ei tule,midagi ei tunne ja lõpuks ronin voodist välja,sest tõesti---igav! Nii kahju kohe endast!Küllap on minusuguseidki palju!
13. detsember 15:36 Tüdruk11 kirjutas:
ma tahaksin alustada aga ei leia aega ja kohta ja asentit
ja ma tahaksin ka rohkem teada
aga olen tegelikult alles 11aastane
14. detsember 17:42 kaljo kirjutas:
To:Tüdruk 11
Olen kuulnud sellist väljendust,et kui isa ei suuda ega oska oma 6.aastasele pojale teha arusaadavaks mõne probleemi olemust,siis on tal endal ka see probleem lahendamata....
See aga ei tähenda seda,et sa ei leia...
02. jaanuar 14:36 Pesa kirjutas:
Aga kus kohast selle raamatu siis leiab? Kas mul jäi mõni viide märkamata?
06. aprill 10:04 D kirjutas:
Mina olen mediteerimisega tegelenud üsna vähe aega, aga üks pikalt meditatsiooni ja joogaga tegelev inimene ütles mulle, et mul on sündides kaasa antud buddha märk e. kolmas silm. Ma tajusin seda enne meditatsiooni ja veel rohkem tajun nüüd kui vaatan enda sisse. Ma teen mediteerimist kaks korda päevas, minimaalselt pool tundi, tihtipeale aga ei pane ma endale piirangut ja meditatsioon võib kesta mul kuni tunnike. Ma ei ole ennast elus paremini tundnudki. Pärast mediteerimist näen ma terve päev välja selline inimene kes ilmselt teistele tundub hull-naeran kõva häälega lihtsalt niisama. Ma tean, et palju on andnud mulle juurde see, et kui hakkan välja tulema meditatsioonist, siis ma hakkan ennast liigutama nagu pisike uss-lükates lahti kõik sooned, kõik meeled, kõik tajud, kõik energia. Ma lihtsalt venitan end silmad kinni ja see on nii mõnus.
Tagasilöögiks tekkis minul algul nn puhastusprotsess. Ühesõnaga ma hakkasin mediteerimisega puhastama iseenda organismi. Puhastamine väljendus minul palaviku, sagedasema urineerimise ja kõige muu sellise näol mis ajab välja kehast toksiine. Higistamine. Aga kui see protsess mööda on saanud, siis pole mul enam ühtegi asja mille üle kurta. Elu on imeline, me inimesed oleme imelised.
Soojust südamesse!
14. oktoober 12:15 Lallaa kirjutas:
Ma ei tea, kas siia on enam mõtet kirjutada, aga proovin ikkagi. Olen ka vaikselt mediteerimist harjutanud. Arvan, et edusamm on minu jaoks see, et ma ei kipu enam magama jääma, vaid tunnen energia liikumist kehas ning pärast on meel mõnus rahulik ja tasaalukas. Probleemi teen hetkel sellest, et ma ei julge üksi kodus olles mediteerida. Kardan, et sel ajal kui mina mediteerin, võin ma miskit pidi ühendust saada mingite tegeleaste, kellega kontakti ei soovi. Kui keegi on veel minuga kodus, siis tunnen end kindlamalt ja sellist hirmu pole. Kas meditatsiooni käigus on üldse võimalik sattuda kokku mingite tegelastega teisest dimensioonist. Kas mediteerides on oht, et pärast ei saa oma kehasse tagasi vms? Sellised hirmud on külge mulle jäänud, ise ka täpselt ei tea, kust need tulevad.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):