eKursuse login » |
Sisekosmos.ee | Sa oled juba täiuslik
|
Kui sa oled Sisekosmost varem lugenud, oled sa kindlasti märganud, et ma räägin meditatsioonist päris palju. Jah, ma teen seda seetõttu, et meditatsioon on olnud minu peamine "tööriist" enese arendamisel ning see on mind tohutult palju aidanud.
Kuna meditatsioon kui termin kannab teatud müstilist ning ka vastuolulist tähendust, siis mõtlesingi natuke lahti kirjutada, mida meditatsioonist üldse oodata ning mida mitte.
Meditatsiooniliike on väga palju
Ma lugesin mõni aeg tagasi ühest artiklist, et erinevaid meditatsiooniliike on isegi kuni 200. Kuna neid on nii palju, siis olekski palju oodata, et inimene, kes meditatsioonist huvitatud on, võiks kiiresti selle kohta asjakohast infot leida.
Kõige levinum arusaamine on meditatsioonist kui lihtsalt lõdvestumisest. Tegelikult ei olegi sellisel lähenemisel ka midagi viga, sest arvestades meie igapäevaelu rütmi ning survet, siis iga inimene võiks korra päevas aja maha võtta ning lasta näiteks 15 minutit nii füüsilisel kehal kui ka vaimul puhata. Ka seda võib nimetada meditatsiooniks.
Meditatsioon kui töö oma teadvusega
Kõik inimesed kannavad hoolt oma füüsilise keha eest - me toidame seda, me peseme seda ning tublimad annavad sellele isegi vahepeal füüsilist koormust. Kas meie keha aga saaks eksisteerida ilma teadvuseta? Kes juhib seda keha - kas keha ise või sinu teadvus?
Kapten laevas (keha - meele kompleksis) on kahtlemata teadvus. See ju annab korraldusi kehale, mida teha ning mida mitte. Kui see aga nii on, siis kerkib üles küsimus, miks me ei taha kapteni eest hoolt kanda? Miks me kanname hoolt ainult laevakere eest, kui tegelikult määrab suuna kapten?
Kõige lihtsamini öelduna on meditatsioon töö oma teadvusega, oma mõistusega. Kui sa ei ole kunagi mediteerinud, siis töötab sinu teadvus nii, nagu see tahab, mitte aga nii, nagu sina seda tahaksid. Kui sa seda ei usu, siis proovi näiteks hoida 1 minuti jooksul oma tähelepanu sinu ees oleval pliiatsil. Sa avastad, et see ei õnnestu sul pikemalt kui 5 sekundit, sest mõtted, pildid ning unistused viivad su tähelepanu kohe minema. Seega ei juhi sina oma teadvust, vaid teadvus juhib sind.
Meditatsioon tähendab kõigest lahti laskmist
Vaata nüüd veelkord enda ees olevat pliiatsit. Kui see õnnestub sul 10 sekundiks ja sa oled selle aja jooksul pliiatsile täiesti keskendunud, siis võid sa märgata, kuidas selle 10 sekundi jooksul kõik ülejäänud asjad sinu elus tähenduse kaotavad. Kuna kogu sinu teadvus tegeleb selle aja jooksul pliiatsiga, siis ei ole sellel ruumi tegelda millegi muuga - sinu teadvus on kõigest muust lahti lasknud.
Meditatsiooni üks eesmärkidest ongi õpetada meie teadvust igasugustest väärmõtetest, põhjendamatutest hirmudest, negatiivsetest stsenaariumitest jms lahti laskma. Kuna me ei ole õppinud oma teadvust juhtima, siis ei oska see loomulikul viisil kõigest sellest lahti lasta. Sa oled kindlasti märganud, et kohe, kui mingi mõte tuleb, usud sa seda. Hullemgi veel - sa mitte ei usu seda, vaid sa oledki see mõte. Sa ei teadvusta endale sel hetkel, et sinul ON mõte, vaid sa oledki mõte. Alles natukene aega hiljem ärkad sellest mõttest üles ning avastad, et sa olid "unistanud" eelnevad 5 minutit.
Meditatsioon paneb teadvuse tööle meie reeglite järgi. Meditatsioon õpetab meid lahti laskma ning vabanema kõigest ebavajalikust, mida me oma peakeses kanname ning mis meile igapäevaselt probleeme tekitavad. Et seda paremini mõista, siis jälgi uuesti pliiatsit 30 sekundi jooksul ning küsi endalt, kuhu kadusid selle aja jooksul kõik sinu probleemid? Jah, nad kadusid seetõttu, et sa lihtsalt ei mõelnud nende peale hetkel ... sa lasid nendest lahti.
PS. Ma koostasin hiljuti tasuta meditatsioonikursuse algajatele. See on 7 osaline ning alustab päris algusest, kuidas meie probleemid alguse saavad, ning lõppeb sellega, kuidas igapäevase 15-minutilise meditatsiooniga oma probleemidest vabaneda. Kui sa soovid leida oma elus püsiva meelerahu, siis soovitan seda sulle kindlasti. Liituda saad sellega www.sisekosmos.ee esilehel üleval paremal nurgas. Ning jah, see on täiesti TASUTA.
Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Kursus
|
|