Eesmärkide saavutamine »

7 sammuline tehnika oma eesmärkide ja unistuste täideviimiseks
[21. november 2013 | Kirjutas: Kaido | 24451 korda loetud | kokku kommentaare: 8]

Oled sa nõus, et eesmärkide püstitamine on kõige lihtsam asi maailmas?  Me kõik ju püstitame endale mingid "eesmärgid" 31. detsembril, lubades uuel aastal näiteks perega perega rohkem aega veeta, rohkem raha teenida, kaalu kaotada jne. Aga missugune on reaalne tulemus?

Statistika näitab, et inimesed suudavad püstitatud eesmärkidest ja tegevuskavast kinni pidada esimesed 3 nädalat. See on periood, mil oleme entusiastlikud ja päriselt pingutame. Ja siis, pahhh ... tagasi oma mugavustsooni (kus on hea ja turvaline olla) ... ootama uut aastavahetust, et jälle uued eesmärgid seada.

Miks see niimoodi on?

Vastus peitub meie ajus (täpsemalt alateadvuses), selle ehituses ja meie alateadlikes protsessides, mis kujundavad meie harjumusi. Meie ajusmassist koosneb 17% teadlik osa ning 83% alateadlik osa. Nagu sellest veel vähe oleks, vastutab see 83% alateadlikust osast kuni 98% ulatuses eesmärkide saavutamise eest. Meie teadlik mõistus avaldab eesmärkidele mõju aga vaid 2-4%.

Seega, me võime küll eesmärke kirja panna, ja neid ka täie mõistuse juures endale ette lugeda, aga nii kaua, kuni see informatsioon alateadvusesse ei jõua, on see kasutu ning püsivat muutust kaasa ei too.

Mida siis teha?

Üheks heaks võimaluseks on kasutada 7 etapilist eesmärkide saavutamise protsessi:

1) Pane eesmärgid kirja

Kirjuta oma eesmärgid üles. Ära jäta neid lihtsalt mõtte tasandile enda pähe, sest sa ei suuda seal neid konkretiseerida, analüüsida ja nendega seonduvaid tegevusi välja töötada. Kirjuta eesmärgid üles, kuid mitte liiga palju, maksimaalselt 3 eesmärki korraga.

2) Tunneta oma eesmärki

Isegi, kui sa ei tea veel, kuidas eesmärki saavutada, püüa ette kujutada, kuidas sa end tunneksid, kui selle saavutaksid. Sellisel viisil annad sa alateadvusele märku, mida sa täpselt soovid, ja väidetavalt hakkab see otsima võimalusi, kuidas seda ellu viia (uuringud näitavad, et meie aju ei suuda eristada, mis toimub "päriselt" ja mida me ette kujutame).

3) Vii harjumused eesmärkidega kooskõlla

Eesmärkide püstitamiseks vajad sa vaid ühte teadlikku mõtet. Nende saavutamiseks aga mitut alateadlikku harjumust. Kõik, mis toimub teadlikul tasandil, on meie käeulatuses. Kõik, mis on meie alateadlikul tasandil, on meie eest varjul. Seega peame oma eesmärgid saavutama vahenditega, millele meil puudub isegi otsene ligipääs. Seetõttu on esmatähtis mõista oma harjumusi ja viia need kooskõlla sellega, mida saavutada tahame (kui meil on harjumus süüa igal õhtul karp šokolaadi, ei ole see kindlasti kooskõlas eesmärgiga kaotada järgmise kuuga 3 kg).

4) Midagi peab muutuma

Kui sa soovid saavutada uusi eesmärke, pead sa midagi oma elus muutma. Kui sinu senine suhtumine ja käitumine on toonud sind tänasesse seisu, aga sa ei ole sellega rahul, siis oleks rumal arvata, et midagi muutuks, kui sa ise jätkad samas vaimus. Alusta kasvõi oma suhtumisest - muuda oma suhtumist. Ainult teadmised (informatsioon) sellest, kuidas ja mida võiks teha, sind eesmärkide poole ei vii. Teadmised tuleb panna praktikasse.

5) Koosta plaan

Pane paika kõige elementaarsed tegevused, mis on sinu hinnangul vajalikud, et eesmärk saavutada. Mõtle hästi reaalselt ja praktiliselt läbi need konkreetsed sammud, mida pead selleks ette võtma, et võiksid kasvõi teoreetiliselt eesmärgini jõuda. Kuni sul pole plaani, ei oska sa astuda esimest sammu.

6) Tee iga päev midagi

Hea oleks, kui saaksid iga päev teha midagi, mis aitaks eesmärgile lähemale liikuda. Selle kaudu õpid tegutsema, kujundad uusi harjumusi ning treenid mõistust ja suhtumist, mis kõik sind eesmärkide suunas aitavad.

7) Hinda oma tulemusi ja korrigeeri

Aga isegi tegutsemisest ei ole küllalt. Lisaks sellele tuleks pidevalt hinnata seni tehtut ja saavutatut, ning vajadusel teha korrektuure. Soovitatav on seda teha igal pühapäeval - kas selle nädala tegevused on mind soovitule lähemale viinud? Kui on, siis jätka samas vaimus. Kui ei ole, siis ole julge tegema korrektuure.

See on lihtne, kuid võimas kava oma eesmärkide püstiamiseks ja ka nende suunas reaalseks liikumiseks. Üks olulisemaid punkte selles on "3" - meie harjumused. Me oleme harjumuste vangid, ja harjumusi on väga raske muuta ilma tugeva distsipliinita (seepärast üldjuhul eesmärgid vaid paberile jäävadki). Aga see on võimalik. Alustada tuleks lihtsalt väikeste ümberkorraldustega oma elus (näiteks 15 minutit varasem ärkamine, kui tunned, et ei jätku piisavalt aega, või kergema toidu söömine, kui tunned, et kehakaal on liiga suur).

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
22. november 11:45 Edu kirjutas:
Mulle tundub, et elu ise on üks suur muutus. Ükski asi ei püsi lõputult kaua. Muutus kui protsess on juba olemuslikult minu elu ja minu sees, seda pole vaja mul tekitada.

Esimesele küsimusele vastan eitavalt. Ma ei tegele tihti eesmärkide seadmisega. See on minu jaoks kasutu protsess. Välja arvatud juhul kui kodus läheb televiisor katki või tekib soov puhata välismaal. Ma loon eesmärgi konkreetsele asjale, mitte ei tegele eesmärgistamisega eraldi.

Reaalne tulemus peegeldab tihti minu arusaamu aga vahel ka üllatab. Ma ei tea, kuidas muutused minus või minu elus täpselt aset leiavad või mis on nende põhjuseks, kuid ma olen märganud, et muutuse toimudes muutuvad arusaamad ja mitmed harjumused. Muutus toimub teadvuses ja korraga teadvustan asju, mida varem ei teadvustanud. Ma ei püüa ennast enam veenda, et vot just üks või teine protsess toob kindlasti ühe või teise muutuse, eesmärgi või tulemuse. Igasugustest valemitest, kuidas peab või tuleb käituda, olen ma loobunud. Muidugi on hea teha üks spikker aga see pole enam koolipink, kus ma igapäevaselt istun.

Tore kui inimesed saavutavad niiviisi planeerides, hinnates ja korrigeerides tulemusi. Edu!
22. november 17:30 8. samm kirjutas:
Misasi see alateadvus on? Loen siit artiklist välja, et see on midagi, mis on meie eest varjul. Kui see nii on, siis palun seleta, kuidas sa sellest siis teadlik oled?
23. november 01:06 Karl kirjutas:
...lõputult on aega, end me ei vaeva end asjata. Ei tee suuri plaane, kui kokku saame, siis sõidame. Seitsme tuule poole, nende hoolde end jätame...

http://www.youtube.com/watch?v=nJipEVRHe-0
23. november 11:43 Muusika rokib kirjutas:
Küsige endalt nõu: http://www.youtube.com/watch?v=JbXPToX-hxM
25. november 13:09 Eku kirjutas:
Teen just praegu seda, mida armastan ja teen seda tihti: https://www.youtube.com/watch?v=b2we3D3H3hg
25. november 13:15 Kaido Pajumaa kirjutas:
Aitäh, Eku! See on väga võimas video.
26. november 19:32 Eku kirjutas:
50 küsimust, mis vabastasid mu meeled: http://alkeemia.ee/artiklid/50-kusimust-mis-vabastavad-su-meeled/l-12/c-1454/?fb_action_ids=604272456274823&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22604272456274823%22%3A609955442374030%7D&action_type_map=%7B%22604272456274823%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D
14. juuli 13:38 Claudia Klein kirjutas:
Tere ja Tere tulemast Spotlight Global Loan Services-sse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant.

Kas teil on vaja rahalist tugevdamist? Kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha oma tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.

Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringud / küsimused? - Saada e-kiri aadressile | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

Teie rahaline vabadus on teie kätes!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):