Eesmärkide saavutamine »

Kui palju KÄIVITUSENERGIAT sul on (ehk kas oled motiveeritud)?
[21. oktoober 2013 | Kirjutas: Kaido | 15489 korda loetud | kokku kommentaare: 5]

Töö ja muud kohustused on paigas, neid sa muuta ei saa (need on vaja lihtsalt ära teha). Palk on paigas, seda sa ka muuta ei saa (see on hetkel just selline, nagu see on). Isegi ülemus on paigas, ja teda saad sa veel kõige vähem muuta (isegi, kui ta tõeline türann on, võid küll teda vihata, aga kuni sul paremat kuskilt võtta ei ole, pead teda taluma).

Kui sa ei saa vahetult oma kohutusi, palka ja ülemust muuta, siis tekib küsimus, mis võimalused enda igapäevaselt motiveerimiseks jäävad? Kust leida sisemist kütust asjade tegemiseks, kui igasugune isu nende tegemiseks kadunud on?

Lahendus võib peituda käivitusenergias. Praktika on näidanud, et millegi alustamine on sageli keerulisem kui tegemine ise. Enne millegagi alustamist võib meil olla sisemine emotsionaalne vastupanu sellega tegelemiseks, mistõttu püsime status quo seisundis ja vaatame õnnetult pealt, kuidas püstitatud eesmärgid saavutamata jäävad.

Käivitusenergia - tõeline starter

Kujuta ette, et sinu ülesandeks on iga päev 30 müügikõnet teha. Mis sa arvad, kumb on sinu jaoks keerulisem – kas kõnede tegemine ise või telefonitoru tõstmine, et esimene kõne teha?

Või hoopiski sooviksid sa igal õhtul hakata kepikõndi tegema, et natukene paremasse vormi saada. Kumb on sinu jaoks raskem, kas kõndimine ise või peale tööd koju tulles kapist keppide võtmine, dresside selga tõmbamine ja tänavale jalutamine?

See küsimus on asjakohane isegi kodu koristamisel. Kumb on sinu jaoks keerulisem – kas koristamine ise või koristamisega alustamine?

Jälgi järgmisel korral, kui sa pead midagi regulaarset (koristamine, trenn, töö) alustama, kuidas sinus võib tekkida väike vastupanu – sa tunned, justkui ei oleks sul selleks tegevuseks hetkel piisavalt energiat (sa ei viitsi seda teha). Kui sa aga selle vastupanu ületad, võid märgata, et tegevus ei ole üldse nii hull, nagu alguses tundus.

Seda energiahulka, mida sa vastupanu ületamiseks kasutad, nimetatakse käivitusenergiaks. Ja mida madalam on teatud tegevuse alustamiseks kuluv käivitusenergia, seda lihtsam sellega alustada on.

Käivitusenergia aitab muuta harjumusi

Näiteks soovid sa igal õhtul tund aega lugeda. Esimestel päevadel võib see sul hästi välja kukkuda, kuid neljandal päeval võid sa vajada selleks juba väikest sisemist tõuget (sel hetkel võib tunduda, et raamatu lugemise asemel on midagi rohkem vajalikku teha). Sa oled jõudnud olukorda, kus sinu eelnev harjumus – näiteks teleka vaatamine – tõstab pead, ja uue harjumuse – raamatu lugemise – juurutamiseks vajad sa täiendavat energiat. Käivitusenergiat. Mida madalamana sa lugemise alustamiseks kulutatava käivitusenergia hulga hoiad, seda lihtsam on uut harjumust juurutada.

Juhul, kui sa hoiad oma raamatuid riiulis, mis asub maja teises otsas, on käivitusenergia lugemise alustamiseks oluliselt suurem võrreldes olukorraga, kus hoiad raamatut elutoas laua peal. Esimesel juhul pead sa püsti tõusma, teise tuppa minema, riiulist raamatu võtma, tagasi teise tuppa tulema ning siis lugema hakkama. Kui palju aega selleks kulub? 1-2 minutit või isegi rohkem (sõltuvalt maja suurusest), eks? Kui sa hoiad aga raamatu elutoas laua peal, kulub sul selle kättevõtmiseks ainult 5 sekundit. Kuna 5 sekundit on 12x väiksem kui 60 sekundit, vajada sa sellisel juhul 12x vähem käivitusenergiat, mistõttu on tõenäosus raamatu lugemiseks ka oluliselt suurem.

Ühe mehe individuaalne uuring näitas, et kui mingi tegevuse käivitusenergia on väiksem kui 20 sekundit, on vastupanu lihtne murda. Kui see aga on rohkem kui 20 sekundit, leiame alati mõne põhjuse, miks mitte hetkel seda tegema hakata. See mees läks oma katsetega koguni nii äärmustesse, et heitis eelmisel õhtul jooksuriiete ja ketsidega magama – ta tahtis küll igal hommikul jooksmas käia, aga ei viitsinud end kunagi hommikul riidesse panna (uni tundus selleks liiga magus olevat). Sellisel viisil viis ta jooksma mineku käivitusenergia väga madalaks – hopsti voodist välja ja kohe sörkima – ning tal õnnestus uus jooksmise harjumus kergesti juurutada.

Käivitusenergia aitab ka halbadest harjumustest vabaneda

Nii, nagu 20 sekundi reegel töötab mõne uue harjumuse juurutamisel, on see sama efektiivne vahend ka halbadest harjumustest vabanemiseks. Kui palju aega sa igapäevaselt Facebookis veedad? Kui sul on töö ajal Facebook (samamoodi ka e-maili programm, kui sa ei tööta just näiteks klienditeeninduses, kus kohene kirjadele vastamine ongi sinu töö) kogu aeg lahti ja sa käid seal tihedamalt kui korra kolme tunni jooksul, võid end vabalt FB-sõltlaseks nimetada. Sul on probleem.

Kuidas sellest probleemist vabaneda? Korista Facebooki kiirvalikud igalt poolt ära (desktopilt, favorites'de alt, telefoni esilehelt jne). Muuda enda jaoks Facebooki sisselogimine võimalikult ebamugavaks ning vaevarikkaks (pane selline parool, mida on võimatu meelde jätta ja peida see parool kuhugi ära) ja sa märkad, kuidas sa ei viitsi seda enam kogu aeg külastada. Seda tehes säästad sa suure hulga produktiivset energiat (ka sinu enesetunne paraneb, sest uuringud näitavad, et lihtsalt Facebookis ringi kolamine kulutab väga palju energiat), mida kasutada oluliste asjade ärategemiseks.

Sama kehtib ka muude halbade harjumuste kohta. Vaatad liiga palju telekat? Võta puldilt patareid välja. Sööd liiga palju magusat? Ära osta magusat koju (sa ei viitsi ju õhtul poodi minna magusat ostma). Käivitusenergia kasutamine on vägagi efektiivne tööriist motivatsiooni ja produktiivsuse suurendamiseks. Meie, inimesed, oleme harjumuste vangid – kui me soovime muuta midagi oma elus, on vaja muuta oma harjumusi. Ja harjumusi aitab muuta konkreetsete tegevuste alustamiseks vajamineva käivitusenergia reguleerimine.

Tagasi müügikõnede juurde

Artikli alguses küsisin, kumb on keerulisem - kas müügikõnede tegemine üldiselt või esimese müügikõne tarbeks telefoni tõstmine hommikul? Kui sa oled nagu mina ja paljud teised müügiinimesed, valid sa tõenäoliselt viimase. Tööpäeva alustades tundub olevat sada muud asja, mis on vaja enne põhitegevuse juurde asumist ära teha. Tegelikult aga otsime sellises olukorras kunstlikult tegevusi, et mitte alustada kõige olulisema ja meie tulemustele kõige enam mõju avaldava tegevusega. Kuidas seda muuta?

Muuda esimese kõne tegemine enda jaoks hästi lihtsaks? Peida ära feissbookid, delfid ja muud lemmikkohad internetis. Kirjuta esimese kõne telefoninumber stickeri peale ja kleebi see õhtul kuvari külge. Pane selle kliendiga seotud müügiinfo klaviatuuri peale ja langeta eelmisel õhtul eelotsus, et teed selle kõne ära esimesel hommikul. Ja siis tuledki hommikul tööle, valid numbri ja teed selle kõne ära. Peale seda võid märgata, kuidas järgmiste kõnede tegemine sel päeval laabub juba iseenesest.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
23. oktoober 11:29 Andres kirjutas:
see artikkel on kümnesse!
selliste probleemidega võitlen iga päev :)
tean, et olen suuteline neid võitma, kuid ikka laskun mingi aja pärast mugavasse sohu
kuidas ikkagi teha see esimene kõne ära, peale mida läheb kergemaks, kuid enne on vaja juua üks kohv (kaks), vaadata kiiresti uudised, FB, meilid ja siis veeeeel midagi ning ongi juba lõuna ning kliendid on ka lõunal ......
26. oktoober 22:19 eakas kirjutas:
Harjumustest kujuneb elustiil See on millised käske me oma ajule anname Otsustame ise teha või loota, et keegi teine teeb Iga algus on raske Mida vähem ei käske ajule seda tegusamad oleme Kui me ei soovi teenust osta teeme ise ära Tulemus on selline nagu tol hetkel on meie oskused alati saab enda tehtut parandada ja paremaks muuta Rõõm enda tehtust ja oskustest on parim See loob heaolu tunde mida tegelikult just vajame Kõigile rõõmsat tegutemiste algust Tehke häid asju tunnete ise ja ka kaaslased rõõmu
29. oktoober 14:40 e4 kirjutas:
Väga hea artikkel!
08. detsember 18:47 Andrus kirjutas:
Võitlesin aastaid halva harjumusega, meeletu ületöö, samas kui kodus olid väikesed lapsed.
Vabanesin sellest häälestades arvuti õhtul kell 17:00 end ise kinni panema. Töötas :)

Aitähh, Kaido - nüüd mõistsin, miks see töötas ja võtan ette järgmise pahe ja unistuse ;)
14. juuli 13:39 Claudia Klein kirjutas:
Tere ja Tere tulemast Spotlight Global Loan Services-sse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant.

Kas teil on vaja rahalist tugevdamist? Kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha oma tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.

Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringud / küsimused? - Saada e-kiri aadressile | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

Teie rahaline vabadus on teie kätes!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):