Eesmärkide saavutamine »

Kui sul ei ole hea, siis ära tee seda
[09. aprill 2011 | Kirjutas: Kaido | 22693 korda loetud | kokku kommentaare: 9]

Kui tihti me teeme asju, mida me teha ei taha ...

Miks me teeme neid asju? Kas meile ei tundu tõesti, et me väärime tegelikult midagi paremat? Midagi ilusamat ... Midagi südamlikumat ... Midagi inspireerivamat ...

Armastus ning vihkamine
Mõned inimesed võivad väita, et ühel hetkel on niikuinii kõik asjad rutiinis. Olgu tegemist siis suhte, töö või uue hobiga - ühel päeval tundub see taas mõttetu ning igav. Kas meie elu peabki siis olema mõttetu ja igav, või jääme me lihtsalt kinni ja kardame muutusi?

Mina isiklikult usun rohkem viimasesse. Mulle tundub, et lapsena oleme me muutusteks ning isegi riskideks valmis, kuid mida vanemaks saame, seda tuimemaks muutume. Me ei pruugi olla rahul sellega, mis meie elus on, kuid me ei ole valmis midagi ka selles osas ette võtma.

Kuhu see välja viib?

Näiteks on mul sõber, kelle vanemad on küll ühes majas elanud viimased 30 aastat, aga nende viha üksteise vastu on tunda kilomeetrite kaugusele. Nad kohtuvad omavahel ainult siis, kui külalised tulevad, ja seda ka vaid mõneks tunniks. Need tunnid on piinarikkad kõikidele, sest aastatega kogunenud viha ei taha paisu taga püsida - ikka ja jälle lendavad viha ja põlastuse nooled läbi toa teineteise poole.

Neid inimesi tuleb kangelasteks nimetada. Nad on oma elu ära rikkunud teiste inimeste ja oma laste nimel. Nad võtsid otsuse vastu, et isegi, kui meil üksteisega ei klapi, püsime koos kuni elu lõpuni. Kuni lapsed olid noored, oli kõik okei, sest tähelepanu läks laste kasvatamisele. Lastel on aga selline ühine omadus, et nad kipuvad suureks kasvama. Ja kui see juhtub, jäävad kaks üksteist vihkavat inimest kahekesi - ning siis algab külm sõda. Külm sõda, mis vahepeal läheb üle halastamatuks tuumasõjaks.

Kui elu oleks igavene ning keegi annaks meile kõikide selliste vabatahtlike kannatuste eest kunagi medali, saaksin ma sellisest olukorrast aru. Arvestades aga meie elu lühidust, ei ole sellel kõigel mõtet. Ei ole mõtet raisata oma aastaid - ainukesi aastaid - selle peale, et kellegi teise nimel oma elu ära elada. See on meie elu ning elu esimene reegel on ausus. Ausus iseenda ja kõikide teiste inimeste vastu. Kui sul ei ole hea, siis ära tee seda.

Professionaalne vihkamine
Sarnane olukord võib olla ka karjääris, mitte ainult armastuses. Kuna meie ühiskond ei soosi meie tugevuste ja loovuse arendamist, vaid produtseerib töötavaid roboteid, siis suur osa inimestest teevad tööd, mida nende vanemad kunagi "õiget" eriala soovitades heaks pidasid või siis tööd, mille inimene 18-aastaselt "ajutise" sildi all vastu võttis, kuid millest 30 aasta möödudes sai "ootamatult" tema vangivalvur. Ehk sai ta juba 25 aastat tagasi aru, et ta vihkab oma tööd, aga siis tundus aega veel muutuse läbiviimiseks küllalt olevat. Nüüd, 25 aastat hiljem, vihkab ta ikka oma tööd, kuid nüüd ei ole enam piisavalt aega muutuse läbiviimiseks - inimene ei usu, et ta sellises eas sellega hakkama saaks.

Need mõlemad väited on lausvaled! 25 aastat tagasi oli sellel inimesel vaid praegune hetk, ja sama on tal ka nüüd. See on kuramuse suur illusioon, nagu meil oleks veel aega või, et meil ei ole enam aega. Kus see aeg ei tea on, mida inimesed niimoodi ühikute kaupa loendavad? Vaata oma seierikella seinal ja küsi endalt, kas see toodab sulle aega? Ei tooda. See lihtsalt käib ja mõõdab kogu aeg ühte hetke. Sul on ainult üks hetk, milles sa järjepidevalt vaatad, kuidas seierid sihverplaadil liiguvad.

Kui sa tunned, et sul ei ole töö juures hea, siis hakka mõtlema, kuidas sa saaksid seda muuta. Ükskõik kui vana sa oled, ajuteadlased kinnitavad, et meie aju on suuteline uusi asju omandama kuni elu lõpuni. Sa suudad alati midagi uut ja huvitavat välja mõelda. Küsimus on lihtsalt, kas sa tahad seda teha? Kas sa oled valmis mugavustsoonist välja tulema ning midagi ette võtma. Isegi, kui sa ei saa põhitöölt ära tulla, siis uute asjade tegemine põhitöö kõrvalt annab sulle ikkagi motivatsiooni ning inspiratsiooni.

www.vastused.ee
Näiteks käivitas mu hea sõber põhitöö kõrvalt uue projekti www.vastused.ee, millest saab mõne aasta pärast kahtlemata üks väga hea koht tasuta nõu küsimiseks ja saamiseks. Vastused.ee on unikaalne keskkond anonüümselt ekspertidelt nõu küsimiseks ja teemade arutlemiseks.

See on vaid üks näide sellest, kuidas oma loovust kasutada ning praktikasse rakendada. Ega see ei tähenda, et ta põhitöölt ära peaks tulema. Liiatigi on ta ühe Eesti suurfirma väga heal positsioonil ning tal ei ole vajadustki sealt ära tulla, sest ta saab end ka seal arendada ja teostada. Kuid sellele vaatamata kasutab ta oma loovust, et midagi uut luua. Ühel hetkel hakkab tema projekt ka tulu tootma ning annab talle passiivse lisasissetuleku.

Ka sinul on see võimalus olemas. Ükskõik, mida sa teed või mida sa teinud oled, sul on superloovus, mida sa lihtsalt hetkel rakendanud ei ole. Võib-olla on sind tagasi hoidnud hirmud, võib-olla on see madal usk enesesse või teiste negatiivsed hinnangud sinu ideedele - tead, see ei ole üldse tähtis. Sul on päevad loetud. Ära seda mitte kunagi ära unusta. Eilset sul juba ei ole. Kas sa tahad, et ka tänane päev mööduks samamoodi?

Ära raiska oma aega. Arenda ning kasuta oma loovust. Lõpeta kõik asjad, mis sulle hea ei tundu, ja loo oma ellu võimalusi ning kogemusi, mis su naeratama panevad. Pea alati meeles, et see on sinu elu, kus kehtivad sinu reeglid. Tegutse rahulikult. Ole õnnelik. Saavuta oma eesmärgid.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kuidas uusi projekte ja lisasissetulekut luua?

 Kas sa sooviksid iga päev tegelda sellega, mida armastad? Ja selle kaudu ka raha teenida ...
Kui soovid, siis vaata siia

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
09. aprill 12:18 Ingrid kirjutas:
Hea jutt ...
09. aprill 12:36 3 kirjutas:
3
10. aprill 07:44 Lauri kirjutas:
Lihtne jutt ja väga õige jutt, gümnaasiumi psühholoogia ja ühiskonna õpikust tulenev jutt. Kordamine on tarkuse ema, igal juhul jõudu. Ühel hetkel peame siiski suureks kasvama.
10. aprill 18:03 Bianca kirjutas:
Huvitav, millise maailmakäsitluse ning süütunde saavad lapsed sellise vanemliku eeskujuga? Omalt poolt võin rääkida, et lapsena palvetasin iga päev, et vanemad leiaksid jõudu minna lahku ning lõpetada see teineteise piinamine. Siiani koos ja neil on ikka ka helgeid hetki. Lisaks räägib see veel kui oluline on meil säilitada maailma silmis näiline positiivne staatus kuigi mürgitame oma vihaga kõike nagu Midased.
10. aprill 22:31 Ingrid kirjutas:
Kõik siin elus muutub.:)))
11. aprill 08:17 Lauri kirjutas:
Elu pole kunagi nii must ja valge, nagu inimese loovus pole must ja valge. Loovus on mitmekülgne, lai avar, see tuleb lihtsalt avastada. Mõistus on piiratud, mõistus tahab kõikke mõista, paikka panna, kindlaid vastuseid saada, etteantud juhiseid jagada. Loovusel ja mõistusel pole midagi omavahel ühist, aga harjutamisel suudavad nad lõpuks koostööd teha ja väga tõhusalt.
18. aprill 15:31 Monika kirjutas:
"Nad on oma elu ära rikkunud teiste inimeste ja oma laste nimel"- on öeldud artiklis. "Laste nimel" oleks võinud ära jätta lause lõpust. Kõik on õige aga seda ei kujuta küll hästi ette kui inimesed avastavad, et ei ole mõtet enam oma elu teistele(lastele) pühendada-raisata ja kõnnivad lihtsalt minema ja jätavad laspsed saatuse hooleks.
25. aprill 08:46 Tiit kirjutas:
Siin on rohkem sellega tegemist, kuidas artikli autor ise elu näeb, tunnetab ja tajub. See ei puuduta kuidagi teiste maailmavaadet.
See on sama kui arstid ja psühholoogid hakkaksid mööda tänavat, inimestel järel käima, kuule, su jume on liiga kahvatu, mul on sulle paar imehead ravimit välja kirjutada. Elage ja laske teistel ka elada, nagu igaüks tahab. Neid maailma parandajaid on juba niigi, kuigi tänavalaste ja kodutute arv aina kasvab.
31. märts 19:47 Diana kirjutas:
Aitäh! :) vahel kuluvad sellised meenutused ära.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):