Eesmärkide saavutamine »

Kui palju raha me vajame
[27. veebruar 2010 | Kirjutas: Kaido | 19320 korda loetud | kokku kommentaare: 17]

Raha teema huvitab kõiki inimesi. Isegi need, kes omavad väga palju raha, räägivad sellest, ja ka need, kellel on vähe raha, räägivad sellest ikkagi. Need grupid lihtsalt räägivad rahast erinevas kontekstis - esimesed räägivad sellest, kuidas nemad on raha teeninud, teised aga sellest, kuidas esimesed on raha teeninud. Ja lihtsalt imestavad üheskoos selle üle, kuidas mõni ikka "paneb" hästi.

Ka mina räägin rahast. Ma ei saa kuidagi väita, et ma olen pärit rikkast perekonnast või et ma oleksin varases nooruses väga edukaks ning rikkaks saanud. Ma olen pärit keskpärasest perekonnast ning kuni 2005 aastani olin palgatööline. Alates 2004 aastast olen ma olnud ka ettevõtja, kuid arvestades kõiki neid läbikukkumisi, mida ma olen äris kogenud, oleks ilmne liialdus öelda, et ma olen olnud edukas ettevõtja. Ehhhee ... isegi inglid naeravad selle üle minu mõlemal õlal ...

Raha soovid

Ma alustasin oma raamatu kirjutamist, mis jõuab poodidesse selle aasta sügisel. Seal kirjutasin ma huviga oma minevikust ja sellest, kuidas üldse jõudis minusse soov saada rikkaks ning edukaks. Ma olen seda alati soovinud, kuid alles kirjutamise käigus jõudsin ma vastusteni. Ja seda oli mul endalgi pärast hea lugeda, mis kõik meis peidus on ja kust kohast saavad alguse meie soovid ning unistused. Muide, raamatu pealkiri on "Elad küll, aga mis elu see on" ja see kirjutab just sellest, mida pealkiri ütleb - me kõik justkui elaksime, aga noo kuulge, mis pagana elu see on? Me oleme oma ihade, unistuste ja hirmude vangid - ja paljud nimetavad seda ikkagi eluks. Seega, kui sügisel sellist raamatut poelettidel näed, siis saad sealt teada, kuidas üks tavaline neljateistkümne aastane poiss üldse jõuab sellise jubeda ideeni, et tahaks saada rikkaks ja edukaks.

Igatahes jõudsin ma just sellesse vanusesse välja oma raamatus, kui tuuslasin oma mälus ja püüdsin leida hetke, kust meenub esimene soov olla edukas. Alates sellest ajast - see on siis viimase 17 aasta jooksul - on minu elus olnud palju rõõmu ning ka palju kaotusi, aga soov olla edukas on olnud alati taustal. Ja loomulikult kaasneb eduga ka raha.

Kui palju raha me soovime?

Üldjuhul me tegelikult ei teadvusta endale, kui palju raha me soovime või kui palju raha me vajame. Need inimesed, kes soovivad rohkem raha, mõtlevad lihtsalt, et raha lahendab nende kõik probleemid. Kuid nad ei ole kunagi täpselt mõelnud, kui palju peaks siis raha ikkagi olema, et me saaksime tunda ennast hästi.

Ja nii ka mina. Ma olen alati tahtnud väga palju raha. Kui palju? No ikka väga palju. Kunagi kasutasin ma visualiseerimise tehnikat, kus ma kujutasin ette, et mul on 1 miljard USA dollarit. Alles see andis mulle turvatunde. Aga isegi, kui mu mõte kippus vahepeal minema teemale, mis kaasneb miljardi dollari teenimise ning haldamisega, jätsin ma selle mõtte tahaplaanile ja lihtsalt soovisin edasi.

Kui palju raha me vajame?

Aga siis ühel hetkel sain ma aru, et ma ei soovigi raha. Ma küll vajan raha, et mõnusalt ära elada, aga ma ei soovi seda nii palju. Siis hakkasin ma mõtlema, et kui palju ma seda siis vajan, et hästi ära elada. Mitte kui palju ma soovin, vaid vajan. Ja seejärel hakkasin ma mõtlema selle peale, mis oleks vähim, mida ma saaksin teha, et see raha teenida.

Seega hakkasin ma raha teemale justkui teisest otsast lähenema. Üldjuhul paneme me endale eesmärgiks omada ilusat kodu, kalleid ehteid, luksusautot ning sissetulekuks kümmet miljonit krooni. Sest see tagaks meile õnnetunde ja turvalisuse. Kui eesmärk on seatud, peame me hakkama määratlema kõiki neid tegevusi, mis on vaja, et neid asju saada ning omada. Liiga naiivne oleks ju loota, et need lihtsalt tekivad sinu ellu - näiteks vaadata filmi "Saladus". Ei, nende asjade jaoks tuleb vaeva näha. Ja mis juhtub siis, kui sa oledki suutnud kõik need tegevused käivitada, mis hakkavad sulle neid asju sinu ellu tooma? Sel hetkel muutud sa oma unistuste orjaks - sa käivitad tohutu suured protsessid, mis peaksid sind justkui õnnelikuks tegema, aga tegelikult panevad need asjad hoopis su orjapõlve. Näiteks, kuna su igakuine sissetulek on suurenenud, ostad sa laenuga suurema maja ning uhkema auto. Nüüd oled sa justkui näiliselt küll saavutanud oma eesmärgi, aga tegelikult oled sa muutunud lihtsalt oma eesmärgi orjaks. Kuidas saab siis keegi väita, et need asjad teevad meid õnnelikuks?

Miks me seda tegelikult teeme? Sest niimoodi saame me olla Keegi ...

Just niimoodi arutledes jõudsin ma küsimuseni, miks ma peaksin alustama asjadest? Miks ma määratlen endale asjad, mida ma soovin oma ellu ning siis panen paika võimalikult palju tegevusi, mis aitavad mul neid saavutada? Miks ma ei võiks hoopiski välja mõelda võimaliku vähima, mida ma peaksin iga päev ära tegema, et ma saaksin olla vaba ja õnnelik?

Kuidas olla vaba ja õnnelik ning teenida ka raha?

Me kõik saame olla vabad, õnnelikud ja teenida samal ajal ka piisavalt raha, et mõnusalt ära teenida. Ma usun, et õnneliku vaba raha teeniva inimese saladus seisneb oskuses kombineerida kolm aspekti:

1) Kirg mingi valdkonna vastu 2) Loomupärane talent selles valdkonnas 3) Suutlikkus selles valdkonnas teenida raha

Kui sa kombineerid need kolm valdkonda, siis oled sa õnnelik - sest sa tegeled sellega, mida sa armastad -, sa oled vaba - sest sinu loomulik talent aitab sul vajalikud asjad ära teha vähima pingutusega -, ning sa teenid raha - sest sa pakud teistele inimestele väärtust.

Ma armastan isiklikku arengut ning kõike sellega kaasnevat, olgu see siis rohkem või vähem spirituaalne. Mulle meeldib zen-budism, mulle meeldib jooga, mulle meeldib tervislik eluviis ja väga palju muud, mis mahub mõiste alla "isiklik areng". Ma tegelesin sellega tasuta aastaid, sest mul on selle valdkonna suhtes tõsine kirg. Kui ma tegelen isikliku arenguga, olen ma õnnelik. Seega täitsin ma esimese tingimuse.

Hakates pidama blogi ning saades tagasisidet lugejatelt, selgus, et ma oskan kirjutada. See oli minu jaoks suur üllatus ning motiveeris mind enam kirjutama. Kuna kirjutamine on minu jaoks väga meeldiv ja lihtne, siis olen ma oma tegemistes vaba - ma kirjutan kolme leheküljelise artikli nii, et ma ei märkakski seda. See on minu jaoks täiesti pingutusevaba tegevus. Seega täidan ma ka teise tingimuse, mis kokku teevad mind juba õnnelikuks ja vabaks inimeseks.

Kolmas tingimus on suutlikkus pakkuda väärtust. Sest kui sinu tegevus väärtust ei paku, ei ole keegi nõus selle eest ka raha maksma. Esimese julge sammu astusin ma 2009 aasta oktoobris, kui ma avasin Eduteadvuse e-kursuse (vaata siia). Ma pingutasin selle nimel 6 kuud ning see on tõepoolest väga sisukas. Ma tean täiesti kindlasti, et inimene, kes on huvitatud mõistmas "saladust" ning kõiki sellega seonduvaid protsesse, saab sellest kursusest kõik vastused. See pakub osalejale väga palju väärtust. Ning seda näitab ka osalejate tagasiside, keda on tänaseks üle 70. Sama püüan ma teha ka oma seminaridel. Ma panen sellesse päeva oma ihu ja hinge - ma annan endast kõik, et inimesed, kes kohale tulevad, läheksid ära sära silmis. Ma ei soovi, et keegi läheks koju ja ütleks, et oli ka nagu oli. Ma soovin, et inimesed läheksid koju ja oleksid valmis tegutsema. Nad peavad olema täis energiat ning inspiratsiooni. Ja ka seda eesmärki on seminar täitnud. Tänaseks on osalenud umbes 180 inimest ning ma maksin raha tagasi ühele arstile, kes ootas sealt teaduskonverentsi ja ütles, et see ei olnud piisavalt teaduslik. Kuigi 99% inimestest ütleb, et see on isegi liiga hullumeelseid teaduslikke fakte ja näiteid tulvil. Järelikult oli lihtsalt selle osalejaga kommunikatsioonihäire, et ta ootas midagi muud. Kuid kuna ta ei saanud, mida ootas, maksin talle raha tagasi. Ma ei soovi, et keegi tunneks, et ta on aega raisanud - ma soovin, et kõik tunneksid vaid ühte: "Ma olen suuteline muutma oma elu"

Ja seda suudad ka sina. Saa teadlikuks, mida sa armastad teha, mis on sinu loomulik anne ning tööta välja mudel, kuidas selle ande kaudu teenida teisi inimesi - ja sinust saab maailma õnnelikem, vabam ja finantsiliselt sõltumatu inimene.

___________________________________________________________________

Seminar "Kuidas luua EduTeadvust" 13.03.2010a Pärnus Vaata EduTeadvus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
01. märts 10:12 Jaan kirjutas:
respect
väga hea on lugeda ja jälgida sinu arengut (nagu meie oma Guelho)
see annab innustust
01. märts 10:22 Kaido kirjutas:
Aitäh Jaan!

Coelho'ks ei pretendeeri, aga kirjutan heameelega, kuidas elu ise õpetab, annab ning võtab ;)
04. märts 19:49 Juuli kirjutas:
Tere Kaido!

Olen pikemat aega Sinu tegemistel nn silma peal hoidnud :)))
See kõik on väga väga huvitav ja olen ka ise nüüdseks ühtteist kogenud.

Küll aga tekkis kerge ummiku tunne seda lugu lugedes.
Minu eluunistus ja eesmärk on olla täiskohaga ema. Kuna mul on lapsi rohkem kui ühes keskmises eesti peres, siis julgen oma hullumeelset mõtet unistada ja soovin tõsiselt seda aega oma lastele pühendada mille ma praegu palgateenimisele kulutan.

Nüüd aga lugesin, et selleks et midagi saada, otsi üles mis sinus on ja pane see teenima.
Hoolimata sellest, et ameteid on mul mitmeid, isegi kõrgkooli diplomeid magistrikraadini jätkub, ei suuda ma ette kujutada kuidas ema ametit raha teenima panna :)))
SEE ON MU AINUKE ELUUNISTUS HETKEL, TÕSISELT :))
04. märts 20:48 Kaido kirjutas:
Juuli, aga sellisel juhul on sul ju täitmata kolmas tingimus - suutlikkus sellega raha teenida. Selle punkti all ei ole mõeldud, et sinu suutlikkus, vaid võimalikkus selle valdkonnaga raha teenida ehk siis selle valdkonnaga peab olema võimalik raha teenida. Antud juhul näen ma selleks seda, et kuna sa pakud suurepärase perenaise ja emana oma perele ning mehele nii palju väärtust, siis lihtsalt peab ta sind üleval. Ma ei tea, kas keegi teine oleks valmis sind üleval pidama selle eest, et oma lapsi kasvatad.

On väga oluline kõikide nende teooritate juures jääda reaalseks ning realistiks. Kui meil on unistus, siis selle täideviimiseks peab olema reaalne ning teostatav plaan. Meie unistused ei täitu lihtsalt niisama, sest me elame ju reaalses maailmas.
04. märts 21:12 Juuli kirjutas:
Taas,

jätsin midagi olulist kirjutamata. Kahjuks saan ma suurepärane ema olla ainult lastele ja saatusetahtel (see vist parim rahvapärane väljend,ise küll saatusesse ei usu) mitte mehele.
Äkki olengi oma unistustes liiga kaugele läinud :), sellegipoolest lootus kaob viimasena :).

Ja tead mis Kaido,ma tõesti tunnen seda soovi nii nii väga. Kui see oleks täiesti utoopiline, kust see tunne siis pärit saab olla?

" ... täideviimiseks peab olema reaalne ning teostatav plaan... ", selle väite peale aga ei jää ilmselt muud üle, kui oma MINAs veel ringi sobrada :D
05. märts 18:07 Anneli kirjutas:
Juuli, aga äkki Sa armastad ka kirjutada. "Kooskasvamine", säärase raamatu on kirjutanud ema, kes on üles kasvatanud 9 last, kusjuures, vähemalt mul jäi selline mulje lugedes, et tal kõik lapsed eri meestega. Ja see on tõeliselt hea raamat, mul minia ja tütar, kel kummalgi pisike beebi, loevad seda raamatut ikka ja jälle. Äkki kirjutad Sina analoogse raamatu Eesti kontekstis, see oleks nii lahe :)
Teine variant olla ema raha eest on olla kasuema, võttes lastekodust kasvandikud. See hoopis teine teema, aga samas ka võimalus.
05. märts 19:47 Juuli kirjutas:
Aitähh Anneli toredate mõtete eest.
Püüan selle raamatu kätte saada ja loen kindlasti.
Mis aga puutub kasulastesse, iseenesest ei oleks mul laste vastu midagi, aga rahateenimise eesmärgil... . Võibolla olen ülekohtune,aga see ei tundu eriti kindel ja turvaline projekt olevat. Pealegi kuulub see raha kasulaste kasvatamiseks, aga mul on endal ka viis last.

Kirjutamisest veel :D, muideks mul on kordi ja kordi käinud peast läbi just selline mõte: "Kui oskaks ainult kirjutada, saaks päris huvitava teose".
Aga mine tea, kõik siin ilmas on vist võimalik kui oma tõekspidamisi õigetesse lahtritesse paigutada :)
06. märts 11:24 Annika kirjutas:
Kuidas saada teadlikuks, milline on minu kirg ja loomulik anne?
06. märts 11:41 Kaido kirjutas:
Mis sul tuleb hästi välja ning mida sulle meeldib teha? Appi võid võtta ka www.sisekosmos.ee esilehel oleva tasuta elu eesmärgi leidmise testi.

Kaido
02. veebruar 16:45 Mr Wilson Kings kirjutas:
Tervitused,
Kas otsite laenu ettevõtluse alustamiseks või vajate laenu isiklikel põhjustel, siis olete jõudnud õigesse kohta, pakume kinnisvara laen, konsolideerimise laen, laenu, et osta auto või maja osta kui huvitatud siis Meiega saab ühendust e-posti teel: wilsonskingsloanfirm@gmail.com

Soovi korral võid ka täita andmete suhtes järgmised:

Täielik nimi .....

Summa on vaja ...

Kestus ........

Telefoninumber ...

Riik ...

Eesmärk laenu ....

Regards,
Mr Wilson Kings
02. veebruar 16:46 Mr Wilson Kings kirjutas:
Tervitused,
Kas otsite laenu ettevõtluse alustamiseks või vajate laenu isiklikel põhjustel, siis olete jõudnud õigesse kohta, pakume kinnisvara laen, konsolideerimise laen, laenu, et osta auto või maja osta kui huvitatud siis Meiega saab ühendust e-posti teel: wilsonskingsloanfirm@gmail.com

Soovi korral võid ka täita andmete suhtes järgmised:

Täielik nimi .....

Summa on vaja ...

Kestus ........

Telefoninumber ...

Riik ...

Eesmärk laenu ....

Regards,
Mr Wilson Kings
29. märts 04:41 Rev. Jack Parkson kirjutas:
Oled majanduslikes raskustes?
Kas olete olnud raskusi laenu tagamist online?
Kas sa vajad laenu intressimäär nii madalal kui 3%?
Kontakt mountain loan agency kaudu meiliaadress
mountainloanagency20000@gmail.com

Rev. Jack Parkson
13. detsember 03:50 Mrs Elena Valeria kirjutas:
Väsinud otsib laene ja hüpoteeke? Kas olete olnud pööratud pidevalt teie panku ja teisi finantsasutusi?Goodnews on siin! Pakume LAENUD alates $ 5,000.00 Min. to $ 50,000,000.00 Max. 4% intressimäära aastas.
Pakume
* Isiklik Laenud (Secure ja tagamata)
* Business Laenud (Secure ja tagamata)
* Consolidation Loan.

Meil on sertifitseeritud, usaldusväärne, usaldusväärne, efektiivne, kiire ja dünaamiline. Võtke meiega juba täna ..... at e_loans@live.com rohkem infot
09. september 07:16 UKONLINEBANK@YAHOO.CO.UK kirjutas:
Tere

Lugupeetud maailma internetikasutajatest, panga Suurbritannia (UK) on appi tulema lihtne tehinguid ja finantsabi vastus sellele kirjale, kui teil on vaja mis tahes järgmine

[1] pangakonto internetis
[2] finantsabi (laenu)
[3] Online Service Western Union Money Transfer ()
[4] abi ostmiseks vara (sõidukid, majad, seadmete ja mobiilseadmed)
[5] maksta arveid 35% off

Märkus: Kõik toimingud sooritatakse Ühendkuningriigis naela (£)

Võta e UKONLINEBANK@YAHOO.CO.UK
15. veebruar 21:09 CF kirjutas:
Seda, kust vajadusel raha juurde saab leida, võib näha kodulehel https://www.coolfinance.ee/laenud
24. juuni 00:26 Steve Hoffman kirjutas:
Tere daamid ja härrad
Kas vajate hädasti finantslaenu (laenu)?
Paljud inimesed seisavad silmitsi enneaegsete rahaliste väljakutsetega ja enamik neist ei suuda kõrgete intressimäärade, ebapiisava tagatise, võla ja sissetuleku suhte, madala krediidiskoori või muude põhjuste tõttu oma kohalikest pankadest või muudest finantsasutustest omakapitalilaenu saada.

Kui teil on vaja kiiret laenu, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole ja saame teid aidata laenu saamisel.
Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen, hüpoteeklaen ja paljud teised), pakume nii pikaajalisi kui ka lühiajalisi laene, tagatud ja tagatiseta laene ning lisaks saate laenu võtta kuni 20 miljonit eurot. Minu ettevõte aitab teil laia valiku laenutoodetega saavutada mitmesuguseid eesmärke.

Lisateavet meie laenupakkumise kohta; siin on meie kontaktandmed.
Kontakt e-post: novicapfinancialservices@gmail.com
Kontaktnumber: +31642117819 (WhatsApp)

Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.
14. juuli 13:37 Claudia Klein kirjutas:
Tere ja Tere tulemast Spotlight Global Loan Services-sse. Minu nimi on Claudia Klein, olen laenuandja ja ka laenukonsultant.

Kas teil on vaja rahalist tugevdamist? Kas vajate laenu erinevatel eesmärkidel? kui vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | ja teie kontol on laen 24 tunni jooksul, kuna pakume suurepäraseid laenuteenuseid kogu maailmas.

Pakume igasuguseid laenuteenuseid (isiklik laen, ärilaen ja palju muud), pakume nii pika- kui ka lühiajalisi laene. Minu ettevõte aitab teil mitmesuguste laenutoodete abil saavutada mitmesuguseid eesmärke.

Me teame, et seadusliku laenu saamine on alati olnud tohutu probleem Üksikisikute jaoks, kellel on rahalisi probleeme ja kes vajavad selle lahendamist, on paljudel inimestel kõrgete intresside tõttu nii keeruline omakapitalilaenu saada kohalikest pankadest või muudest finantseerimisasutustest. määr, ebapiisav tagatis, võla ja sissetuleku suhe, madal krediidiskoor või muud põhjused.

Enam pole ooteaegu ega stressirohkeid pangavisiite. Meie teenus on saadaval ööpäevaringselt - saate laenu ja teha oma tehinguid igal ajal ja igal pool, kus seda vajate.

Pakume 24-tunnist maailmatasemel laenuteenust. Päringud / küsimused? - Saada e-kiri aadressile | spotlightglobalservices@gmail.com | või kirjuta meile WhatsApp: +4915758108767 | & Saate vastuse hetkega.

Teie pere, sõbrad ja kolleegid ei pea teadma, et teil on vähe raha, lihtsalt kirjutage meile ja saate laenu.

Teie rahaline vabadus on teie kätes!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):