Lapsed ja nohud ja köhad :) 21.09.11 10:50age
Kas peab paika, et laste haigused tulevad vanemate mõtlemisest. Nüüd, kui on jälle käes sügis-talvine haigusteperiood, tahaks uurida, mida siinne lugejaskond arvab. Miks on nii, et mõni laps haigestub aasta jooksul korduvalt ja korduvalt nohusse-köhasse, samas teine laps veab selle perioodi tervena läbi.
Samas teame, mõni täiskasvanu jääb kollektiivis tihti haigeks... teine on täitsa terve kui purikas.
Pean just silmas neid nohusid-köhasaid.
Ootan arvamusi.

Tsiteeri

Vasta teemale
Lapsed ja nohud ja köhad :) 28.09.11 14:56Anu
Mu lastel oli ülemiste hingamisteede haigustega probleeme (ühel on diagnoositud bronhiaalastma, teisel on lõigatud 3 x adenoide). Mind ei rahuldanud arsti vastus küsimusele, miks adenoidid uuesti tagasi kasvavad, et seda ei teatagi. Sama jabur tundus vastus, et astma on päritav. Tahtsin teada, millest ikkagi need haigused tekivad ja kas on teisigi, alternatiivsemaid lahendusi kui kirurginuga, tablett ja inhalaator. Poes sattus mu kätte eestlannade kirjutatud raamat: "Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele". Väga paljude huvitavate ja mõtlemapanevate teemade kõrval on peatükk, mis käsitleb lehmapiima, mida see sisaldab ning milliseid haiguseid/allergiaid võib endaga kaasa tuua. Lasin lastel ka toidutalumatuse testid teha ja sealt tuligi välja, et nende organismil tõepoolest ongi just piimale allergiline reaktsioon.(Toitumispetsialisti sõnul võibki paljudel lastel olla lehmapiim ülemiste hingamisteede haiguste põhjustajaks.) Praegu on minu lapsed piimavabal dieedil ja tervised paranenud ning nohud-köhad ka ei kimbuta enam.

Tsiteeri

Lapsed ja nohud ja köhad :) 01.11.11 11:30jane
Mina arvan, et laste terviseprobleemid on seotud nende elukeskkonnaga füüsilise, vaimses ja emotsionaalses mõttes,nii nagu täiskasvanutelgi.Vanemad loovad ja toimetavad seda ümbrust oma mõtete ja tegude ja tunnetega,lapsed peegeldavad oma reaktsioonidega neid tegevusi. Kui tasakaal on paigast ära siis tulevadki haigused, et märku anda, miskit on liiga palju või vähe.Ebakõlad, rahuldamata vajadused või vanemate isiklikud probleemid(millest ju laste omad algavadki)tekitavad alguses lastel emotsionaalset rahulolematust,mis tähelepanuta jätmisel kasvab haiguseks või häireks.Emotsioonid mõjutavad inimese immuunsust ja vastuvõtlikkust.Mina olen seda kogenud nii enda kui oma laste peal kuidas positiivne tunne võib tervendavalt mõjuda ja haigus jääb tulemata või algab paranemine.Aga minu arvates ja oma kogemusele tuginedes võib kõigepealt haiguse n.ö. "vastu võtta",mite teda karta või tõrjuda. Pean silmas seda, et ega elu ei seisne ju pidevas tasakaalus, vaid toimub kõikumine ja see pole halb, vaid vajalik, et mõista MILLELE tähelepanu pöörata. See MISKI on keha koos haigusega.Nad on nüüd üks. Kui nüüd haiguse põhjusi uurida ja lasta kehal sellega tegeleda, käivituvad protsesid kehas ,mis taastavad tasakaalu.Lapselegi võib õpetada, et haigust pole vaja karta, vaid lasta oma kehal puhata ja natuke selle haigusega olla, siis tuleb tervis tagasi.See kartmine saab ka vanematest alguse ja nende hirm kandub lapsele üle.Aga hirmutunne või vastumeelsus mõjub pingestavalt organismile, kes ei saa siis oma harmooniat taastada, valida just ENDA jaoks õigeid vahendeid.
Mina arvan et allergia tekib kui inimesel on tugev vastumeelsus mingi asja suhtes,millega ta pidevalt kokkupuutub.
Minu 12.a pojal on koera karvadele allergia.Meil on suur karvane koer, kellega ta väga hästi läbi saab ,aga ta ei taha koeraga eriti väljas käia kuna koer kisub rihma ja pojale see ei meeldi.Koer on meil 5 aastat.Kui arstilt teada saime, et allergia on,oli ta väga kurb,et akki peame koera ära andma.Rääkisime sellest ja ma seletasin talle tema haiguse olemust, et see on ülitundlikkus mingi asja suhtes(temal väljendub see nohuna).Rääkisin ka sellest, et inimese keha on võimeline ennast ise ravima kui võimalus anda s.t.mitte karta.Pöörasin tähelepanu ka tema vastumeelsusele koeraga jalutada.Praeguseks (2nädalat)hakkab nohu taanduma ja enesetunne on tal parem.

Tsiteeri

Lapsed ja nohud ja köhad :) 08.10.12 13:41Ketuke
Usun toitumise ja suhtumise mõjusse. Endal suhtumise ja tahtmistega hetkel probleeme (kipub mustaks minema) ja tervisega ka rohkem probleeme. Varasematel aastatel olen väga tahtmist ja jõudu täis olnud ja tegutsenud ning terve kui purikas. Nüüd väsinud.
Suure vaeva tulemusel saan nagu ree pealt maha astuda ja kõrvale jääda (suvest saati). Ja vot enam tagasi ei saa ja ei taha saada. Tervis ka ei taha nagu lubada. Ei saa aru milles jama, et kas siis kuhjunud liigne aastatepikkune pingutamine eesmärggi nimel on kuhjunud. Paradoksaalne, nüüd kui olen saanud rohkem puhata ja nautida...

Toitun paljuski värskest maatoidust ning kõrget palaviku ravin viinasokkide, jõhvikate, pohlade, tee ja meega. Ehk mida naturaalsemaga organism harjunud, seda naturaalsemaga ka terveneb.

Märkus ka mu kliendilt, kes ei põdenud üldse, ta oli nii loomulik, tegi ja töötas - 2 väikest last, tääiskohaga töö ja magister. Tema laps (2-3a.) ei põdenud ka üldse. Ehk seest ikka tuleb. Ehk siis ära muserda end miskite tühiasjade pärast, aeg vaid aitab laste põdemiste osas.

Tsiteeri

Tagasi Vasta teemale
1-4