eKursuse login » |
Sisekosmos.ee | Sa oled juba täiuslik
|
YinYangis on kaks poolt - must ja valge, külm ja kuum, kõva ja pehme, hea ja halb ...
Nii on ka meie igapäevastes suhetes - olgu selleks siis suhted töö juures, suhted kallimaga või oma vihavaenlased. Alati on suhtel kaks osapoolt. Kuid naljakas on see, kuidas kaks inimest omavahel kohtudes loovad juurde omakorda neli. Ehk siis juhul, kui sa kohtud oma sõbra või vaenlasega, olete te kokku kuuekesi.
Kuidas see võimalik on?
Kuidas on võimalik, et sina üksinda oled tegelikult kolm, ja sõber üksinda toob veel kolm juurde?
Algoritm lahti kirjutatuna näitab seda niimoodi:
1) See inimene, kes sa enda arvates oled
2) See inimene, kes sa sõbra arvates oled
3) See inimene, kes sa tegelikult oled
4) Sõber inimesena, kes ta sinu arvates on
5) Sõber inimesena, kes ta enda arvate on
6) Sõber inimesena, kes ta tegelikult on.
Mina sain kokku kuus. Kas ka sina?
Mitu inimest sinus on?
Kui sa nüüd vaatad eelpool toodud inimeste loetelu, tundub see üsna loogiline. Tõepoolest, igas ühes meist elab kolm inimest.
See inimene, kes me enda arvates oleme, kujuneb välja minu isiksuse ehk ego arenguga. Ma loon endast mingi minapildi, mis kujuneb aastatega ja aastakümnetega selliseks, nagu me selle loome. Näiteks on meil teatud eeskujud, lisaks vanemate, kooli ja sõprade poolt mõjutatud omaksvõetud "mina" omadused. Sa vaatad peeglisse, ja ütled, et ma olen see ja selline. Palun aktsepteerige mind sellisena, nagu ma olen.
Kuid oma sõbrale, või veelgi parem, oma vaenlasele, paistad sa hoopis teistsuguse inimesena. Sõber võib sind mitmeski aspektis näha sinule endale sarnaselt, kuid kindlasti on aspekte, mida ta sinuga ei jaga, kuid mis on täielikus vastuolus sinu minapildiga. Need võivad ilmneda alles mõnel kriitilisel pingehetkel, kui sõber ütleb, et näed sa oled selline või selline. Need hetked võivad olla meie jaoks šokeerivad, sest meie enda arvates oleme me ju hoopis teistsugused. Kuidas võib siis meie sõber näha meid sellisena?
Kui aga mängu tulevad meie vaenlased, muutub pilt kardinaalselt. Sõber on sõber, ja kui me ei oleks teatud osas sarnased, ei saaks me sõbrad olla. Aga vaenlased kellegagi olemegi me seetõttu, et meil on arusaamatused. Kuid arusaamatused ei ole ju kunagi inimeste vahel, vaid nende maailmavaadete vahel. Me lihtsalt näeme oma maailma nii erinevalt, ja seetõttu tekib konflikt. Oma sisimas mõtleb kumbki osapool, et tema on see "hea" ning teine eksib. Ja just see näitab eredalt, kuidas üks inimene võib näha teist hoopis erinevalt temast endast.
Ning kolmas inimene on see, kes sa tegelikult oled. Mitte, kes sa arvad end olevat, ega ka see, missuguse inimese mulje oled sa jätnud väljapoole, aga just see sina, kes sa tegelikult sisimas oled. Võib-olla oled sa kade, kuid sa ei julge seda välja näidata. Võib-olla on sinus natukene kurjust ja õelust, mille kallal sa töötad, aga pole veel lõplikult sellest vabanenud. Ning võib-olla on sul salajased unistused millestki, mida sa pole kunagi kellegagi julgenud jagada. Ja seepärast ei tunne sind mitte keegi. Isegi see "sina", kes sa väljapoole püüad alati mingit maski kanda.
Mitu inimest on sinus, ja kuidas nad üksteisest erinevad?
Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Kursus
|
|