eKursuse login » |
Sisekosmos.ee | Sa oled juba täiuslik
|
Eneseareng on nii laia tähendusega mõiste, et mõned kuud tagasi tekkis mul küsimus, miks inimesed õigupoolest sellega tegelevad. Jah, okei, ma teadsin, miks ma ise sellega tegelen, aga mulle pakkus pigem huvi, miks on Sisekosmoses iga päev enam kui 500 inimest, ning mida nad eelkõige siit leiavad.
"Mõeldud, tehtud - küsin inimestelt siis otse seda", mõtlesin ma omaette ning koostasin selle kohta vastava küsitluse Sisekosmose lehel. Minu jaoks oli peamine küsimus, kas inimesed otsivad üldist tasakaalu või soovivad nad leida / saavutada midagi konkreetset oma elus? Kuna minu enda areng sai 2006 aastal alguse seoses väga suurte probleemidega äris, mis lõppes ettevõtte pankrotiga, oli minu püüdlus esimestel aastatel kindlasti enese arendamise kaudu leida lahendused ka finantsilises maailmas. Ma ei teadnud, kas see on võimalik, aga ma vähemalt proovisin. Nii ma siis jõudsin oma suure avastuse - külgetõmbeseaduse - juurde, mis paistis väga põnev ning lihtne viis oma elu muutmiseks soovitud suunas.
Nüüdseks on minu arvamus sellest muutunud. Jah, külgetõmbeseadus on senini põnev ning intrigeeriv, aga ma olen tänaseks aru saanud, et see ei tööta nii, nagu 99% inimestest sellest aru saavad. Pigem tekitab see inimestele hoopis probleeme juurde, sest see annab esialgu suured lootused inimesele, kuid kuna praktikas ei ole kõik nii lihtne, siis juba üsna pea asenduvad lootused suure masendusega. Kõik soovivad midagi suurt oma elus ära teha, aga see ei õnnestu. Kurb, aga pidulik.
Seega tekkis minus huvi, kas tõesti kõik need 5000 inimest (nii palju on tänaseks Sisekosmosega liitunud) käivad siin ainult selleks, et rakendada õigesti külgetõmbeseadust. Mõned aastad tagasi oleks see mulle loogiline tundunud, aga mitte enam nüüd. Liiatigi on ka minu enda fookus viimase 6 kuuga oluliselt muutunud ning minu eesmärk kogu aeg midagi oma elus saavutada on asendunud sooviga leida rahu ning alalist sisemist stabiilsust. Täna ei tööta ma enam nii palju oma ambitsioonide ning eesmärkide kallal, vaid oma sisemiste protsesside tundmaõppimise ning juhtimise kallal. Sest ma olen lihtsalt aru saanud sügavamal tasandil, kuidas meie maailm ja meie ise töötame. Seepärast ei tahaks ma jällegi siin kuidagi öelda, et meie mõtlemisel ei ole mõju meie elule. Muidugi on! Kui vähegi uurida meie maailma sügavamal tasandil ning meie enda alateadlikke protsesse, saame me aru, et need on seotud, ja pikaajaliselt ei ole muud võimalust kui see, et meie maailm muutub selliseks, kes me oleme ise. Justnimelt! See on võtmekoht - meie maailm muutub selliseks, kes me oleme, mitte selliseks, kes me tahame olla. Kas sa märkad siin erinevust? See on väga oluline.
Seega tekib küsimus, kuidas olla see, kes ma veel ei ole. Toon ühe näite. Kujuta ette, et sul on suur janu, kuid sul on janu kustutamiseks ainult üks klaas, mis on täis mürki. Mida teha, et sa saaksid juua vett? Jah, ainukene viis oma janu kustutada, on kallata klaas mürgist tühjaks, ning täita seejärel klaas veega, mida sa saad juua.
Sarnane olukord on ka meie elus. Me oleme tänu oma tavapärasele teadvuse tööle ning harjumustele ja uskumustele mürki nii täis, et mitte kuidagi moodi ei ole võimalik midagi oma elus muuta, enne kui me sellest märgist ei vabane. Me ei suuda mitte kuidagi moodi oma elu paremaks saada enne, kui me kallame ennast - klaasi - mürgist tühjaks. Aga mida me püüame tavaliselt teha? Jah, me võtame mõne raamatu või seminari, mis räägib meile edust ning rikkusest, ja kallame olemasolevale mürgile natukene vett peale, et seda siis juua. Kuid mis on tulemus? Jah, muidugi mürgistus, halvemal juhul isegi surm.
Niimoodi me siis elame oma elu. Muudkui kallame liitrile olemasolevale mürgile tilkhaaval vett peale ning loodame niimoodi, et me võime seda juua. Ei või. Me ei või seda juua enne kui me oleme klaasi mürgist täiesti tühjaks valanud ning siis täitnud selle veega. Alles siis saame me igat lonksu nautida.
Praktikas tähendab see, et enne kui me hakkame oma suurte unistuste ja eesmärkide kallal tööle, tuleb tööd ja vaeva näha iseenda kallal. Me peame puhastuma seestpoolt - eelkõige oma teadvuse tasandil. Me peame õppima tundma iseennast - miks ma midagi tahan, teen või kardan? Ainult sellisel viisil saame me klaasi tilkhaaval mürgist puhtaks, et see täita siis juba puhta veega.
Just see oligi otsus, mille ma tegin selle aasta kevadel. Ma andsin alla oma eesmärkidest ning ootustest, ja keskendusin oma teadvuse arendamisele. Ma soovisin sügavamal tasandil aru saada, mis minu peas toimub ja kuidas ma suudan seda juhtida. Sest on ju selge, et juhul, kui me juhime oma teadvust, juhime me kõike, mis meie elus on. Kogu meie elu ju toimub meie peas. Kui me ei ole teadvel, meie jaoks ju elu ei eksisteeri. Lihtne, kas pole?
Tagasi küsitluse juurde
Niisiis tahtsin ma teada saada, miks inimesed ikkagi enda arendamisega tegelevad. Ning tegelikult tulemused mind nii väga ei üllatunudki. Ma olin kuidagi sisimas ise ka jõudnud järeldusele, et tõenäoliselt otsivad inimesed rahu ning stabiilsust, mitte aga niivõrd konkreetsete eesmärkide saavutamist. Ja ma ei eksinud. Vaata allpool olevaid küsitluse tulemusi ning sa näed seda ka ise. Küsitluses on tänase seisuga osalenud 401 inimest, mis on Eesti suurust arvestades täiesti objektiivne valim. Seega ma usun, et nende inimeste valikud näitavad meile üsna ausalt, miks ja mida me tegelikult oma elust otsime.
Küsitluse tulemused:
1. Miks ma tegelen enese arendamisega?
Soovin leida sisemist rahu ning tasakaalu 303 (76.1%)
Soovin teenida rohkem raha 12 (3%)
Soovin parandada suhet kaaslasega 7 (1.8%)
Soovin leida armastust 17 (4.3%)
Soovin parandada tervist 7 (1.8%)
Soovin langetada kaalu 2 (0.5%)
Ei, ma ei tegele sellise jamaga 0 (0%)
Muu (palun täpsusta järgmisel real) 50 (12.6%)
Siia "Muu" alla palusin ma kirjutada juhul, kui inimene ei leidnud eespoolt sobilikku vastust. Aga sisuliselt kirjutas 90% inimestest siia siiski, et nad soovivad leida rahu, et selle kaudu ka siis muudes eluaspektides tasakaalu leida. Seega laialt võttes saab lisada siia alla kirjutanud inimeste vastused esimese valiku juurde, mis kokku moodustab 88.7% vastanutest.
2. Miks ma külastan Sisekosmost?
Saan sisemist rahu ning tuge 172 (43.2%)
Saan inspiratsiooni uuteks ideedeks 222 (55.8%)
Saan naerda, missuguse jamaga mõned inimesed tegelevad 4 (1%)
3. Kui tihti ma külastan Sisekosmost?
Iga päev 87 (21.9%)
Mõned korrad nädalas 200 (50.3%)
1 kord nädalas 47 (11.8%)
Mõned korrad kuus 46 (11.6%)
Üks kord kuus 5 (1.3%)
Mõne kuu tagant 11 (2.8%)
Sattusin juhuslikult ja ei tule kunagi tagasi 2 (0.5%)
Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Raamat
|
E-Kursus
|
|