Eneseareng »

Kust kohast sina õnne otsid?
[09. veebruar 2011 | Kirjutas: Kaido | 14107 korda loetud | kokku kommentaare: 18]

Kust kohast sina õnne otsid? Ma räägin sulle oma loo, mis taaskord minu silmad avas.

Hea on seal, kus meid ei ole
Millegipärast usume olevat hea seal, kus meid ei ole. Ükskõik, kas tegemist on suhetega, elu- või töökohaga, tundub meile tihti, et kui teeksime seda, elaksime seal või omaksime seda, siis tunneksime end õnnelikuna.

Ma olen üdini praktik. Umbes 1 aasta tagasi sain ma väga tugeva isikliku kogemuse elu ajutisusest. Alates sellest päevast olen elanud oma elu täiesti teistsuguste reeglite järgi. Mul ainult üks reegel: "Ma proovin ise oma kogemuse kaudu kõik asjad järele."

Kõikidel inimestel on unistused. Paljud nendest on seotud finantsilise vabadusega. Veelgi suuremal osal inimestel aga intiimse armastusega. Ka minul on omad unistused. Viimase kahe nädala jooksul sain aga taaskord väga tugeva isikliku kogemuse, mis näitas mulle unistuste illusoorsust ning vabastas mind tohutult suurest hulgas prügist.

Esimene avastus: Sri Lanka
Eelmisel aastal arvasin, et Eesti ei ole mulle piisavalt spirituaalne paik ning peaksin otsima rahu ning õnne kuskilt kaugelt maalt.

Kuna ma tahtsin kogeda päris spirituaalsust, otsustasin minna Sri Lankale. See on väga pika ajalooga budistlik riik, kus kõik paistavad väga vaimsed olevat. Kaks nädalat Sri Lankal näitas mulle, et see oli illusioon. Loe selle illusiooni kohta siin: Mida ma õppisin Sri Lankal?

Ma avastasin, et kõik need kujud, templid ja mungad tunduvad vaimsed olevat ainult distantsilt. Kohapeal olles tundus kõik täpselt sama nagu Eestis. Kujud, templid ja mungad olid seal, ning ka mina olin seal. Aga kuhu jäi siis spirituaalsus ning rahu?

Rahu ning spirituaalsus on või ei ole meie sees. Kui seda ei ole Eestis, ei ole seda ka Sri Lankal. Eestis olles Sri Lanka pilte vaadates loome rahu tunde enda sisse ainult mõtete kaudu. Me mõtleme spirituaalseid mõtteid ning meie seisund reageerib sellele rahuga. Kuid rahu ei loo mitte pildid, vaid meie ise. Pildid on vaid vahendid, et me saaksime rahu enda sisse ise luua.

Teine avastus: Hiina
Ma olen loll, aga järjekindel. Kuigi Sri Lanka kogemus oli vabastav, tundus mulle peale oktoobris toimunud Hiina reisi, et hoopis Hiina on see koht, kust ma püsiva rahu leian. Hiina tundus olevat pika ajalooga väga sisuka kultuuriga riik, mis muudab iga inimese vaimseks ning armastavaks.

Kuna mul oli meeles Sri Lanka kogemus, siis otsustasin oktoobris Hiinast naastes sinna tagasi minna ja selgusele jõuda, kas tegemist ei ole mitte taaskord illusiooniga.

Ja see oligi nii. Esimene nädal oli kõik väga põnev ning huvitav. Olin erutatud, käisin templites ning tundsin end väga hästi.

Teise nädala lõpuks oli mu hinge väike kõhklus tekkinud. Kuna ma otsustasin Hiinas kuu aega elada, mitte turistina reisida, siis tegin ma igapäevaselt seal ka tööd. Ehk siis püüdsin luua sarnased tingimused Eestiga ning vaadata, mis juhtub.

Kolmanda nädala lõpus toimus ime. Sa ei usu oma silmi nüüd!!! Minu pähe tekkis mõte: "Hmm, tundub, et Hiina on liiga kärarikas, vaene ning materialistlik riik. Isegi templid on täis tavakodanikke, kes käivad seal ainult traditsiooni pärast. Siit ma küll rahu ei leia. Ma tahaksin hoopis Eestisse tagasi minna, sest seal on mu töö, meditatsioonipadi, viirukid, pere ja sõbrad. Eestis leian ma rahu ning õnne".

Ma igatsesin Eestisse tagasi iga päev rohkem ning rohkem. Eestist oli tekkinud minu pähe pilt kui "helesinisest laguunist" - seal on rahu, seal on õnn. Minu teadvus oli lülitanud täpselt samale režiimile Eesti suhtes, nagu see varem oli olnud Sri Lanka ning Hiina suhtes: "Mina olen siin, aga siin ei ole seda, mida otsin. See on hoopis seal ...seekord Eestis"

Kolmas avastus: Eesti
Ja nüüd läheb asi eriti huvitavaks.

Pekingist tagasilend Viini kestis 10 tundi. Viimase päeva õhtul enne äralendu oli mul suur reisiärevus - ma saan tagasi sinna, kus ma leian õnne. Ma olin samasuguses seisundis nagu 1 kuu varem Eestist Hiina minnes. Mul oli reisipalavik.

Jõudes lennureisiga poole peale tekkis mu sisse ärevus. Kuna olen meditatsiooniga tegelenud 5 aastat, "näen" ma üsna täpselt, mis minu sees toimub. Seetõttu on minu jaoks väga huvitav selliseid eksperimente teha. Ma tundsin, kuidas sisemine seisund muutus - Hiinas olnud positiivne ärevus Eesti suhtes asendus igapäevase rutiini tundega, mida me kõik kodus olles kogeme. Olles kaugel Eestist ära, tundus, et Eestis saan õnnelikuks. Mida lähemale Eestile jõudsin, seda enam hakkasin Hiina tagasi tahtma.

Tallinna lennujaama jõudes olin šokis. Ma olin täiesti kindel, et pean varsti Hiina tagasi minema, sest Hiinas saan ma õnnelikuks.

Niimoodi töötab meie teadvus. Ole ettevaatlik kõikide oma mõtete uskumisega.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
09. veebruar 21:19 Kristjan kirjutas:
Mina otsin oma õnne iseendast ja neist, kellega ma kohtun - suhetest. Paik pole mulle iial olnud oluline, sest igal pool elavad inimesed, üks pole teisest ju parem ega halvem. Kuid kui üks pole teisest parem ega halvem, valin ma ikkagi tuttavama ja lähedasema. Seega lähen sinna, kus on suurem armastuse ruum. Selle ruumi loovad eranditult naised, meeste osaks olevat vaid jõud.
09. veebruar 21:41 i kirjutas:
Väga individuaalne!
Olen ise olnud lapsest saadik "praktikant" ja võibki arvata, et kusagil mujal on "parem", mis iganes mõistes.
Samas kõik, mis meil on, ongi tegelikult käesolev HETK! Minevik mõjutab praegust hetke, nii et me saame ise kujundada tulevikku käesoleval hetkel:) Lihtsalt soov peab olema selge;)!
09. veebruar 21:45 y. kirjutas:
Tulebki välja, et õnn ei olene kohast, kus sa parajasti oled või lähed, vaid sellest, kui mugavaks sa elu endale teha saad või oskad. Nii nagu ei ole halba ilma, vaid on valed riided, nii on ka inimestega- mõni sobib igasse kohta, mõni mitte kuhugi.
09. veebruar 23:03 Jeanette kirjutas:
Jah,õnne ei peakski otsima,õnnelik tuleks OLLA! Anda selleks lihtsalt luba,näha senini elus igapäevaseid asju uuest vaatevinklist- Võtame tihti enesestmõistetavalt igapäevaseid asju,nagu soe tuba,söök,riided,tervis,....,nii iseendast selgena,et unustame olla siin õnnelikud ja tänulikud.Petame ennast-olles õnnelikud siis kui...ja jätame elu elamata.Iga hetk,kus ma märkan oma eksimisi,olen õnnelik,sest nüüd võin midagi muuta.Kui ma ei näe kivi enda käes,ei või ma ka seda lahti lasta.Iga hetk,kui tundub,et olen õnnettu ja märkan seda tunnet,võin sellest loobuda ja OLLA ÕNNELIK,kasvõi ainult sellepärast,et märkasin seda.
10. veebruar 07:58 Mia kirjutas:
Minu jaoks näiteks ei ole absoluutselt tähtsust, kus ma olen, vaid tähtis on see, kellega ma olen. Ma võin olla kõige huvitavamas, rahulikumas, õnnelikumas vms kohas, aga kui mul pole neid kogemusi ja tundeid kellegagi jagada, siis kaob kogu nende asjade väärtus minu jaoks. Ma võin tunduda ehk liialt teistest sõltuvana, aga ma leian, et inimene ei ole loodud elama üksi.
10. veebruar 08:49 kassingel kirjutas:
olen Miaga nõus. Minu jaoks on ka kõige olulisem olla koos armastatud inimesega. jagada oma parimat armastatud inimesega. kui ma tunnen, et selle valdkonnaga on kõik korras, olen ka rahul ja õnnelik.
10. veebruar 09:01 Lauri kirjutas:
Olen samuti palju uskumusi elus järele proovinud. Küll ma olen uskunud suurde armastusse, ideaalsesse perekonda, edukasse karjääri, elamisse kaunites paikades, harmoonilistesse suhetesse. See kõik toob minu sisse rahu ja õnne.
Jah, olen need ka saavutanud, on olnud ka palju pettumusi, kuid päris seda rahu ja õnne ma ikkagi ei saavutanud, läbi nende uskumuste.
Hetkeni, kui sain aru, et mina olengi see õnn, tõeline mina. Otsimata kedagi, midagi, ootamata seda maagilist päeva, kui nüüd äkki.
Ja tegelikult pole midagi eriliselt muutunud, kuid hinges on lihtsalt selline lapselik rahu. Igapäev on just selline nagu see on.
10. veebruar 10:34 Katyce kirjutas:
Just Lauri sellise moto järgi on alati kõige rahulikum tunne, kui see sind tõeliselt valdab...siis tead kuskil alateadvuses, et see on õige...aga ikkagi on väga tihti kahtlusi ja selleks tuleb vaeva näha, et see teadminse läbistaks elu rohkem kui kahtlused...
Jõudu teelised...
10. veebruar 11:05 Teele kirjutas:
Tervitus! Nõustun kõige enam Lauri kommentaariga.
Lisan aga seda, et kes otsib õnne, siis soovitan lugeda raamatut "Alkeemik"/Paulo Coelho/. Raamatus näeb karjusepoiss unes suurt varandust ja läheb seda otsima. Teel kohtab ta teisi rändureid ja kogeb huvitavaid elamusi, kuid saades kogemuste võrra rikkamaks ja jõudes koju tühjade kätega tagasi, leiab ta oma otsitud aarde sealt, kus oli näinud und oma suurest varandusest.

Õnn on meis eneses olemas, mis tuleb vaid üles otsida ja vastu võtta. Keegi teine ega koht ei tekita meis seda rahulolu/õnne tunnet. See on tunne, mis laseb olla meil rahul kõigi oma heade ja veadega siin ja praegu.
10. veebruar 19:25 Marga kirjutas:
Igale inimesele on sünniga kaasa antud õigus olla õnnelik ja armastatud elu poolt.Ma ei otsi õnne vaatan oma "SISEKOSMOSESSE" ma tean - minu õnn on seal,vahel küll sügaval,peidus.Ja ma usun iseendasse ja nii,nagu Kaidogi proovin kõik ise järele.
Oleme õnnelikud elades armastuses tundes tänu kõige selle vastu,mis meil elus hetkel on just selles paigas kus hetkel viibime,sest see on parim paik:-)
10. veebruar 20:11 Viki kirjutas:
Õnn ei sõltu ühestki välisest tingimusest(kohast, tööst või selle puudumisest, kaaslasest, elukohast, ilmast jne), vaid on lihtsalt otsus. Vaim ketrab meile kogu aeg seda uue tahtmist, lõputult ja lõputult. Ilmselt oli see sinu, Kaido, puhul lihtaslt katse.
Mina lihtsalt ühel hommikul (pärast väga hirmutavat unenägu elu lühidusest) otsustasin, et olen oma edasise elu kõik päevad õnnelik. Juba mitu nädalat on täiesti õnnelikult läinud. Vahel taban enda vaimu "lõbutsemas" ehk mulle jutte jutustamas, ajab lihtsalt muigama. Juttu on jäänud vähemaks, soove-tahmisi ka ning tunnen iga päev, kuidas ma rohkem elan ja olen enda peremees, mitte maailma ori.
11. veebruar 00:03 H. kirjutas:
Kaido! Sa oled lihtsalt uskumatu! Sul on õnnega mingi kana kitkuda..? Minul ei ole nii. Mul on õnnelik olemisega sama graafik: kui olen Hiinas, siis on ka õnnetunne seal, kui olen Eestis, siis on ka rahulolu minu lähedal. Ütlekisn isegi, et kui hakkan kuhugile minema, siis küsin endalt, et kas ma üldse peaksin minema, kas ma ikka olen seal sama õnnelik kui siin ja praegu...kas õnn saab olla veel rohkem käega katsutav kui hetkel....
11. veebruar 09:46 PeeterM kirjutas:
Kodu on seal,kus jope ripub. Eesti(peaaegu vanasõna)
11. veebruar 10:18 Heli kirjutas:
Kõik kaunis, mida inimesed on eales loonud, on sündinud otsimisest, rahutusest, ootusest ja lootusest. Võib öelda, et just rahulolematus käesolevaga on andnud inimesele jõu otsida ja leida paremat. On täiesti emotsionaalne väita, et hea on inimesele parem kui halb, sest kui sa suudad aktsepteerida elu ja hetke sellisena nagu nad on, peaksid suutma aktsepteerida ka oma negatiivseid ja positiivseid emotsioone, hindamata neid heaks või halvaks vaid kui oma olemuse indikaatoriteks. Inimene ei saa elada ainult positiivses mullis kui laksu all.
11. veebruar 11:01 Mõttemuster kirjutas:
Mõtetega loome kõike, seega õnn on mõttemustris, mis on enamasti päikseline ja kindlasti kuuvalgusest rikastatud. Materiaalne rikkus ilma tasakaalustatud mõteteta on pigem koormaks kui õnneks.
11. veebruar 11:27 Heli kirjutas:
Jah. Ometi on tasakaalustatud mõtetega materiaalselt rikastel maailmale olnud vähem anda kui tasakaalustamata mõtetega vaestel kunstnikel :) Huvitav, miks?
12. veebruar 11:31 kassingel kirjutas:
mina arvan, et kõik, mida me vajame, või hetkel tähtsaks peame, sõltubki just sellest samast hetkest, milles me parasjagu elame,iseendas oleme. justnimelt õnn on iseendas, aga see, mida me vajame hetkel õnneks, on see, mis vajab meis enestes hetkel tasakaalustamist. no ma ise sain sellest mõttekäigust aru,aga kas ma väljendasin ennast piisavalt selgelt...
03. märts 20:49 helendaja kirjutas:
Minu õnn on minu enda sees -see ei olene välistest teguritest ega hetkedest,inimestest ega kohast.
See on elustiil--olla õnnelik.
(Minul oli selle teadasaamisex vaja olla punktis, kust ehk tagasi ei tuldagi.)
Ja inimene SAAB elada positiivses mullis. Ainus, mida on õnnelikux olemisex vaja, on elu.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):