Eneseareng »

Inimesed kui rass, mitte rahvused
[07. jaanuar 2011 | Kirjutas: Kaido | 13184 korda loetud | kokku kommentaare: 15]

Istun praegu Viini lennujaamas ning vaatan inimesi enda ümber. Juba ammu olen ma mõtisklenud küsimuse üle "Kui inimesed on rass, mitte rahvused, siis miks me küll üksteise vastu nii vaenulikud oleme?".

Ameeriklased identifitseerivad end ameeriklastena, sakslased sakslastena ja hiinlased hiinlastena. Aga mis on nende kõikide ühisosa? Jah, nad on siiski kõik täpselt ühtemoodi inimesed, kellel on vägagi sarnased unistused ja igapäevamured.

Koori end "paljaks"
Kui rahvused paljaks koorida, võttes nendelt ära keelelised erinevused, kultuurilise tausta ning majandusliku seisukorra, jäävad kõik inimesed täpselt ühesugusteks. Kui inimesed oskaksid suhelda ainult telepaatilisel teel ning kohtuks ameeriklane ja sakslane, siis nad ju ei teakski, et nad ei ole samast rahvusest. See ilmneks alles siis, kui üks seda teiselt küsiks. Seega oleme kõik ühesugused inimesed ning peaksime üksteisesse ka vastavalt suhtuma. Tegelikult ei erista meid mitte midagi muud kui see, et me elame erinevates regionaalsetes piirkondades, mis on meid aastatuhandete vältel ka füüsiliselt kujundanud (erinevad rassid).

Sa oled see, kellena end identifitseerid
Samamoodi, nagu me lahterdame end vastavalt rahvusele eestlasteks ja venelasteks, toimub sarnane lahterdamine ka ühe riigi siseselt. Üks on ilus ning ta on väga uhke selle üle. Teine on andekas ja ta on selle üle uhke ning õnnelik. Ja kolmas on paks, rumal ning kole, mille üle esimene ning teine õnnelikud on, et nemad sellised ei ole.

Justnimelt viimasest lausest koorub välja väga oluline tõde. Me ei saa ise valida, kuidas me välja näeme või kui andekad oleme. Seepärast olen ma alati väga imestunud, kui kohtan tõeliselt ilusaid inimesi, kes on oma välimuse üle väga uhked ning ülbed. Mul tekib alati küsimus, miks ta oma välimuse üle uhkus on? Ta peaks olema tänulik, mitte uhke. Ta ei ole ju midagi teinud sellist, et ta võiks uhke olla. Missugune on inimese panus tema loomulikku ilusse või andekusse teatud alal? See ju puudub praktiliselt - nad on lihtsalt sündinud hea karmaga, mida tuleb hinnata ja alandlikult teenida, mitte aga uhkuse ja üleolevuse kaudu kuritarvitada.

Näiteks just praegu istub minu vastas Viini lennujaama Starbucksi kohvikus umbes 180 cm pikkune tütarlaps, kes ei oska kuidagi olla, sest kõik mehed vahivad teda ning ta teab seda. Temast ei õhku mitte midagi muud kui "Look at me! I am sooo beautiful ... you all are trash". Tõenäoliselt on ta tegelikult väga tore ning sõbralik inimene, aga kuna ta identifitseerib end hetkel oma imeilusa välimuse kaudu, on tal raske jääda iseendaks. Ta käitub, nagu ta oleks parem kui kõik teised tema ümber. Aga jällegi kerkib üles küsimus, mille üle ta nii uhke ja üleolev on? Kas selle üle, et ema - isa kunagi kuumalt armatsesid, mille tagajärjel ta sündis? Või selle üle, et tema ema ning isa olid ilusad? Nagu näha, on siin palju vastamata küsimusi.

Lõpeta identifitseerimine
Ära identifitseeri end mitte millegi kaudu, sest nii kaob ära väga suur hulk probleeme sinu elust. Lihtsalt ole ning püüa anda endast igal hetkel parim. Ära mõtle, kuidas sa välja näed, vaid selle asemel mõtle, kuidas sa saad kõrval istuva inimese jaoks kasulik olla. Ära usu, millesse sa oled 10 aastaga õppinud uskuma, vaid teadvusta, et need on vaid mõtted sinu peas - see on virtuaalne identiteet, mille sa oled oma pähe loonud. Päris maailm on aga see, mida sa koged, mitte see, millest sa mõtled. Anna enda panus sellesse maailma, mida sa suudad päriselt näha ja kuulda. Kui sa igal hetkel mõtled selle peale, kuidas selles maailmas teiste inimeste vastu hea ning abivalmis olla, võid sa kindel olla, et järgmistes eludes sünnid sa sama ilusaks nagu see Printsess praegu minu vastas. Sellised on lihtsalt loodusseadused.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
07. jaanuar 15:44 Marga kirjutas:
On vaid üks seisus - INIMENE.On vaid üks rass - INIMRASS.
Sri Sathya Sai Baba.
07. jaanuar 20:32 Anu kirjutas:
Inimene jääb ikka inimeseks, on erinevad tavad ja kombed, mida tuleks võõrsil olles austada. Kahel eestlasel võib samuti olla väga erinevad arusaamad kodust või kodukorrast.
Meil jääb ilmselt puudu tahtest, austada teise inimese kombeid ja tihti ronitakse teise inimese isikuruumi. Paljud käivad reisil ja kritiseerivad, selle asemel nautida teist kultuuri ja tavasid. Vastuolud tekivad siis, kui jääb vajaka austusest. Nii lihtne see ongi!
08. jaanuar 01:04 KERSTI kirjutas:
ME KÕIK OLEME ERINEVAD ISIKSUSED SIIN MAAKERAL,KÕIGIL ON ERINEVAD ÕPPETUNNID.SEETÕTTU,KUI POLEKS "JONNAKAMAID,KIU-
SAKAMAID" TEGELASI,HEH,KES SIIS NEID"ÕPPEKAID"KORRALDAKS?
KENAMATEL AGA OMAMOODI PROBLEEMID,EI NEMADKI ILMA OLE,
USKUGE MIND.ÕNNEKS ALGAB UUS AJASTU,KUS SUUNATAKSE ROH-
KEM INIMESTE TÄHELEPANU KAASLASTELE.RAHATA EI SAA AGA SEE MURE EI PEA OLEMA MITTE ENAM ESMAJÄRGULINE.TAEVALE TÄNU !
ARMSAD POSITIIVSES MAAILMAS ELAVAD INIMESED,PÜÜAME KOGU
HINGEST SELLELE KAASA AIDATA !
08. jaanuar 01:29 Sirje kirjutas:
Meenub ütlus:Vaata ebaõnnestumisele kui halvale ilmale...see möödub.Ehk kehtib sama ka erinevate inimeste hingeseisude puhul.Vahest mõni hoiak või suhtumine riivab ja häirib.Kuid see pole ju mina. Miks on meil vaja endas fikseerida kellegi üleolekut või alaväärsust,komplekse...? Võibolla on vaja sellest lihtsalt läbi minna,jättes enda hinnangu või arusaama kellegi suhtes täiesti erapooletuks.Noor daam lennujaamas sai võtta alateadvuses kaasa ka Sinu küsiva pilgu(mõtte).
Arvan,et kui me astume hetkeks kaugemale igapäevasest, siis muutub meie hingeruum avaramaks.Mõnda maali lähedalt vaadates on näha,kuidas kunstnik on sulatanud värve,tõmmanud jooni ja millise tugevusega on lõuendile värvi kandnud.Et aga märgata mõnd detaili või tervikpildi sõnumit,on vaja mõni samm eemalduda.Pilt jääb ju samaks,aga me lihtsalt tajume erinevalt.
Olles puutumatus looduses,on inimene vahetum ja siiram. Kui tema läheduses või mõtetes on midagi võltsi,siis peegeldab ta seda olekut.Endale teadvustamata võime kanda meid ümbritsevate inimeste eelarvamusi.Tean üht piltilusat tüdrukut,kellele pidevalt visati nina-peale:Sa oled ju nii ilus,mis Sinul viga! Selles oli kadedust ja väljakutset.Ta oli enda ilust vägagi teadlik ja kuna kaaslaste suhtumine otsekui kutsus enda iluga esinema,siis ta ikka aeg-ajalt kasutas seda võimalust.
Oma olemuselt oleme me erineva valuläve ja elukogemustega
Me võime aimata,milliseks keegi meist kujuneb.Et mitte häiritud saada,nähes kasvõi kõige jõhkramat nõmedust, vajame sisemist rahu,millest ka SISEKOSMOSES on juttu olnud. Ja samas on vaja märgata inimest enda kõrval. Mõttes võime näha omadust,mida tal veel pole, kuid mida ta vajab,et jääda/saada iseendaks või lahendada olukordi,mis pärsivad tema arengut...Saadame selle siis tema suunas lendu kui nähtamatu liblika ja mingil hetkel,kui ta seda vajab/valmis on,saab ta sellest abi.Nii me saame kõik aidata inimest enda lähedal, olenemata sellest kui sensitiivsed me just hetkel oleme.
SISEKOSMOSEST olen leidnud inspiratsiooni ning suunavaid impulsse.Ka tänane on OK.Edu,õnnestumisi ja sisemist rahu!On hea teada,et on just nii nagu on...mingu kõik hästi!
09. jaanuar 01:39 Alice kirjutas:
Tänan, Sirje. Tõeliselt hea kommentaar Sinult:

Ja samas on vaja märgata inimest enda kõrval. Mõttes võime näha omadust,mida tal veel pole, kuid mida ta vajab,et jääda/saada iseendaks või lahendada olukordi,mis pärsivad tema arengut...Saadame selle siis tema suunas lendu kui nähtamatu liblika ja mingil hetkel,kui ta seda vajab/valmis on,saab ta sellest abi.Nii me saame kõik aidata inimest enda lähedal, olenemata sellest kui sensitiivsed me just hetkel oleme. -

Kuldsed sõnad. Tänan.
09. jaanuar 14:20 kirjutas:
Tore multikulti hurraa. Just sellise suhtumise pärast, et kõik inimesed on ühesugused, saab euroopa praegu igas mõttes lutti. Mõtle nüüd natuke kriitilisemalt.
09. jaanuar 22:34 Reet kirjutas:
Kahju, et viimane kommentaator oma nime ei julgenud kirjutada.Just sinusuguste kriitiliste mõtlejate pärast võib-olla ongi maailmas niipalju kurjust ja kadedust.Jutt oli ju ainult sellest, et me kõik oleme inimesed, olenemata rahvusest, välimusest ja et me peaksime enda kõrval seda inimest nägema ja temaga arvestama.
Elan juba peaaegu kaks aastat Eestist eemal ja minule annavad Kaido sõnumid küll palju jõudu juurde.Nendes on nii palju positiivsust, et tahes-tahtmata hakkad ka ise enda seest otsima seda positiivsemat poolt.Olen väga tänulik nende sõnumite eest ja kahju on, et ei saa ühestki tema loengust ise osa võtta.
10. jaanuar 10:32 Pille kirjutas:
Ma arvan, et kui inimene peab oma välimust ülitähtsaks ja paistab Kaido arvates ülbe ja uhke, siis tegelikult ei saa valesid väärtushinnanguid kaunitarile pahaks panna. See on lihtsalt tema teadmatus, (pimedus tegelike eluväärtuste suhtes), millele võib vaid kaasa tunda.
Eks põnev on ikka vaadata, et oi, milline inimene, aga tuleks õppida kaaskodanikke mitte hukka mõistma, ükskõik milline ta välja näeb.
"Näpuga näitamist" kellegi pihta kohtab aga iga päev ja õiget suhtumist kritiseerijale on aga paganama raske õpetada, taipamine peab tulema ise.
10. jaanuar 10:57 Kaido Pajumaa kirjutas:
@Pille

Jah, olen sinuga 100% nõus. Seepärast kirjutasingi selle rea sinna juurde ;): "Tõenäoliselt on ta tegelikult väga tore ning sõbralik inimene, aga kuna ta identifitseerib end hetkel oma imeilusa välimuse kaudu, on tal raske jääda iseendaks." Ma olen täiesti veendunud, et kõik inimesed on oma olemuselt head - nad paistavad meile teistsugused ainult seetõttu, et me ei tea, mis nende peas toimub. Kui me seda teaksime, mõistaksime neid täielikult ...
12. jaanuar 13:11 Triin kirjutas:
Inimene võib võtta ka teadlikult, väliselt nn teiste silmis "ülbe" hoiaku, põhjused võiavad olla erinevad, et eemale hoida liiga isikuruumi tükkivaid inimesi jne
Sisemuselt on nad väga teadlikud ja avanevad ainult enda jaoks turvalises keskkonnas või seltskonnas. Tean selliseid inimesi ja kasutan ka ise selliseid hoiakuid, seetõttu ei torma inimesi kunagi väliselt hindama, pigem neutraalselt vaatlema. Soovitan seda kõigile, sest kõik on energia, väga tüütu on kui keegi sind vahtides paneb oma peas mingeid mõttetuid lugusid kokku. Igalühel on õigus oma isiklikule elule, sekkuma peaksime siis kui on selleks tõsine põhjus, ka mõtted peaksid puhtad olema.
Tuli nüüd pikk moraal aga enesearengu juurde käib ka oma egost ülesaamine. Seni kuni kellegiga egod põrkuvad veel on ikka tõsine areng ees.
13. jaanuar 09:13 Erkki kirjutas:
Huvitav vestlus, see on õige, kõik on energia. Me ei tohiks kindlasti ronida oma mõtetega teiste pähe. Tähtsaim on see, kas ikka teame alati, mis meie endi peas toimub. Kas ise mõistame ennast täielikult, miks me nii mõtleme, miks me nii käitume. Kui arendada endas sallivust, on ka enda sisemus avaram ja puhtam. Inimene jääb inimeseks!
14. jaanuar 14:38 Jeanette kirjutas:
"Mõtted SINU Peas"...õpetad meile ja avardad ennast, samuti meis kõigis,kes me pöörame katse endasse,aitäh!
21. jaanuar 12:16 Ets kirjutas:
Inimese ainuke funktsioon on infot töödelda ning selle info ja selle töötlusel tuleneva uue info poolt mõjutatud saada. Nii kurb kui see ka pole oleme me vaid sisuliselt loogikalülitused. Lisaks suudame me ühel aja hetkel mälus hoida vaid väga väheseid teadmisi, mis sisuliselt tähendab seda et me ei suuda adekvaatselt infot analüüsida jne jne. Oleme ühed katkised arvutid :)

Mis puudutab maailmakodaniku teemat siis enamjaolt on sellised konstruksioonid nagu rahvus, rass, usk loodud selleks et inimese psühholoogiat/mõistust kaitsta kõige selle tohutu info ja määramatuse eest. Enamus inimesi hulluks kui ka saaks aru ja võtaks omaks teadmise,et miskit pole kindel ning mitte millegil pole absoluutset väärtust. Seega nad elavad oma elu, klammerduvad erinevad mõttekonstruktsioonide külge ja on õnnelikud :) .
09. mai 18:10 ainar. kirjutas:
Teema on küll tükk aega tagasi kirjutatud aga kuna momendil vaatan just uuesti üle inimkonna tekkelugu siis mõned tähelepanekud.
Meie inimeste kui selliste rass on alguse saanud 550 miljonit aastat tagasi planeedilt nimega Tara. Planeet Tara ise asus järgmises tiheduses ehk dimensioonides 4-6.
Rassi nimeks oli Turaneusiam Race, mis omas 12 DNA strandi.
Sinu lause "Tegelikult ei erista meid mitte midagi muud kui see, et me elame erinevates regionaalsetes piirkondades, mis on meid aastatuhandete vältel ka füüsiliselt kujundanud (erinevad rassid)." on ülimalt puudulik arusaamine multi-dimensionaalsusest, dna-st, geneetilisest koodist ja kogu loomestruktuurist üldse.
Tegelikult enamus lauseid kuuluvad ülaltoodud kategooriasse.
On aeg ennast harima hakata.
28. september 08:56 Henry Kalle kirjutas:
rass-mõiste inimese-mõistena on mõeldav - kuid siis ollakse kehad - nägemises sündivad ja surevad - kuid elustav-osa-on - mitte inimene - ta-ei-ole-vaim-ega-hing - ta-on - olev süsteem kirjeldus - meist - minevikus olnust - inimesest.
sel-moel et tahaks mina võrdsustada rass mõistet - mina-mõistega sest endana me oleme väga erinevad - keha-kui-rass tunnuse esitleja on meile näiliselt antud näivaks meel siseseks kogemiseks - uuesti inimesena ja mujalt inimest otsida on mõtetu.
mujal ollakse kõike muud - mitte inimene.
ja nüüd viimasest - ainar kirjutisest - küsiks - mis-on-dimensioon - süsteem maailmas - olevat on tõestamas isegi teadlased.
olles ajas kogenud - kõik-võimalikke - just-kui-teadmis-lähete-tekkimist - olen alati küsinud - kui-palju meele-petet võib-tekitada - tekitamaks uusi õpetusi - just-kui tõeselt-olnud maailmadest.
teades - sarnas-printsiibis-Maal olevate - tänava-laste-mõtte-laadi-tekkimisega - on-tekkinud paljud olevad-õpetused Maal - olemata-tõestust-väärivad - enda-väärsuses.
põhjus-on elu-teadmis-kogemuses ja sellest tulenevas julguses-ütelda - kõik-mis-on-mõttes - ei-ole-veel-tõene - ta-tekitatakse-tõeseks.
selle laadseid mõistmis-mõtteid olen esitlenud - 23-aastat - kuid alles nüüd - tunnistan endale tõe-lähtes-olevateks - olevaid-kirjutisi - ja-isegi-siis - aiman-teadvat - mil-moel - kõik-on tegelikult.
http://motisklev-mote.blogspot.com/2011/09/1-teadvustavad-kirjad.html
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):