Eneseareng »

Kas mitte-duaalne maailm (kus kõik on Üks) üldse eksisteerib? Ja kus?
[31. juuli 2013 | Kirjutas: Kaido | 13179 korda loetud | kokku kommentaare: 11]

Usun, et paljud inimesed on kuulnud väljendit "kõik on Üks". Seda väljendit on kasutatud väga paljudes erinevates vormides ja viisidel väljendamaks meie maailma üht suurimat "saladust", mille kohaselt ei ole olemas eraldiseisvaid nähtuseid, objekte ja inimesi, vaid me oleme kõik üks. Kuidas seda mõista?

Kvantfüüsikaline lähenemine
Paljud, kes mitte-duaalsesse maailma usuvad, teevad seda läbi teadmise, milleni kvantfüüsikud umbes sada aastat tagasi jõudsid. Nimelt avastasid teadlased, et meie maailma kõige fundamentaalsemal tasandil ei eksisteerigi eraldiseisvaid objekte (nagu need paistavad meile materiaalsel tasandil), vaid kõige pisemal skaalal on kõik nähtused ühtemoodi energia. Kvantfüüsikas nimetatakse seda ühtset energiavälja nullpunktiväljaks või kvantväljaks.

See teadmine on lohutav, aga mitte siiski väga praktiline. Silmitsedes igapäevaseid probleeme võime ju teada küll, et pastakas ei olegi pastakas, vaid hoopis energia, ja mind mahajätnud elukaaslane ei olegi tegelikult füüsiline inimene, vaid samuti energia, kuid sellest on meile vähe kasu. See ei aita meid igapäevase frustratsiooniga hakkama saada, mida elu meile aeg-ajalt pakub.

Mitte-duaalne lähenemine
Ma isikikult uskusin mitu aastat eespool toodud kvantfüüsikalisse lähenemisse ja püüdsin seeläbi meelerahu leida. Juhtus, mis elus juhtus, aga tuletasin endale alati meelde, et tegelikult on kõik energia ja pole häda midagi. Mõnikord see töötas, üldjuhul aga mitte. Mõistus lihtsalt ei ole piisavalt võimekas tööriist kriitilistes olukordades teadmiste baasil rahu säilitamiseks.

Siis aga juhtus midagi põnevat. Ühel hetkel kogesin, kuidas eespool mõtteid, muresid, hirme ja emotsioone on miski, mis on sellest kõigest puutumata. Ma võisin jätkuvalt mõnikord murelik või õnnetu olla, mul võis jätkuvalt pea rõõmu- või muremõtteid täis olla, ja ma võisin jätkuvalt käituda viisil, nagu ma olen kogu aeg käitunud ... aga oli miski, mis jälgis seda kõike vaikselt ja puutumatult.

Mind hakkas huvitama, mis asi see ikka täpsemalt on, mis mitte millestki end häirida ei lase. Tulgu või veeuputus, tema on ikkagi puutumata ja lihtsalt vaatab. Olgu mul valus, tema vaatab. Olgu ma õnnelik, tema vaatab. "Kes see on?", tekkis mul küsimus.

Täna võin ma esitada selle küsimuse vastupidi: "Kes see on, kes kogu aeg niimoodi tõmbleb ja õnnelikuks püüab saada? Kes see on, kes kõik need aastad on püüdnud meelerahu leida? Ja kes see on, kellele ma peeglist otsa vaatan?".

Meie maailm ei saa olla mitte-duaalne, kuni me ei avasta, kes me tegelikult oleme. Kuni me usume, et oleme see inimene, kelle peale iseendast rääkides mõtleme, jäämegi maailma kogema eraldiseisva ja valusana. Me võime küll mõistuse kaudu meenutada kvantfüüsikalisi avastusi, aga mõistus on meid ju varemgi alt vedanud (või täpsem oleks öelda, et see veab meid kogu aeg alt). Mitte-duaalne maailm ei eksisteeri mitte teadmise, vaid kogemise kaudu.

Üksolemine ehk mitte-duaalsus ilmneb avastuses, et mina ei toimi maailmas, vaid maailm toimib minu sees. See on teadvelolek, mis loob maailma. Ilma minu juuresolekuta ei eksisteeri mitte ühtegi nähtust minu jaoks. Olgu selleks teine inimene, mälestus minevikust või päikeseloojang - kõik need nähtused vajavad meie juuresolekut, meie teadvelolekut selleks, et meie jaoks eksisteerida. Kõik need nähtused asuvad meie teadvuse ruumis. Kõik need nähtused eksisteerivad ainult ühel põhjusel - sest meie eksisteerime, ja alles sellest lähtuvalt saavad eksisteerida nemad. See on mitte-duaalne kogemus.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
31. juuli 14:01 kaljo kirjutas:
Paistab,et inimeseks mitteolemine on üks "raskemini saavutatav kogemus" selles duaalses maailmas.....
Nii raske kohe,et vajadus pingutada selle järele kaob iseenesest ära, kui äkki märkad,et pole miskit või keskit,kes sellega "hakkama" saaks......?

Aitäh Kaido!
31. juuli 17:25 Õnnelik kirjutas:
Jah!
31. juuli 18:07 Hea Sõber kirjutas:
Loomulikult ;)!

See on oma kogemus. See on omal kogemusel põhinev enese avastamine ;)!

Mitte-duaalne maailm on oma kogemus ja kui inimesed jagavad selle ajutiselt sisemiseks ja väliseks maailmaks, siis on sellel nn "ajutine eesmärk". Sisemist või välist maailma olemuslikult eraldi või eraldatuna ei eksisteeri.

Õnn või õnnelik olemine on üks selle kogemise olemus. Kui sa oled teadlik, siis sa koged, et 'kõik oled sina' ja see '"mittemiski" oled ka sina'. Kui sa teadvustad ja koged, et sinu suremine ei ole võimalik. Kui sa mõistad ja koged, et rahu ja vaikus, ilu ja loovus, avatus ja vabadus, armastus ja teadlikkus = on sinu olemus - oled sa õnnelik! Muidugi oled!

Kuid selleks, et seda ilu, rahu, loovust, avatust, vabadust, armastust ja teadlikkust nautida, on vaja seda ise kogeda. On vaja oma olemust ise kogeda. Ei piisa, kui keegi seda lihtsalt mainib ja keegi teine seda lihtsalt usub. Ei piisa uskumuste muutmisest. Selleks on vaja seda ise vahetult ja sügavalt kogeda.

Kuidas on see võimalik, et kaks inimest saavad kokku, sirutavad käe, tervitavad ennast käteldes ja kinnitavad, et siin ei ole kahte? See ei ole reaalne uskumuse kaudu, see on reaalne kogemuse kaudu. Kuidas niimoodi elu kogeda?

See idee inspireerib mind. See idee innustab mind jagama oma kogemusi, mis aitavad ehk neil, kes selles kahtlevad, seda ise kogeda ;)!

Edu ja jõudu sulle, Kaido!
01. august 21:28 Mitte ... kirjutas:
Väga põnev!

Mitte-duaalne kogemus on ka see, kui sa avastad, et kõik on tehtud sinust. See tähendab, mitte sinu lihast ja verest, mitte sinu molekulidest, DNA-st või rakkudest, vaid teadlikkusest. See on kogemine, et kui ma puudutan rohuliblet, siis ma ei puuduta mitte midagi väljaspool ennast, vaid kogen ennast, teadlikkust.

Iga "objekt", vorm või nähtus on tehtud teadlikkusest. Vastasel juhul ei ole mul võimalik sellest teadlik olla ja teadvustada. Ja mina saan olla teadlik ainult iseendast! Nii lihtne see ongi!

Kõik minu 5-6-7 meelt on selle sama teadlikkuse väljendus. Kuigi igaühel neist on oma ainulaadne kvaliteet, on see ikkagi selle sama teadlikkuse väljendus. Teadlikkuse modulatsioon. Kõik tunded, mõtted ja emotsioonid on teadlikkuse väljendus. Ma ei saa mitte kunagi kogeda mitte midagi muud kui iseennast, see on teadlikkust. See on teadvus, mis on enesest teadlik.

Ma ei saa ennast petta. Minu püsiv olemus on teadlik olemine. Ehk lihtsamalt 'olemine'. Olemine, milles väljendub kõik, milles tekib ja kaob kõik. Olemine, kus kõik ilmub, on ja kaob ehk väljendub ja avaldub vorm.

Kui vaadata peeglisse, mida ma näen? Teadlikkuse või teadvuse väljendust ehk teadlikkust ennast oma ajutises vormis ja kujus. Ma näen ja tunnen selle ära, sest ma ei saa seda teadvustada ja kogeda olemata ise see, mida ma näen ja ära tunnen.

Ma olen see, mida ma näen, kuid ma ei näe ainult keha. Ma olen see, mida ma tunnen, kuid ma ei tunne ainult rõõmu. Ma olen see, mida ma mõtlen, kuid ma ei mõtle ainult ühest pildist. Ma olen see, mida ma teadvustan, kuid ma ei teadvuste ainult vorme. Ma olen teadlik ka vormitust ja ajatust. Ma teadvustan ennast ;)
03. august 10:21 arne kirjutas:
Tere Kaido.
Miskipärast meenutab see logo artikli alguse oma saba söövad madu?
07. august 14:28 hea sõber kirjutas:
Kõik, mis ma avastanud olen, on kogemine.

See on katkematu enese kogemine. Kuna ma olen püsivalt teadlik ehk ma ei saa kunagi olla "mitte teadlik", siis saan ennast defineerida katkematu praeguse hetkena. Mina olengi see hetk ja kogen ennast. Kõik, mis siin väljendub, on minu ajutine väljendus. Kõik, mis siin on, tekib ja kaob, on tehtud minust, teadlikkusest. Ma olen üks. Üks kogemine.

Isegi kui ma olen "kaotanud" ennast ära mõttesse, ei saa ma kaotada teadlikkust. Isegi kui ma olen samastunud emotsiooniga, ei ole ma kaotanud teadlikkust. Teadlikkus on minu olemus. Praegune hetk on minu olemus. Ma ei saa kaotada hetke ehk teadlikkust, see on praegust hetke ehk olemise hetke, see pole lihtsalt võimalik.

Mul on vabadus uskuda, et ma olen ennast kaotanud ja tunnetada seda uskumust ning käituda vastavalt, kuid minu loomulik kogemine ehk minu olemus ei ole muutunud. Selles vahetus ja katkematus kogemises olen alati kõigega üks.
08. august 08:25 üks sõber kirjutas:
"Kogejat (isik) ei ole olemas." - See on väide. / Jagan oma kogemist.

Kõigepealt püüan selle väite ümber lükata, sest ma tahan uskuda, et niisugune kogeja on olemas ja olles unustanud, et see on minu soov, tunnengi, et olen see kogeja.

Oma loomulikuks kogemuses ma ennast petta ei saa :). Siin on üks kogemine, üks protsess.

Järelikult pean uskuma niisugust mõtet, et "kogeja kui isik on olemas". Kui ma seda päriselt usun, siis ma olengi juba see "kogeja". Siin ma nüüd olen, mul on keha, ma kogen tundeid ja mõtteid. Mina mõtlen oma mõtteid. Mina tunnen oma tundeid. Ma olen see inimene siin. Mul on eesmärgid ja vajadused. Mul unistused ja mälestused. Ma soovin, et elu oleks parem. Ma usun, et kui suudaksin ise oma mõtteid ja tundeid juhtida... Siis oleks elu palju parem...

Kui ma astun nüüd sammu oma loomulikku kogemisse, mida ma avastan? Vaikus ja rahu on selles. Siin ei ole kedagi ega midagi. Siin ei ole isikuid ja asju. Siin on kõik kerge ja vaba, justkui ruumi oleks palju. Siin toimub kõik vahetult ja praegu. Kõik on loomulik. Oma kogemises ma ei saa öelda, et see on üks, sest pole seda "teist" millega võrrelda. See "teine" tuleb esile mälu kaudu, oli jah kunagi teisiti, kuid praegu on üks.

Uskudes taas, et ma olen "isik", kes ma siis olen? Ma olen need mõtted, mis pähe tulevad. Ma mõtlen neist mõtetest. Need on minu mõtted. Mul on tunded. Ma olen see inimene siin. Kes siis veel?

Astudes sammu loomulikku kogemisse, mis tegelikult toimus? Ma uskusin, et ma olen see mõte, et mina olen siin ja mina ise olen see inimene. Ma uskusin, et ma olen need mõtted ja need mõtted räägivad minust.

Mis tegelikult siis toimub? Mõte. Mõte. Mõte. Mõte. Mõte. ...

Mida see tegelikult tähendab?
See tähendab kogemist. Kui sa vaatad pilti, siis sa mitte ainult ei vaata, vaid sa koged seda. Kui sa tunned tunnet, siis sa oled teadlik sellest kogemisest. Olgugi, et see pilt paistab kogu inimelu kogemisega võrreldes kaduvväike fragment selles kogemises, ei ole see tegelikult fragment. See on kogemine. See on ehe ja vahetu kogemine. See on teadlikkus, mis ennast väljendab. See on energia, mida sa näed ja see ei ole "paigal". See on elu, see on elav, see on elus. See on elus, sest sina oled elus ja see on tehtud sinust. Isegi kui sa seda ära ei tunne... Isegi kui sa selles ennast ära ei tunne...

Kõik viitab elule. Kõik viitab elavale. Kõik viitab muutuvale. Kõik viitab kogemisele...

Katkematule, ajatule, praegusele hetkele... ;)
17. august 21:09 yks kirjutas:
Kirjutan oma kogemusest...

Yks lihtne praktika yksolemise kogemiseks.

Selleks on vaja ruumi ja oma keha. Kui mõlemad on olemas, on olemas kõik, et yksolemist kogeda. Lihtsustatult on meil kaks asja: ruum ja oma keha. Nyyd pyyame kogeda neid kahte asja või nähtust, kui see õnnestub. Kui sinu kehas on mingil põhjusel palju valu, siis on soovitav seda praktikat alustada meeldivamal hetkel.

Ytlen ette ära, et kui sul õnnestub neid kahte asja kogeda, võid täiesti kindel ja veendunud olla, et duaalne maailm on olemas ja reaalne.

Nyyd koge lihtsalt oma keha, täielikult ja naudinguga. Tunneta oma keha yleni. Pane silmad kinni ja naudi mõnda aega seda kogemust. Naudi seda elavat energiat...

Hoia silmad kinni ja pyya haarata ruumi või pyya kogeda ruumi. Sa võid liigutada käsi või kätt ettepoole või tahapoole, ylesse või alla, paremale või vasakule, teha ringe, sikksakke, lainetust või hoida kätt või käsi paigal. Pyya silmad suletuna ja käsi avatuna haarata või kogeda täielikult ruumi. Koge ruumi kogu kehaga ja naudi seda hetke. Võta selleks aega ja naudi...

Silmad on kinni... Kas sa koged ruumi täielikult? Kas sa koged oma keha täielikult? Kas sa koged yhte asja või kahte asja? Kas sa koged yhte energiat või kahte energiat? Enne kui vastad, veendu täielikult... Naudi seda veendumust. Naudi seda kogemust.

Tee silmad lahti. Nyyd sa näed oma keha ja ruumi. Kas kogemus muutus? Kas sa koged yhte või kahte asja? Kas sa koged yhte või kahte energiat? Veendu täielikult... Sule silmad. Kas kogemus muutus? Ava silmad. Kas kogemus muutus?

...
18. august 18:30 yks kirjutas:
Jagan oma kogemust...

Yks lihtne praktika yksolemise kogemiseks. Järgmine etapp.

Alustada võib nii nagu ylevalpool kirjas. Hea on seda teha kahekesi või grupiga koos, kus yks inimene loeb selle ette ja teine või teised inimesed kogevad ehedat ja loomulikult oma kogemust.

Ytlen otse ja ausalt ette, et kui meil õnnestub selle praktika tulemusena kogeda oma keha ja seina eraldi (kui eraldi asju), võime olla täiesti kindel ja veendunud, et see, mida me praegu näeme (eraldi käed ja eraldi toasein), iseloomustab seda maailma, milles me elame. See tähendab, et sel juhul on duaalne maailm on olemas ja reaalne.

Seekord seame ennast mugavalt istudes või seistes sisse nii, et meie ette jääb sein, mida saame sirutatud käe või kätega puudutada. Selleks võib vabalt olla kodus olev toasein, mis võib asuda sinu suhtes tegelikult nii sinu ees, taga, kõrval , kohal (lagi) või all (põrand). See tähendab, et seda praktikat saame teha privaatselt, näiteks kodust lahkumata.

Kui sa oled alustanud nii nagu eelmises kommentaaris viidatud ja oled veendunud, et koged yhte asja, yhte energiat... võime jätkata...

Silmad avatud. Kas kogemus muutus? Silmad suletud. Kas kogemus muutus? ...

Ava silmad. Vaata enda ees olevat seina. Sa näed oma keha, ruumi ja seina. Sa näed, et sinu keha ja sein on eraldi. Veendu selles lihtsalt vaadates. Sinu keha (näiteks käed) ja sein asuvad kyll ühes ruumis, kuid on siiski eraldi. Veendu selles ise, täielikult... Lihtsalt vaadates...

Vaatamise hetkel naudi oma keha ja ruumi. Naudi täielikult seda ühte energiat... Võta aega ja naudi seda nii silmad avatuna kui silmad suletuna... Lihtsalt naudi. Mõnuga...

Ava silmad. Siruta käsi ja puuduta seina... Tunneta, kuidas käelaba yleni seinaga kontakti saab. Koge seina täielikult. Võta aega ja naudi seda elavat energiat...

Sule silmad. Koge täielikult seda elavat energiat. Liiguta kätt või käsi seina peal ylesse või alla, paremale või vasakule. Tee ringe, sikksakke, lainetust või hoia kätt või käed yhe koha peal. Naudi seda hetke. Võta aega ja naudi seda energiat täielikult...

Silmad suletud... Kas sa koged seinakontakti täielikult? Veendu oma kogemuses, mida sa koged, mis on see sinu jaoks... Kas sa koged oma kätt või käsi? Kas sa koged oma keha täielikult? Veendu selles... Kas sa koged yhte või kahte asja? Kas sa koged yhte või kahte energiat? Lihtsalt veendu täielikult, mis see elav energia sinu jaoks on... Kas siin on yks või kaks elavat energiat...? Naudi seda energiat. Naudi seda kogemist. Võta aega ja lihtsalt naudi...

Ava silmad. Sa näed oma käsi või kätt, ruumi ja seina. Sinu käsi (käed) on kontaktis seinaga ja sa koged elavat energiat. Kas kogemus muutus? Kas sa koged yhte või kahte asja? Kas sa koged yhte või kahte energiat? Veendu oma kogemuses... Veendu täielikult, mis see energia sinu jaoks on... Naudi seda veendumust ja kogemist...

Sule silmad. Kas kogemus muutus? Ava silmad. Kas kogemus muutus?

Silmad avatud. Võta oma käsi (käed) seina pealt ära. Kas kogemus muutus? Veendu oma kogemuses. Kas sa koged nyyd midagi mida sa enne ei kogenud? Kas sa koged endiselt elavat energiat? Kas see energia muutus? Kas sa koged midagi, mida sa võid nimetada asjaks või kogemine on vahetu ja loomulik?

Silmad avatud. Puuduta taas oma käe või kätega seina. Kas kogemus muutus? Kas sa puudutad nyyd uut asja? Kas sa koged yhte või kahte asja? Kas sa koged yhte või kahte energiat? Veendu täielikult, mis see sinu jaoks päriselt on... Kas sinu kogemuses on yks või kaks elavat energiat? Naudi seda... ;)

Kysimused on vaid huvi ja uudishimu sinu kogemuse vastu. Vastused on sinu oma kogemuses.

Silmad avatud. Võta taas käsi seina pealt ära. Kas kogemus muutus? Kas sa kogesid enne kahte ja nyyd yhte asja? Kas sa kogesid enne kahte energiat ja nyyd yhte energiat? Puuduta uuesti seina. Kas kogemus muutus? Võta käsi (käed) seina pealt ära. Kas kogemus muutus? Sule silmad. Kas kogemus muutus? Puuduta uuesti seina. Kas kogemus muutus?

...
21. august 08:53 yks kirjutas:
Jagan oma kogemust...

Yks lihtne praktika yksolemise kogemiseks. Järgmine etapp ja kokkuvõte.

Järgnevalt võivad seda praktiseerida kaks inimest, kes on vaimselt ja füüsiliselt valmis avastama ja ära tundma ennast teises inimeses. See tähendab yhe kogemuse kogemist ja yksolemist. Hea, kui need inimesed on valmis kasutama ja jagama oma käsi üksteisele kui selle harjutuse ohutut, meeldivat, loomulikku ja lahutamatut osa.

Ütlen ausalt ja avameelselt välja, et kui need inimesed kogevad selle praktika tulemusena iseennast, oma käsi ja üksteise käsi selles kogemuses eraldi olevate asjadena või eraldi olevate energiatena, võivad nad ise veenduda, et duaalne maailm on olemas ja reaalne.

Pidage meeles, et harjutuse käigus esitatavad küsimused on vajalikud selleks, et rahuldada huvi ja uudishimu teie loomuliku kogemuse olemuse kohta nii sinu kui su partneri jaoks. Võtke neid küsimusi kui võimalust sukelduda rahus ja rõõmuga sügavale oma kogemusse, et ehedalt ja vahetult tunnetada ja kogeda, mis hetkel avaldub ja väljendub.

Kogemise hetkel on küsimused yhest hetkest sina vormis. See tähendab, et need küsimused on sulle ja teile mõlemale oma kogemuse põhjal endale vastamiseks...

Silmad avatud. Istuge mugavalt üksteise lähedale nii, et te saate käsi sirutades puudutada ja tunda oma partneri käsi. Kui vahemaa on mugav ja paigas, võite kätekontakti omavahel katkestada ja hoida kumbki oma käsi näiteks süles, parem ja vasak käsi ühenduses.

Silmad avatud. Võite alustada nii nagu yle-eelmine kommentaar kirjeldab. Tunnetage täielikult oma keha. Nii silmad avatud kui silmad suletud. Nautige seda kogemust. Avage silmad ja tunnetage kogu oma kehaga ruumi. Nautige ka seda kogemust. Nyyd tunnetage ja kogege seda yhtset ja elavat energiat, milles ei ole ruumi ega keha, vaid on see yks... Kogege seda nii silmad avatuna kui silmad suletuna.

Avage silmad. Veenduge, et te olete eraldi. See tähendab, et te olete ühes ruumis, kuid inimestena, kehana, olete eraldi. Selle tunnistuseks piisab lihtsalt vaatamisest.

Silmad avatud. Sirutage käed üksteise poole ja ühendage need. Kogege, kuidas teie käelabad täieliku kontakti saavad. Nüüd nautige seda elavat energiat, mida te tunnete. Võtke aega ja lihtsalt kogege...

Sulgege silmad. Nautige jätkuvalt seda kontakti ja elavat energiat mõnda aega. Te võite liigutada oma käsi koos mingis suunas, hõõruda peopesasid või kogeda tugevamat kontakti kui käsi rohkem kokku surute. Samuti võite käte kontakti pehmendada kui hõiate õrnemalt. Nautige niisugust mängu mõnda aega. Hoitke käsi koos ja paigal ning nautige ka seda mõnuga. Võtke aega ja kogege seda elavat energiat läbi oma keha täielikult.

Silmad suletud. Kas koged täielikult seda kontakti?... Kas koged yhte või kahte asja?... Luba olla enda vastu aus... Kas sa koged yhte või kahte energiat?... Kas sa koged yhte või kahte elavat energiat?... Naudi seda...

Ava silmad. Kas kogemus muutus?... Kas sa koged jätkuvalt ühte elavat energiat või kahte elavat energiat?... Ole enda vastu aus ja usalda oma kogemust... Sule silmad. Kas kogemus muutus?... Naudi seda kogemust...

Ava silmad. Sa näed, et sa oled partneriga käed yhendanud. Vabasta nyyd see kontakt... Kas kogemus muutus? Kas kogesid enne kahte ja nyyd yhte...? Yhenda käed tagasi kokku. Kas nüüd koged kahte...? Sule silmad. Kas sa koged yhte või kahte energiat? Veendu, mis see sinu jaoks on... Naudi seda. Ava silmad. Kas koged yhte...? Vabasta käte kontakt. Kas koged jätkuvalt yhte...? Sule silmad. Kas koged yhte...? Naudi seda...

Ava silmad. Naudi hetke ;)
22. august 09:13 yks kirjutas:
Jagan oma kogemust. Kokkuvõte

Omas kogemuses ei saa kinnitust fakt, et mina, minu keha, teised inimesed, loodus või asjad on üksteisest eraldi või eraldunud. Tegelikult on oma kogemuses kõik selles kogemuses üks ja tehtud sellest ühest. Seda ühte võib nimetada elavaks energiaks.

Silmad avatuna, võin näha, kuidas kõik asjad on teatud mõttes eraldi, kõigel on (ajutine või muutuv) vorm ja kuju. Siiski see eraldatus ei ole täielik, vaid paistab ühe ruumi sees niiviisi.

Miks see nii on?

Selleks sukeldume oma loomulikku kogemusse. Silmad avatuna kogeme täielikult oma keha... ja seejärel täielikult ruumi... Kuni kogeme ainult seda ühte... Suleme silmad ja naudime oma kogemust mõnda aega...

Kellele meeldib, võib teha seda traditsioonilise meditatsioonina...

Silmad suletud kogeme seda ühte. Võime veenduda selles ühes endale küsimusi esitades ja oma kogemuse jätkudes...

Kõik on üks. Üks kogemine. Üks olemine...

Avame silmad... Kogemine ei ole muutunud, kuid silmadega vaadates avaldub justkui maailm, kus see üks on vormis. See üks avaldub kuju ja vormina.

Sulgeme silmad. Kogemine ei muutu, kuid vormi ja vorme ei ole enam näha...

Avame silmad. Vormid ilmuvad uuesti. Ja justkui ma ise olen ka vormis...

Sulgeme silmad. Naudime mõnda aega lihtsalt olemist...

Avame silmad. Elav energia avaldub vormidena, kuid selle vormitu olemus on endiselt meie loomulik kogemine...

Siin ja praegu on ilmne, et vorm on selle ühe ja elava ajutine väljendus. Sulgedes silmad ja kogedes mõttepausi, on hetk, kus me ei ole teadlikud vormidest ja mõtetest, sest neid ei avaldu. Avades silmad või märgates mõtteid, märkame ajutisi vorme, väljendust. Muutust.

Me saame silmad avatuna samaaegselt näha vorme ja kogeda vormitut ning mõista, et vormid alati muutuvad, kuid vormitu ei muutu kunagi... See vormitu on alati siin ja praegu.

Tõelist suremist, tõelist eraldatust ei ole olemas...

;)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):