Eneseareng »

Sa oled mõttetu inimene. Aitäh komplimendi eest.
[24. jaanuar 2012 | Kirjutas: Kaido | 13808 korda loetud | kokku kommentaare: 7]

On sulle kunagi öeldud, et sa oled ikka täiesti mõttetu inimene? Kui sa oled naine, siis võib-olla oled sa sellise turmtule eest pääsenud. Kui aga mees, võid olla seda kuulnud küll, kuidas daam sulle teatab, kui mõttetu mees sa ikka oled.

Kuidas sa end tunneksid, kui keegi sulle midagi sellist ütleks? Kas sa oleksid haavunud, sest enda arvates oled sa ju midagi väga erakordset? Või oleksid vihane, sest sind ei hinnata piisavalt? Nüüd on aeg oma paradigmat muuta, sest ei ole olemas midagi paremat kui olla üks täiesti mõttetu inimene.

Mõtted = Elu
Mõtted formeerivad meie elu. Mõtted on need, mis loovad meile identiteedi ja seeläbi oleme keegi. Ilma mõteteta ei teaks me isegi oma nime. Mõtted on need, mis teevad meid õnnelikuks - sa võid mõelda kellegi kalli inimese peale, ja sa tunned, kuidas sees läheb soojaks. Mõtted on need, mis panevad meid naeratama - kogu fantaasiamaailm on ju mõtted. Ja muuhulgas on mõtted ka need, mis meile muret ning peavalu valmistavad, sest ilma mõteteta ei ole olemas ka ühtegi muret.

Mõned kuud tagasi kirjutasin artikli teemal "Kuidas läbi viia vaimne enesetapp?", mis sai väga populaarseks. Mulle endale see artikkel väga meeldis, mistõttu olen seda viimase 2 kuu jooksul ka paljudele nendele inimestele soovitanud, kes oma muredega minu poole on pöördunud. Ma küsin nendelt alati: "Kas sa saad olukorda muuta või parandada?". Kui vastus on "ei", siis soovitan tal läbi teha vaimse enesetapu - lihtsalt jätta oma muremõtted seljataha ning ignoreerida neid. Jah, see ei ole alguses lihtne, aga ka rattaga sõitma õppimine ei tundunud alguses lihtne olevat. Kõik on õpitav - ka oma mõtete ignoreerimine.

Mõtete ignoreerimine tähendabki mõttetu inimene olemist. Kui keegi ütleb sulle, et sa oled mõttetu tüüp, siis tunne end tunnustatuna - sa oled suure sammu oma elukvaliteedi parandamise suunas astunud. Täna teda komplimendi eest ja edaspidi ignoreeri jälle seda mõtet.

Ilma mõteteta kaob meie maailm
Paljude algajate mediteerijate jaoks tundub isegi mõtete hetkeline peatumine katastroofiline, sest me oleme harjunud iseennast ja oma maailma mõtete kaudu tajuma. Jah, igal hetkel toimub ka maailma vahetu tajumine oma tajumeelte kaudu, aga enamus ajast on sealt tulev informatsioon summutatud mõtete poolt. Küll me seletame, arutame, süüdistame, hindame, laulame, meenutame, fantaseerime ... ja selle taustal on kuskil siis hetkeliselt ka päris maailm. Kui seal midagi väga põnevat juhtub, tõmbab see meie tähelepanu mõtetelt eemale. Kui aga selgub, et see ei olnud midagi väga väga huvitavat, sukeldume üsna pea tagasi oma mõttemaailma.

Kuna mõttemaailm on nii suure osatähtsusega meie igapäevaelust, siis võibki juhtuda, et mõningase mediteerimise tagajärjel tekkivate mõttepauside ajal inimene paanikasse satub. Talle lihtsalt tundub, et kui ta enam ei mõtle, ei ole teda olemas - tema enda isik kaob ära ja maailm kaob ära. Loomulikult on see illusoorne, sest need on vaid mõtted - maailma kirjeldav mõttejoru - , mis on kadunud, mitte aga maailm ise. Maailm on alles, ning palju erksam ja tähelpanuväärsem kui varem.

See video ilmestab hästi tüdruku mõistuse taandumist. Ta on paanikas, sest kõik on tühi. Ta on nüüd täiesti mõttetu inimene.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lähenevad üritused 

29.01 "Kuidas alustada elustiiliäri?" koolitus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
24. jaanuar 12:19 T. kirjutas:
Wow. Päris uskumatu video, väga väljendusrikas :)
24. jaanuar 13:11 Kristi kirjutas:
Isegi videot vaadates on see uskumatu kogemus, kuidas oleks seda päriselt niimoodi tunda, nagu see naine. Tahaks väga.... Kuidagi kergem hakkas, päris kerge kohe. Ilmselt jõudis sõnum kohale isegi teise kogemust vaadates. Meie ise olemegi armastus...
24. jaanuar 13:38 keeleoskamatu kirjutas:
kas ja kuidas siia eestikeelse tõlke saaks?
24. jaanuar 14:30 L kirjutas:
Eks see ole iga inimese isiklik asi, kuidas ta erinevaid asju tõlgendab või mõtetest aru saab. Kaido tõlgendus mõtetust inimeset on väga hea:)Mulle meeldiks ka olla mõtetu inimene, vähemalt ma tegelen sellega, et ma oleksin rohkem oma elus mõtetu;)
24. jaanuar 18:32 Natalja Portunova kirjutas:
Keeleoskamatu jaoks UUESTI:
---------------------------
1 samm: Kui sa vaadad selle video, siis video aknal paremas all nurgas on olemas CC pünase värviga , vajuta sinna. Väljub menüü, vali TRANSKRIBEERI HELI (beta versioon). Näed inglise keele subtiitrid

2 samm: Peale seda uuesti ja vali TÕLGI SUBTIITRID (beta versioon, vali EESTI-EESTI
24. jaanuar 18:34 Natalja Portunova kirjutas:
Kaido jaoks:

Miks kommentaari lisamise jaoks, märkused VÄIKSEM ja SUUREM javascript saab aru nagu käsk või tag, mida on vaja peita?

Ja palumine:

kustutada minu esimest kommentaari
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):