Eneseareng »

Meid kõiki on tanki pandud
[06. jaanuar 2012 | Kirjutas: Kaido | 12296 korda loetud | kokku kommentaare: 10]

Me istume tankis. Me ise ei tea seda, vaid ainult kogeme. Meile tundub, nagu kõik oleks okei, aga tegelikult oleme tankistid, kes kannatavad kuuma ja piina kogu aeg tänu sellele, et me lihtsalt ei ole aru saanud mis toimub.

Tank ja tankist
Kui sa veel sellest metafoorist aru ei saanud, siis tank oled sina ja tankist oled ka sina. Kõlab jaburalt, eks? Peabki kõlama, sest vastasel juhul puuduks ju mänguilu ning kõik tankistid oleksid ammu aru saanud, et neid on tanki lükatud.

Tankiks võib piltlikult nimetada meie keha, mille kaudu me igapäevaselt opereerime. Samamoodi nagu sõdurid opereerivad päris tankidega sõjatandril, opereerime meie - sõdalased - oma tankidega elumaastikul. On ju palju Tarku, kes meie kogemusi sõdalase teeks nimetavad. Näiteks Carlos Castaneda nimetas inimese elu just nii, mille eesmärk on saavutada laitmatu tegutsemine.

Niisiis, me oleme tankis. Probleem aga ei ilmne mitte sellest, et me oleme tankis, vaid sellest, et me ei tea, et me oleme tankis. Me arvame, et me oleme tankid, mitte tankistid.

Nii vähe kui sa tankidest tead, oskad sa siiski ette kujutada filmide põhjal, missugune üks tank seestpoolt välja näeb. See on kitsas kamber, kus ei ole kellelgi mugav olla. Nüüd kujuta ette, et sa poed sinna meeter korda meeter kambrisse sisse ning hakkad paisuma. Sa paisud nii kaua kuni seinad vastu tulevad, ja sa samastud tankiga. Sul kaob ära tunnetus, et sa oled tankis, ning see asendub tunnetusega, et sa oledki tank. Tere tulemast inimeste maailma.

Kogemused
Sõites tankiga viisil, et sa oled tankiga samastunud, ja teadvustamata, et sa oled tankis, mitte ei ole tank, toob kaasa ühe mure. Nimelt kõik "jama", mis tangitorust sisse kallatakse, tuleb alla neelata.

Nagu sõjatandril, nii tunduvad ka elumaastikul ringi luusivad tegelased olevat meie vaenlased. Me oleme ju tankid - järelikult peame me sõdima. Nii juhtubki meile tunduvat, nagu peaksime kõikide ümbritsevate inimeste suhtes ettevaatlikud, vaenulikud ning konkureerivad olema. Me ju ei tea iialgi, missuguste kavatsustega nad ringi liiguvad - ehk soovivad nad juba järgmisel hetkel Molotovi kokteili meile tankitorust sisse kallata.

Kuna me ei tea, et me oleme tankistid, võtame kõik torust tuleva lihtsalt vastu, ja reageerime sellele vastavalt. Kui sealt tuleb midagi head, näiteks maasikamoosi või keegi sosistab torusse "Sa oled ilus", lööme me "nurru". Kui aga keegi torusse sülitab või meile midagi vastumeelset ütleb, saame kohe haiget. Miks?

Me oleme reaktiivsed, sest me ei ole ikka veel aru saanud, et me oleme tanki kabiinis, mitte tank ise. Siiski, kuigi tankis on ruumi vähe, saame ikkagi enne torust tuleva saadetise vastuvõtmist sellele otsa vaadata ning objektiivselt hinnata, kuidas ja kas reageerida. Kui sealt tuleb maasikamoos või kompliment, on nurrumine täiesti normaalne. Kui aga keegi ongi sinna sülitanud või midagi sapist öelnud, ei pea me seda kõhklematult vastu võtma, vaid võime lihtsalt "prügiämbri" alla panna ning selle hiljem ülemise või alumise luugi kaudu tankist välja heita.

Ärka üles
Ärka üles! Meid kõiki on tanki pandud, aga me ei ole tankid. Me oleme tankistid, kes tanki juhivad. Kuni me samastame end tankiga, on kõik torust tulev meie valus "saatus". Kui me aga taipame, et see on lihtsalt toru, ja toru ei ole tankistiga ühendatud, võime naeratada nii torust tulevatele maasikatele kui ka tikritele.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
06. jaanuar 16:07 Taavi Klein kirjutas:
Muidu on jutt mõnus ja arusaadav, kuid kord olen tankis ja siis tangis, tangid on näpitsa moodi ja tank on sõjamasin,
06. jaanuar 16:53 siil kirjutas:
Tõesti- hästi kirja pandud, aga paranda vead ära, siis on tõsiseltvõetavam. Nimetav- tank, omastav- tanki, osastav- tanki (kolmandas vältes).
06. jaanuar 17:14 Kaido Pajumaa kirjutas:
Aitäh, minu viga :)
06. jaanuar 17:19 Vambola kirjutas:
Sa oled see - kelleks Sa end pead, ei keegi muu ...
06. jaanuar 17:35 rafael kirjutas:
Ja kohe näide sellest kes on tankist ja kes tank,kas tõesti on tähe puudumine tähtsam sisust ja olemusest...aga muidu võrdlus (tagniga)võimalik et mõnel raske aru saada,olen sama näidet toonud autoga ja auto markide lisaseadmetega.
06. jaanuar 21:07 Natalja Portunova kirjutas:
Küsimus seisneb selles, kes pani meid tankidesse? Kas Perens, Unt, Kraft ja Rehe? :)
08. jaanuar 14:46 http://teadvustamisteioleolemas.wordpress.com/e-raamat/ kirjutas:
Tsau!

Tavaliselt kirjutan siin nime all "Teadvustamisteioleolemas" :), kuid nüüd siis täpsemalt leiab (minu kui inimese) nime selle internetiaadressi juures, kellel huvi on. Kaido nn avaldusi on vahelduseks mõnus ja huvitav lugeda, kuigi antud tanki ja tanki pandud näitega siiski nõus ei ole. Minu jaoks näib see taas üks abstraktsioon või fantaasia :D. Vahel mulle paistab või tundub, et saan siin lugedes nagu mingi tasakaalustuse nn väidetava oma teooria vastu, kuid ausalt öeldes ei oska seda kommenteerida :D. Kõiki, kellele pakub huvi nn teema "teadvustamist ei ole olemas", veebruari lõpuks ilmub üks nn tasuta e-raamat selle kohta. Minu jaoks ei ole see äri, kuid tundub või paistab nagu meelelahutus. Või seletamatu rahu.

Ikka parimat,
;)
09. jaanuar 12:06 kaljo kirjutas:
Äkki tundub see tähenärimisena,aga siiski tahaksin anda selle tankiloole omapoolse nägemuse....
Arvan,et me ei ole tankistid,kes juhivad tanki..Sama hästi võiks arvata,et mina(isik),mis on mõtlemise tulemus,juhib keha füsioloogilisi protsesse(hingamine,higistamine,seedimine,jne.)
Võib tõesti õelda,et nii "tankisti",kui ka "tanki",hoiab "üleval" miski,mida ei ole võimalik lahti seletada...See tõesti lihtalt toimub....
Aga meie tõelisel olemusel on võimalik neid mõlemaid üheaegselt "kogeda".....
Lapsele meeldib mänguasjaga mängida,aga ema hoiab lapsel silma peal...
Seda nimetatakse teadvustamiseks.....
09. jaanuar 16:17 Liisa kirjutas:
Väga hästi ja piltlikult seletatud..ja nii ongi - me saame ise valida, kuidas mingile olukorrale reageerime. Aitäh Kaido selle mõnusa loo eest :)
23. aprill 02:38 andrauniverse kirjutas:
Kallis Kaido suured tänud,et mind tankiga sõitma kutsud aga esimesel kohtingul poleks see vist paslik,äkki läheme hoopis limusiiniga linna peale ründele,avame vahuveiniga tule kogu linnale ja pärast käime Hollywoodi WCs amelemas. Palju stiilsem ja romantilisem minu meelest. Aga anna teada mis arvad, sina rendiksid limusiini ja mina ostaksin Säästu marketist paar shampuse nimelist jooki. Ja ära Holliwoodi sissepääsu pärasst muretrse limmusiiniga saabujad saavad tasuta WCs ära käia!!!!!!!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):