Eneseareng »

Ära seda küll vahele jäta!
[20. detsember 2010 | Kirjutas: Kaido | 15201 korda loetud | kokku kommentaare: 2]

Kõige alus meie maailmas on tasakaal. Ükskõik, kas looduses, inimeses, äris, spordis või toitumises - tasakaal viib tulemusteni.

Väga oluline on leida tasakaal ka sissepoole suunatud enese arendamise ning oma väljapoole suunatud maailma kujundamise vahel. Kui minna ühega nendest liigselt äärmuslikuks, on tulemuseks ebatasakaal ning meie meelrahu on häiritud.

Tasakaal enese arendamises
Kuigi meile on õpetatud ja meile tundub, et maailm on meist sõltumatu, on tegelikult see 100% meist sõltuv. Sinu maailm ei ole mitte midagi muud kui sinu tajud, sinu mõtted ja emotsioonid ning sinu füüsiline keha koos füüsiliste aistingutega. Kui sulle peaks tehtama 5 minutiks anesteesiat, kaob kogu maailm ju ära - kuidas siis saab öelda, et maailm on meist sõltumatu. Kogu sinu maailm on 100% subjektiivne.

Just seetõttu on tasakaalustatud elu loomise esimene samm alati tasakaalu leidmine eneses. Kõik mured ja vaevad kaotavad oma jõu, kui me leiame üles rahu ning aktsepteerimise enda sees. Küsimus on lihtsalt, kuidas leida meelerahu olukordades, kus kõik tundub minevat allamäge?

Isegi, kui kõik on minemas allamäge, saab see minna allamäge rahus. Enese piitsutamine ja süüdistamine selles, et elu ei ole hetkel meie ootustele vastav, ei muuda midagi. Et midagi muuta, on vaja kõigepealt leida sisemine rahu, taastada tasakaal ning ette võtta targad otsused, mis võiksid olukorda paremuse suunas muuta.

Tasakaal tegutsemises
Kui me leiame iga päev 5 minutit, et sõlmida endaga rahu, muudab see meie maailma kardinaalselt. Rahu ning tasakaal meie sees on eeltingimuseks, et koostada õiged plaanid oma elu paremaks muutmisel.

Et midagi muuta paremaks, tuleb astuda esimene samm ning tegutseda selles suunas eesmärgipäraselt. On täiesti võimatu, et midagi võiks elus muutuda, kui me ei muuda mitte midagi mõtlemises ja käitumises.

Mõtlemise ja käitumise muutmine ei ole aga lihtne, sest need on tingitud meie uskumustest ja harjumustest, mis on meid "jooksutanud" eelmised 10 aastat. Seetõttu on vaja enesedistsipliini, et muuta oma uskumusi ja nendest tulenevaid tegutsemise harjumusi.

Tasakaaluka tegutsemise vundament on sisemine rahu ning vaprus. Need mõlemad on sinus olemas. Kui sulle tundub hetkel, et elu on täiesti sassis, siis sügaval sinu sees on täielik rahu ning tasakaal. Sa lihtsalt oled kaotanud hetkeks kontakti vaikusega sinu sees. Aga see on võimalik taas üles leida. Selleks on olemas lihtsad tehnikad, mis viivad sind uuesti sinu enda juurde sellel tasandil, kuhu me tavaliselt vaadata ei oska.

Vaprus on vajalik, et reaalne muutus läbi viia. On vaja olla vapper, et vastu võtta otsuseid, mis suruvad sind mugavutsoonist välja. Esialgu võib see olla ebamugav, kuid seda ainult mõneks päevaks. Juba üsna pea küsid sa endalt, kuidas ma üldse varem sain teistmoodi käituda ning mõelda.

Tegutse rahulikult. Ole õnnelik. Saavuta eesmärgid.
2011 aasta on ukse ees. Võta ka sina järgmisel aastal oma motoks: "Tegutse alati rahulikult. Ole kogu aeg õnnelik. Saavuta kõik oma eesmärgid".

Tegutse rahulikult, sest rahu sinu sees loob rahu sinu ellu.
Ole õnnelik, sest sinu seisund loob igal hetkel sarnase vibratsiooniga sündmuseid sinu ellu.
Saavuta eesmärgid, sest mitte keegi ei saavuta neid sinu eest.

Me elame igaüks oma isiklikus maailmas, mis sõltub just meist endist. Läbi nende kolme võimsa printsiibi olen ma enda elu 2 aastaga muutnud ilusaks. Ma luban, et need töötavad ka sinu puhul.

Tule täna, 20.12.2010 kell 18.00-19.30 Tallinn, Rävala 8 ja kuula loengut teemal "Kuidas muuta 2011 sinu maailma parimaks aastaks?"

Vaata lähemalt: Sinu Aasta 2011

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
20. detsember 15:05 Mõtleja kirjutas:
Tõesti väga hea õpetus!
21. detsember 01:08 egle kirjutas:
Oleksin väga tahtnud tulla sellele loengule.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):