Eneseareng »

11 sammu, et olla parem inimene
[25. aprill 2010 | Kirjutas: Kaido | 19853 korda loetud | kokku kommentaare: 5]

Ma usun, et inimesed on kõik oma olemuselt head. Siiski ühel hiljutisel esinemisel avastasin ma huvitava asja - kui ma hakkasin rääkima, et kõik inimesed on oma olemuselt head ning nad peegeldavad meile ainult meie enda "puuduseid", siis muutus vähemalt pool kolmekümnest inimesest väga närviliseks. Nad ei suutnud leppida sellega, et nemad ise võivad olla vastutavad oma elu eest. Lihtne on ju süüdistada oma probleemides teisi inimesi ning olukordasid elus, selle asemel, et öelda iseendale: "Mina vastutan.". Kõige äärmuslikum oli ühe daami lähenemine peale esinemist ning küsimus mulle: "Kui ma avastan, et keegi varastab töö juures ning ta jääb vahele, kas te soovite siis oma jutuga praegu öelda, et tegelikult olen hoopis mina varas?". Jah, kahjuks ta ei saanud isegi aru, millest ma eelnevalt olin rääkinud ...

Siin on 12 konkreetset sammu, mida me saame iga päev teha, et olla parem inimene:

1. Arvesta teiste inimestega Mõtle selle peale, kuidas sa saad just täna teistele inimestele kasulik olla. Kas ma saan midagi öelda või teha, et näidata nendele, et nad on väärtuslikud ning selle kaudu parandada nende enesetunnet ja tõsta enesehinnangut?

2. Ära jahi oma uhkust See on raske, aga õpi vabanema oma Egost. Julge olla see, kes sa oled ning käitu sellele vastavalt. Egost vabanemine ei tähenda, et sa lubad ennast teistel jalge alla suruda - ei, sa tead, kes sa oled ning julged elada vastavalt sellele.

3. Ära ole kade Ära tunne kunagi kadedust teiste inimeste edust ning kahjurõõmu teiste inimeste ebaedust. Kui sa seda tunned, siis teadvusta endale, et see on emotsioon - luba sel minna.

4. Vabane negatiivsetest mõttemustritest Õpi hoidma positiivset meeleseisundit ning tegutsema igapäevaselt vastavalt sellele. Kui sa tunned mõnikord, et negativism võtab võimust, siis võta endale aega ning mõista, mis on negativismi põhjuseks - tõenäoliselt oled sa lihtsalt kaotanud teadlikkuse.

5. Naerata Ole rõõmsameelne ning naerata. Naerata teistele inimestele, ning iseendale enda sees.

6. Ole entusiastlik Kui sa võtad midagi ette, siis tee seda täie pühendumuse ning entusiasmiga. Tea, et igal teel tulevad ette ka takistused, kuid need ainult kasvatavad sind.

7. Ära suru oma arvamust peale Inimesed on erinevad ning kõikidel on erinev kasvuruum. On lootusetu oma arvamuse peale surumise kaudu kedagi muuta. Ning milleks üldse püüda kedagi muuta? Avalda arvamust, kui seda sinult küsitakse. Ja kui sinuga ei nõustuta - ka see on täiesti okei.

8. Leia sisemine rahu Hoia endas rahu igal hetkel. Kui sa tunned, et kõik läheb liiga kiireks ning see mõjutab sinu sisemist stabiilsust, siis lülita kõik välja ning taasta tasakaal. Esimene samm on välja lülitada TV ning internet ja istuda vaikuses 15 minutit. Veel paremad on minna mere äärde või metsa - seal on tunda füüsiliselt, kuidas pinged lahustuvad.

9. Julge kuulata oma südame häält Ära usu kõiki oma mõtteid! Meie mentaalsusel ei ole päris eluga mitte midagi pistmist. Selle asemel parem istu vaikuses ning jälgi, mida ütleb sinu süda.

10. Kindlam on eksida kui lihtsalt istuda Kui sa soovid midagi oma elus ära teha, siis kindlam viis selleni jõuda on läbi katse-eksituse. Ainult istudes ning unistades millestki on sama, mis surnuks nälgida ning siis imestada, mis juhtus.

11. Ära kaeble, vaid tee midagi ära Lihtne on kurta ning kaebelda elu üle. Järgmine kord, kui see tunne jälle peale tuleb, küsi endalt, mida ma saan praegu ära teha kohe, et ma ei peaks kunagi enam selle üle kaeblema?

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
25. aprill 13:59 Jeanette kirjutas:
Need on head ja vajalikud tekstid Teed otsivale.Aga TÖEKS see muutub alles oma kogemuste pöhjal.Töstan kysimuse alla,endagi jaoks,-kas vöime rääkida SAMAST värvisegust,kui kumbki pole seda segu KOGENUD.Vanades harjumustes olles,ma ei vöi UUT kohata!Ja see vana-nimetan nyyd seda egoks-ei vöi kunagi teada midagi TÖEST.Samuti me ei vöi rääkida samast roosilöhnast,mida me pole nuusutanud.Aga meie eest keegi teine ei vöi ju seda roosi nuusutada: Nii me olemegi teineteisele vaid oma TUNNEPEEGLID.Ja MUUTUME alles siis,kui TAHAME ja M U U D A M E oma suhtumist,oma tölkimist,oma tundeid.Ego ei oska neid muuta,aga me oleme ENAM kui ego ja see tuleb meil meelde tuletada ja kasutusele vötta!Iga hetk siis otsustame ise kellel anname enda tundeid juhatada.
25. aprill 14:44 Helena kirjutas:
Tõesti head tekstid.See kõik ongi mind viimasel ajal mõtlema pannud,et elu ongi seiklus..!!!Olen hakanud oma elu armastama,isegi siis kui midagi hästi pole.Tegelikult ongi ju nii,et mida vabamad me ise oleme seda lihtsam on meil endil olla.See on huvitav kuidas inimesed võivad lihtsalt muutuda,kuid on ka omasid raskusid:)
Viimaks ometi tunnen enda sees sisemist rahu:)
26. aprill 21:19 Merike kirjutas:
Just eile laskusin üle tüki aja ka ühe inimesega vaidlusesse. Ühel hetkel ma mõistsin, et veename üksteist sama teema erinevates külgedes. Lihtne on öelda, et targem annab järele, kui mind häirib tõsiasi, et ta ei respekteeri mind piisavalt palju, et tulla vastu ja näha, et mõlemil on oma kännuotsast vaadates õigus. Ma ei tea, kas see on tarvidus peale jääda, oma võimu või tarkust näidata, aga selline suhtumine ei tee kedagi meeldivaks. Inimeste juures häirib sind ikka see, mis endagi juures.
Lõpuks kuulasin ta ära ja ei öelnud rohkem midagi. Ei saa öelda, et end targemana tundsin, aga mõistsin, et mu jutt käib kurtidele kõrvadele ja suletud meelele. Eks minagi võin olla, enda teadmata, kellelegi teise vastu samasugune.

Mina usun ka, et sügaval sisimas, mõni sügavamal kui teine, on kõik inimesed oma olemuselt head. Kui keegi ei soovi seda arvamust jagada, siis on see tema valik. Isegi need inimesed, kes varastavad. Ikka imelik on vaadata neid "õilsaid", kes peavad end teistest paremaks, olgu need teised siis kurjategijad, näppajad, valetajad, või lihtsalt vaesemad, rikkamad, rumalamad, inelligentsemad, vanemad, nooremad, lühemad, suuremad, blondimad, kiiremad, aeglasemad jne moodi temast erinevad. Inimesed on lihtsalt erinevad, nende teguviis ja mõtlemine on erinev, suuremal või väiksemal määral. Aga päris sügaval sisimas, hingetasandil, usun, et keegi pole teisest parem.

Et lasta välisel minal peegeldada oma hingeheadust peab veidike vaeva nägema.
19. mai 12:44 Tiiu kirjutas:
Keegi ei saa meid muuta, kui me ise ei taha. Igaüks on oma areguetapis nii kaugel kui ta parasjagu on. Me ei saa teise inimese maailmavaadet hukka mõista, vaid aktsepteerida seda teadlikkusega. Meil ei ole õigus ennast teistest paremaks pidada. Me võime väljendada oma argumente ja tõekspidamisi, mis ei ole keelatud - me kõik oleme osakese maailmast. Millises arenguetapis keegi on, see on juba selle inimese enda teha. Me saame anda inimestele siis, kui nad on valmis seda vastu võtma!
14. juuni 11:08 Chriss kirjutas:
Hullult tore artikkel on. Tunnen ise, et olen tihti ülbe, mõtlen asju alati negatiivsest küljest ja olen enesekeskne. Aga vähemalt tahan muutuda ja olla parem inimene, muidu polekski seda lugema sattunud. Igaüks on oma õnne sepp, see väide peab päris tihti paika. Tänan autorit..
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):