Eneseareng »

Kust tuleb rahu
[18. mai 2009 | Kirjutas: Kaido | 10005 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Saladus. Me jahime õnne, armastust ning edu ja loodame, et kui me selle saavutame, siis oleme valmis. Valmis edasi elama uut elu ning uutel tingimustel. Aga kas keegi on seda iialgi saavutanud?

Maailmas on 6 miljardit inimest, kel kõigil on oma elu eesmärk. Kui paljudel nendest on eesmärk olla edukas? Ning kui paljudel on eesmärk leida homme üks tükike leiba, et ellu jääda? Kahjuks suur hulk inimesi langeb viimaste hulka, kes elavad oma isiklikku saladust - "Kuidas ellu jääda?"

Suur saladus.
Me jahime õnne, armastust ning edu ja loodame, et me näeme seda päeva, mil me oleme kõik selle saavutanud ning siis me hakkame elu elama. Siis me hakkame tähelepanu pöörama oma lähedastele, võib-olla oma tervisele ning võib-olla isegi võõrastele inimestele, kellega me oma maailma jagame. Kurvastuseks võib öelda nendele lähedastele, tervisele ning võõrastele inimestele, et võtke järjekorranumber, millele on märgitud number "lõpmatus" - nad jäävadki oma aega ootama, sest sinu abikaasa ja sõber elab oma isiklikku saladust - "Kuidas edukaks saad?", ning see Saladus on ta omistanud pisimagi raku tasandil. "Ta ei kuulu sulle", ütleb ta, "Ta on minu vang, ta on selle suurepärase illusiooni vang, mille ma talle loonud olen". Ja nii jätkub elu.

Tegelik saladus.
Sule oma silmad ning hinga kaks korda rahulikult sisse ja välja. Kujuta ette, et sa oled kõik kaotanud, mis sul eales on olnud. Kujuta ette, et kõige mustemad stsenaariumid, mida sa oma kõige suuremates hirmudes oled iialgi ette kujutanud, on saanud tõeliseks. Sa oled võib-olla kaotanud oma töö, sa oled võib-olla lahku läinud oma kaaslasest ning kaotanud oma sõbrad. Sa oled juba eakas, aga pole saanud ikkagi piisavalt reisida. Kõik on juhtunud nii halvasti, nagu sa alati kartsid. Kõik on läbi. Sule oma silmad ning mida sa tunned. Püüa seda tõesti tunnetada oma sees.

Anti-saladus.
Rahu. Kui sa tõesti suutsid seda ette kujutada ning manada pildi kõikidest oma hirmudest realiseerununa, siis suure tõenäosusega tundsid sa rahu. Kuidas? Sest kui kõik meie hirmud on realiseerunud, siis meil pole mitte midagi enam karta. Ja me muutume iseendaks. Me ei pea enam kartma, mida sõbrad arvavad, kui ma ei saa äris hakkama. Sest see on juba juhtunud, ma olen juba pankrotis. Me ei pea kartma enam seda, mida meie abikaasa või vanemad või lapsed arvavad, kui ma lapsevanemana või kaaslasena ebaõnnestun, me oleme juba lahus. Ning me ei pea kartma seda, kui ma ei saavuta teatud eaks oma suuri unistusi, need võimalused on juba möödas.

Kust tuleb rahu?
Kui kõik need halvad asjad juhtusid ära, siis me avastame, et midagi ei saa enam juhtuda ning meisse laskub sügav rahu. Rahulolu ning leppimine sellega, mis ON. Me ei võitle enam vastu Elule ning selle poolt pakutavatele võimalustele, meil ei ole enam midagi kaotada. Me võtame vastu selle, mis tuleb ja loodame, et asjad lähevad hästi. See on nagu Nipernaadi ristteel – ta teab, et kõik teed viivad kohale. Nii ka siis. Sõltumata, mis tee me valime, meil pole selle suhtes hirmu, sest me teame, et see viib mind sinna, kuhu mul on vaja hetkel välja jõuda. See on rahu, mis tuleb meie seest.

Suurim Saladus.
Kui me teadlikustame, et me oleme täiesti rahulikud siis, kui kõik meie suurimad hirmud on realiseerunud, sest midagi hullemat ei saa enam juhtuda, siis miks me ei võiks rahulikud olla juba praegu? Kui me teame, et isegi, kui juhtuvad kõige hullemad asjad, siis sina - siin ja praegu, sinu kohalolek, sinu suur rahu - ei saa kuidagi sellest kõigest kahjustada. See kõik on vaid mööduv sündmuste kulg, mis viib välja ikka samasse kohta, mis on rahu. Ning siis, kui sa oledki kõik kaotanud ja sa tunned rahu, küsid sa endalt: Kust tuleb see rahu?

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):