Eneseareng »

Eesmärk - Kuidas olla hea inimene?
[28. märts 2010 | Kirjutas: Kaido | 11592 korda loetud | kokku kommentaare: 3]

Elus on palju vastuolusid. Ma saan iga nädal umbes 20 kirja erinevatelt inimestelt, kes on lugenud minu artikleid, ja nüüd on nende peas üks paras segadus. Sest ma justkui räägin eesmärkide saavutamisest ühest küljest, ning siis mõni päev hiljem täiesti teisest aspektist jättes mulje, et eelnevad artiklid ei pea üldse paika. Jah, kui ma isegi loeksin kõiki neid artikleid järjest, võiks tekkida mul täpselt sama küsimus : "Mis on siis tähtis?"

 

Eesmärkide poole püüdlemine vs Lubamise kunst

Peamised vastuolud, mida inimesed minu kirjutistest välja loevad, on eesmärkide püstitamine vs lubamise kunst.

Esimene nendest kahest ütleb, et juhul, kui me soovime saavutada oma eesmärke, peame me tegutsema eesmärgipäraselt. Ja eesmärgipärase käitumise kohta on üle maailma tõesti tuhandeid raamatuid kirjutatud alates 1937 aastal ilmunud Napoloen Hilli "Mõtlemist muutes rikkast" kuni 2010 aastal ilmunud juba kümnetele raamatutele, mida võib leida kas siis meie enda raamatupoodidest või Amazon.com internetipoest. Nende raamatute suhtes ei ole väga palju müstikat - need kõik annavad meile ülitäpsed retseptid, kuidas saada rikkaks, õnnelikuks ja terveks. Tuleb võtta kätte ja kõik need raamatud lihtsalt osta, ja õnn on garanteeritud.

Teine lähenemine ütleb, et me ei saa oma elu kontrollida. Kuigi see kõlab palju lihtsamini võrreldes esimesega, sest siin ei ole vaja osta neid sadu raamatuid ja ka mitte kõiki neid tarkuseid hakata endale pähe tuupima, vaid lihtsalt leppida tõsiasjaga, et me ei saa niikuinii oma elu kontrollida. Ainuke, mida me kontrollida saame, on just praegune emotsioon, vibratsioon ja meeleseisund, milles me oleme. Ja muidugi lisaks see, mida me just praegu otsustame ette võtta. Kas siis oma eesmärkide suunas või mitte. See on oma lihtsuses isegi liiga lihtne, et omaks võtta. Kuna meile - inimestele - õpetatakse koolist saati, et kõik tähtsad asjad on keerulised ning nõuavad eriteadmisi ja aastatepikkuseid õpinguid, siis ei ole me lihtsalt valmis liiga lihtsaid mõisteid elus omaks võtma. Selle tehnika kaudu ei saa ükski autor sulle garanteerida õnne kolme kuu või kolme aasta pärast, kuid selle tehnika kaudu saad sa endale õnne lubada just nüüd ja praegu. Sest kohe, kui sa mõistad, et sa ei suuda niikuinii kontrollida homset päeva, ja julged leppida sellega, mis just praegu ON, astud sa kohe õnneseisundisse. See on liiga lihtne, et tõsi olla.

Kuidas see töötab? See töötab läbi vibratsioonilise resonantsi, mis on ka Eduteadvuse põhiprintsiip. Ükskõik, mis sinu elus on aset leidnud seni või kas sa oled millekski valmistunud või mitte, juhul, kui sa oled alates tänasest õigest vibratsioonis - sa oled saavutanud eduteadvuse -, ei ole puht füüsikaliselt võimalik, et sinu elu ei läheks heas suunas. Sellisel juhul ei pea sa püstitama endale kilomeetri pikkuseid eesmärke koos detailsete tegevusplaanidega, vaid sa pead lihtsalt õigel hetkel valima sinu jaoks "kandikul ette toodud" võimalused ning need ära realiseerima. See on elamine Eduteadvuses.

Kuidas olla hea inimene?

Kuid on veel üks tee oma eesmärkide suunas liikuda, mille kallal ma ise viimased kuud kõige aktiivsemalt olen töötanud. See on oma olemuselt veelgi lihtsam, kui eduteadvuse loomine läbi lubamise kunsti - see on täielik alistumine ja enda samastamise lõpetamine oma egoteadvusega.

Ma olen kuulnud ja lugenud inimestest, kes räägivad väga tarka juttu. Kuid maailmas on olemas inimesed, kes ise ongi tarkus ja headus. Need on täielikult realiseerunud inimesed, kes ei käitu enam headena, vaid nad ongi oma olemuselt head. See on seisund, kuhu me kõik saame püüelda. Kuid see ei ole nii lihtne, sest see tähendaks lisaks emotsioonide, hirmude ja mõtetega samastamise lõpetamist ka oma füüsilise kehaga samastamise lõpetamist. Aga kuidas seda küll teha?

Olla hea tähendab olla oma elu looja kõige selle algsemas tähenduses. See ei tähenda enam seda, et ma loen läbi 10 eneseabi raamatut Deepak Chopralt või Joe Vitale'lt, ning püüan siis nende õpetusi ellu rakendada. Ja näiteks iga kord, kui keegi meile midagi ütleb, siis püüame meelde tuletada, kuidas oleks õige sel hetkel käituda.

Ei, see tähendab olla - eksisteerida - oma olemuselt hea. See tähendab dualistliku maailmakäsitluse lõppu meie peas ning taipamist, et kõik meie ümber on oma olemuselt samast allikast. Kui sa mõtled praegu inimese peale, kes sulle viimasel ajal on "kurja" teinud, siis tea, et ta on oma olemuselt just sama hea nagu sina. Te "võitlete" ainult seepärast, et te olete samastunud oma põhimõtetega ning uskumustega. Kohe, kui te astute kõrvale oma egopõhisest maailmakäsitlusest, vaataksite te teineteisele naeratades otsa ning esimene küsimus, mis teie pähe kerkiks, on: "Miks?".

Jah, see küsimus on hea tehnika liikumaks oma tõelise olemuse avastamise suunas. Iga kord, kui sa vihastad, solvud, tunned hirmu, reageerid, sööd aplalt, põgened kartes või nutad haletsusest, küsi endalt: "Miks?". Ja sa tead juba vastust ette: "Sest sa unustasid taaskord, kes sa tegelikult oled ...". Tõuse püsti ja sära!

___________________________________________________________________

Seminar "Kuidas luua EduTeadvust" 10.04.2010a Tallinnas Vaata EduTeadvus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
29. märts 00:16 Geiti kirjutas:
Suurepärane, Sinu kirjutised mõjuvad alati nii ispireerivalt! Aitäh Sulle! :)
29. märts 21:03 Sigrid kirjutas:
Just täna oli seda vaja!
01. aprill 10:14 Liina kirjutas:
Need mõtted on tõesti head, aga mina ei suuda küll võtta seda inimest hea inimesena, kes mulle nii palju kurja on teinud ja teeb seda jätkuvalt. Ma parem hoian temast nii kaugele, kui võimalik. :) Vb ma olen ka siis halb inimene, aga ma ei lase ka enda peal pidevalt teistel trampida...
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):