Eesmärkide saavutamine »

Kuidas ühtlustada unistused, võimekus ja vaprus?
[20. jaanuar 2011 | Kirjutas: Kaido | 13787 korda loetud | kokku kommentaare: 34]

Mida sa oled sel aastal juba ära teinud, et muuta see aasta erakordseks? Jah, nüüd võib mõni inimene mõelda, et elu ei peakski olema erakordne, vaid rahulik kulgemine, eks? Muidugi! Just seda ma mõtlengi, sest tõeline kulgemine tähendab enda unistuste, võimekuse ning vapruse ühtlustamist.

Unista, aga targalt
Mulle väga meeldib üks mõte, mida kunagi kuskilt lugesin või kuulsin. Võib-olla oli see isegi The Secreti filmis: "Autoga pimedas sõites näeme korraga ainult 60 meetri kaugusele. Me ei tea, mis ootab meid 160 meetri kaugusel, kuid sõites targalt ja julgelt võime kindlad olla, et tee kannab meid ka siis".

Minu jaoks seisneb selle mõtte tarkus faktis, et me ei suuda iialgi ette näha, mis elu meile toob. Kuid kindel viis jääda elu lõpuni samasse seisu nagu praegu, on mitte midagi ette võtta.

Näiteks hetkel olen ma Lõuna - Hiinas Shenzheni linnas, mille olemasolust ma 2 nädalat tagasi isegi veel teadlik ei olnud. Nüüd aga märkan, kui ilus linn see on. Ma sattusin siia tänu sellele, et kohtasin eelmisel nädalal Hong Kongi messil olles ühte firmat, kes toodab minu praegusele tarnijale kaupa ning ta küsis minult, miks ma ostan nende kliendilt, mitte aga nendelt otse? Jah, hea küsimus! Nii me siis leppisimegi kokku eilseks kohtumise, kus mind koheldi nagu tõelist printsi - mind paigutati samasse kategooriasse selliste ülemaailmselt tuntud suurte firmadega nagu Ameerikast pärit Toys"R"Us ning Kidkraft. Minust, lihtsast Eestimaa poisist, oli üleöö saanud ärimees, kellega tahetakse äri teha ning keda söödetakse ning joodetakse suures mööblitehases nagu head sõpra.

Kas ma oleksin 2 nädalat tagasi osanud arvata, et midagi sellist juhtub? Ei, muidugi mitte. Mul oli lihtsalt unistus, et tahaks teha Hiinaga äri. Ma võtsin selleks ette läbimõeldud ning kaalutletud käigud, kuid kõik muu ilmnes iseenesest. Ma nägin ainult 60 meetri kaugusel, aga ma ei teadnud, et 160 meetri pärast ootab mind tehas, kes mulle sellise pakkumise teeb.

Tegutse oma võimekuse tipus
Unistamine on hea, kuid seda peavad toetama meie oskused ja teadmised. Kui me soovime midagi ära teha, peame tegutsema oma võimekuse tipus.

Enne eilset ei teadnud ma, mida tähendab 5 hiinlasega läbirääkimiste laua taga istuda. Ma olin kuulnud küll lugusid, kui erinevad on äritavad Euroopa ning Hiina vahel, kuid mul ei olnud päris elust õrna aimugi. Jah, ma kartsin, kui mind rongijaamast tehase autojuht uhkesse autosse kutsus, et läbi linna tehasesse sõidutada. Aga ma jäin rahulikuks ning tuletasin endale meelde, et kõik mind ees ootavad hiinlased on lihtsalt inimesed nagu mina isegi. "Jää inimeseks, jää sõbralikuks, jää lahkeks, ning kõik muu tuleb iseenesest", ütlesin endale.

Ja just nii ma tegingi - ma ei mõelnud üle, ei üritanud liialt, vaid tutvustasin rahulikult enda väikest äri ning oma suuri unistusi. Hiinlastele meeldis minu tagasihoidlikkus, ja me saime sõpradeks. Nüüd ootavad nad suure huviga meie ühist äri Euroopas.

Me oleme kõik inimesed, ja me oleme kõik andekad ning võimekad. Sageli me lihtsalt unustame ära, kui tegijad me olla võime - me ei tegutse oma võimekuse tipus. Et asju ära teha, on hea kõikidest oma hirmudest ja mõtetest lahti lasta ning lihtsalt anda endast parim. See tähendabki tegutseda oma võimekuse tipus.

Vapraid saadab edu
Kui ma oleksin mõned nädalad tagasi oma hirmule allunud ja loobunud Hiina tulemast, ei oleks ma iialgi kohtunud tehasega, kes mulle selle põneva pakkumise tegi. Kui ma oleksin eile allunud oma hirmule kohtuda üksi viie tehase esindajaga, ei oleks mul praegu tunnet, et ma liigun sajaga oma unistuste suunas.

Vaprus on meie unistuste täitumise kütus. Me võime end toita ükskõik kui suurte mõtetega, aga läbi vapruse anname oma mõtetele praktilise mõõtme - me teeme asjad ära.

Iga uue tegevusega kaasneb teatud doos hirmu. Selle põhjuseks ei ole aga vale suund, vaid sisenemine uuele territooriumile, mis asub väljaspool turvalist mugavustsooni. Kui me sinna aga ei astu, jääme alati paigal seisma ning mõtlema, mida kõik oleks võinud ära teha.

Mark Twain on öelnud: "20 aasta pärast kahetsed sa rohkem seda, mida sa tegemata jätsid, mitte seda, mida sa tegid". Ma julgen oma kogemusest öelda, et see tõepoolest niimoodi on. Vaadates tagasi isegi vaid 5 aastat, näen seal palju valesid käike, kuid ma ei kahetse nendest mitte ühtegi. Kindlasti aga kahetseksin seda, kui ma ei oleks tulnud julgelt Hiinasse, astunud üksi tundmatusse ja viiele uudishimulikule hiinlasele ennastsalgavalt otsa vaadanud ning öelnud: "Tundub, et te toodate kaupa, mida meie firma on pikalt otsinud. Mis seal ikka! Teeme ära!"

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
20. jaanuar 08:21 Kaia kirjutas:
Edu sulle, Kaido!rnOled jälle väga põneval teekonnal :)rnTervitustega kodumaalt,rnKaia
20. jaanuar 08:30 Koidula kirjutas:
Õnnitlused , sulle , Kaido .Jätkuvat EDUKUST !
20. jaanuar 08:35 Juta kirjutas:
Ei lugenud kuskilt välja mis kaup see on aga edu siiski,loodame et kõik õnnestub.
20. jaanuar 08:39 Kaido Pajumaa kirjutas:
@JutarnrnTegelen lasteasjadega nagu www.imeasjad.ee ...
20. jaanuar 08:56 Eva kirjutas:
Tubli! Sa mõtled nagu minagi!!!! rnrnEdu meile kõigile!!!rnrn
20. jaanuar 09:11 Ülle kirjutas:
Just eile õhtul muhelesin ühe 5 aasta taguse tähelepaneku üle, mille ettevõtluses oma esimesi püüdlikke, kuid arglikke samme tehes oma märkmikku kirjutasin- Et olla \"edukas\" ja endaga rahul, ei pea olema tark, vaid omama eneseusku... see on loomulikult iroonia selle kulul, mida enda ümber nägin, aga omamoodi tõsi. Unistused, võimekus ning vaprus- see kõnetas mind, pean meeles:-).
20. jaanuar 09:29 Eve kirjutas:
Aitähh Kaido, et jagad meiega oma kogemusi. Igas sinu loos on midagi põnevat ja huvitavat, väga innustav lugu taas. Edu Sulle Hiina tegemistes!
20. jaanuar 10:38 Krista kirjutas:
Mul on siiralt hea meel, kuuldes sinu saavutustest Hiinas. Tuleb vaid anda oma kulgemisele õige suund (ehk siis sinu puhul Hiina) ja tegutseda ning asjad lähevad sedamööda, kuidas sai unistatud. rnSinu eeskuju on inspireeriv. Aitäh sulle ja EDU! Krista
20. jaanuar 11:32 Inge kirjutas:
Naerata ja elu naeratb Sulle vastu! Oled üks vähestest, kes kirjutavad oma lugusid ja annavad sellega motivatsiooni nii endale kui teistele.rnKallid ja tänud Sulle, EDU igas ettevõtmises.rnPäikest Eestist Hiina!!!rn
20. jaanuar 11:36 Ene kirjutas:
Vahva oled! rnErili naudin Su siirast naerutulukest.. :)
20. jaanuar 11:37 Aili kirjutas:
Kaido,ma loen suure huviga sinu praegusest Hiina tuurist,sest olles oktoobris koos sinuga Hiinas, sain sind õppida tundma kui hästi tagasihoidlikku,sõbralikku ja abivalmis noormeest.Olen täiesti kindel,et sul kõik unistused täituvad ja sa suudad teel olles kõik takistused ületada.Seniks aga edu ja turvalist kojujõudmist. Aili
20. jaanuar 12:07 Silvi kirjutas:
Tulemus on seda väärt,et loota, uskuda, julgeda!
20. jaanuar 14:45 Kaia kirjutas:
...mis lahedad \"rn\" lisatähed kommentaaridele muudkui end külge poogivad... ;)
20. jaanuar 15:19 Maria kirjutas:
Väga lahe, Kaido! Palju edu, r66mu, uusi kogemusi:)!!
20. jaanuar 16:45 kats kirjutas:
Väga tubli inimene oled!!! Innustad mind tõsiselt.
20. jaanuar 19:16 Kadri K Tartust kirjutas:
Super, Kaido! :)) Sa ikka oskad..:)) Tubli oled ja soovin Sulle siiralt edu:))
20. jaanuar 20:18 Ave kirjutas:
Kannatlikku meelt kaupade ootamisel ja kvaliteedi kontrollimisel...igal ilusal asjal on kaks külge nagu tead sama hästi kui mina. Edu sellegi poolest, seal linnas on põnev ja huvitavaid tooteid leidub sealses majanduspiirkonnas kahtlematult.
20. jaanuar 21:07 r kirjutas:
väga lahe!

riho
20. jaanuar 21:13 Ago kirjutas:
Sinu tegemisi on alati väga haarav ja inspireeriv lugeda, sest seal on palju mõtlema panevat ja samas ka julgustavat!
Edu Sulle Kaido!
20. jaanuar 21:40 Martin kirjutas:
Super:)
20. jaanuar 22:08 Karin kirjutas:
EDU, KAIDO!
20. jaanuar 23:35 Kaia kirjutas:
Tere Kaido! Võtsin sügisel vastu väljakutse siseneda "uude ruumi" ja... ausalt- kirjeldamatult raske on. Loobuda kah ei suuda. Sinu kirjad on väga toetavad ja julgustavad. Siiras tänu ja jätkuvaid eduelamusi!
21. jaanuar 01:12 Älis kirjutas:
Soovin sulle edu Kaido, oled inspiratsioon meile kõigile!!!

Parimat sulle su eeluteel...
21. jaanuar 02:07 Eha kirjutas:
Edu, ja tanud oma tegemiste jagamise eest!
Momendil tervitused Sulle Floridast!
21. jaanuar 10:40 JP kirjutas:
edu

ja tänud sulle
21. jaanuar 15:03 Lidia kirjutas:
Tore kui kõik läheb hästi. EDU.
22. jaanuar 18:53 Hele kirjutas:
Edu Sulle Su ettevõtmistes!
23. jaanuar 03:09 Baba Jagaa kirjutas:
Tore lugu! Hästi kirjutatud! Ja hästi läbi mõeldud tegevus! Ning veel eriti hästi külgetõmbe seadusega koodineeritud! Sõbralik inimene nagu sa oled, olid sa kindlasti hea sõber ka oma endiste vahendajatest tarnijatega. Nüüd pole sul neid enam vaja. Kindlasti tubli tüki võidurõõmu fiilingut lisab üritusele ka teadmine, et said oma uute hiina sõprade abiga vanadele sõpradele korralikult ja mõnuga "käru keerata". Siit ka kõigile soe Feng Shui'lik (ehk kohalikus keeles Tüng Suhui'lik) soovitus - ärge hakake vahendajaks! Põhjus lihtne - kõik su sõbrad-kliendid hakkavad nagunii kohe otsima võimalust sulle ka... va... keerata.
Vägisi tügib mälust esile ka tore repliik igihaljast "Viimsest reliikviast" (peale seda kui poolvend oli Gabrielile noa neeru löödud ja too jõkke visati) - "Kohe näha, et vanad sõbrad!"
Palju sõprust kõigile!
23. jaanuar 13:33 Merschedes kirjutas:
Super! Hirmudest läbiminek teeb meid vaprateks ja hajutab hirmu. Ole ikka vapper, sa pole kunagi üksi!
23. jaanuar 13:33 Merschedes kirjutas:
Super! Hirmudest läbiminek teeb meid vaprateks ja hajutab hirmu. Ole ikka vapper, sa pole kunagi üksi!
23. jaanuar 18:03 Mart kirjutas:
Kuna Hiina on maailmas üks suurimaid asjade tootjaid, mida iganes seal toodetakse, odava tööjõu eest. Hiinlasel on iga, vahet ei ole, mis maalane, peaasi, et ostab, heameel.
Ja peaasi, et jätkub eestlasi, kes ikka tarbida jõuavad.
Originaalset midagi pole aga vapper ikka, üksinda Hiina sõita.Tubli!
23. jaanuar 20:07 Eha kirjutas:
Aitäh, Kaido! Loen alati kõiki sinu sõnumeid suure huviga. Need on julgustavad ja motiveerivad. Edu sulle!
24. jaanuar 21:52 vanaema kirjutas:
Tubli ja hakkaja poiss! Edu Sulle!
28. jaanuar 23:40 Enely kirjutas:
See on just see artikkel,mida mul täna waja oli ja nii minu teemasse.Aitähh!!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):