Eesmärkide saavutamine »

Kas need ongi külluse reeglid?
[29. detsember 2010 | Kirjutas: Kaido | 26099 korda loetud | kokku kommentaare: 18]

Inimesed on oma baasomadustelt ning põhivajadustelt vägagi sarnased. Mina sooviks elada õnneliku, külluslikku ning ilusat elu, mis lahti kirjutatuna tähendab, et ilusaks eluks peaks olema rahu ning tasakaal järgmistes valdkondades:
1) Isiklikud suhted
2) Majanduslik seis
3) Tervis

Kui siia lisada ka veel neljas Suur Teema, "isiklik areng ning kirg elus", oleme kokku saanud kaardi, mis on iga inimese õnneotsingute aluseks.

4-SUURT: Armastus - Raha - Tervis - Kirg
Võib-olla ei ole sa varem seda teadvustanud, aga tõenäoliselt oleks ka sina õnnelik, kui nendes neljas valdkonnas oleksid kõik sinu eesmärgid saavutatud. Sa ei ole erand. Me kõik soovime tegelikult ühte ja sama asja. Küsimus on lihtsalt, kuidas oma eesmärke või tahtmisi nendes valdkondades saada?

Väga palju räägitakse eesmärkide saavutamisest ning oma unistuste täideviimisest. Eriti aasta lõpus nagu praegu. Aga kui paljud reaalselt midagi järgmisel aastal ära teevad? Kas armastuse otsija leiab uue kaaslase? Kas raha otsija suurendab oma sissetulekut? Kas kaalulangetaja suudab 5 kg alla võtta? Ning kas elumõtte otsija julgeb astuda sammu, et oma elule sügavam tähendus anda?

Lihtsad küsimused, eks? Aga nendes kõikides on üks väga oluline ühisosa - need on kõik inimesest endast lähtuvad. Mitte keegi ei saa meie ellu tuua mitte midagi, mille järgi me ise ei ole valmis minema ja tegutsema. On ilmselgelt naiivne loota, et midagi võiks juhtuda, kui me ei luba sel juhtuda ja me ei julge midagi oma elus muuta.

Kui sa soovid midagi oma 4-SUURES muuta, on vaja sisemist tarkust.

Eesmärgid vs Sisemine rahu
Mõnikord vastandatakse eesmärkide saavutamine ja sisemise rahu leidmine. Arvatakse, et me peame valima ühe kahest: kas ma olen "saavutaja" või olen "rahu". Aga mina igatahes olen korraga otsustanud mõlema kasuks.

Kuna kogu meie maailm on subjektiivne ja me kogeme seda 100% endast lähtuvalt, siis ei ole mitte kuidagi võimalik, et ma saavutan midagi välismaailmas enne seda, kui ma olen sisemaailma korda teinud. Ma ei leia armastust välismaailmast, kui ma ei leia armastust enda seest. Ma ei langeta kaalu, kui ma ei muuda oma sisemisi harjumusi. Ma ei teeni rohkem raha, kui ma ei usu oma sisemistesse võimetesse ja ei rakenda oma sisemist tarkust. Ning ma jään elu lõpuni tööle, mida ma vihkan, kui ma ei otsi enda seest vastust küsimusele: "Kes ma olen ning mida oma elult tahan?".

Välismaailma loomine saab alguse sisemaailma loomisest. Et aga sisemaailma luua, on vaja lasta kõigepealt sellel rahuneda. Kõik saab alguse sismisest rahust.

Mis värvi on sinu maailm?
Kas sa usud seda või mitte, aga sinu maailm muutub täpselt seda värvi, nagu sa ise oled. Vaata allpool olevat pilti teeklaasist. Kujuta ette, et sinu maailm on kuum vesi klaasis. Mis värvi muutub vesi, kui sinna panna rohelise tee pakike? Jah, roheliseks. Just nii muutub sind ümbritsev maailm seda värvi, mis värvi sa oled sügaval enda sees. Kui sa oled veel segaduses, hirmul ning kõhklev, lood sa just seda enda ellu juurde.

Missugused on külluse reeglid?
Täna kinnitavad pühamehed ning teadlased mõlemad, et meie alateadlikul meeleseisundil on otsene mõju sellele, mis meie elus toimub. Sellega on mõnikord raske leppida, sest paljude elud on hetkel keerulised, aga just nii see õnneks / kahjuks on. Me ise vastutame suure enamuse sündmuste eest, mis meie elus on. Jah, kindlasti lisandub meie kogemustele karmiline mõju, aga üldine trend on meie endi määrata.

Ei ole tähtis, kas sa tahad uskuda või mitte, aga me kogeme oma maailma väga pisikeses ulatuses võrreldes sellega, kui suur see tegelikult on. Kvantfüüsikud on viimase 100 aasta jooksul teinud hämmastavaid avastusi selle kohta, kuidas meie maailm tegelikult töötab. Mõned näited nendest on:

- Allpool tajutavat materiaalset maailma eksisteerib ainult energia, mis on kõikide võimaluste olekus. Meie teadvus on see, mis loob elujõuväljast mateeria;
- Mateeria loomine on otseselt sõltuv meie alateadlikust seisundist - kes me alateadlikult oleme, seda juurde loome;
- Meie olemasolevaid alateadlikke uskumusi peegeldab kõige paremini meie praegune elu. Kui siin on midagi, mis meile ei meeldi, siis järelikult usume hetkel millessegi, millesse me tegelikult ei taha uskuda.

See on väga tavaline olukord, kui inimesed ei teadvusta, et nad kardavad midagi, luues niimoodi hoopiski hirmule sarnast olukorda oma ellu juurde. Karm, aga tõsi.

Miks külluse reegleid raske rakendada on?
Oma kogemusele tuginedes ei juhtu asjad kolmel põhjusel:

1) Me ei ole valmis tegelikult muutuma
Me soovime midagi, aga ainult mõttetasandil. Meie maailm reageerib aga meie alateadlikule tasandile. Alateadlikku tasandit on aga väga keeruline muuta. Me peame muutma enda sisemist seisundit, mitte ainult mõtlema oma tahtmiste ja eesmärkide peale.

2) Me soovime ebareaalseid asju
Paljud nn edutreenerid ütlevad, et miks sa soovid ainult miljonit? Parem soovi miljard. Selle kaudu tekib inimestel illusioon, et see on võimalik ning nad jäävad ootama imet. Üldjuhul imesid meie maailmas ei juhtu.

100% kindel on aga see, et Elu liigub perspektiivis selles suunas, kuhu me ise enda sees teel oleme. Kuid need peavad olema reaalsed asjad. Kui sa oled eluaeg olnud palgatöötaja palgaga 8000 krooni, siis ära sea endale eesmärgiks teenida kohe miljon krooni. See on ju ebareaalne. Kust see raha niimoodi tekkima peaks? Me ei ela ju muinasjutus. Sea eesmärgiks teenida 15 000 krooni, ja asu tööle selle nimel.

3) Me soovime asju väga kiiresti
Mõnikord tahavad inimesed asju ebareaalselt kiiresti. Arvatakse, et kirjutan märkmikku, et tahan uut maja ning see peaks juhtuma 3 kuu jooksul. See võib tõesti nii juhtuda, aga tõenäoliselt mitte nii kiiresti. Kui inimene on aga valmis selle nimel tööd tegema "nii kaua kui vaja", siis ühel hetkel ta selle maja ka saab. Täna olen ma valmis selle väite nimel ka "mürki võtma".

Kuidas mõista külluse reegleid?
Et mõista külluse reegleid, on vaja alustada meie maailma mõistmisest. Kuna meie maailm peegeldab meile meid ennast, siis me peame uskuma ja usaldama, et maailm just töötab nii. Kõige parem viis seda usku tekitada on läbi kvantmaailma mõistmise. Kvanttasand on loomise tasand. Et luua midagi tahte kaudu oma ellu, on vaja aru saada, kuidas see protsess töötab.

 

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
29. detsember 12:41 Helen kirjutas:
Mina arvan küll, et võib tahta küll "ebareaalseid" asju. Tunnen näiteks naist,kes elas vaeslt joodiku mehe kõrval, nii et gümnasiumgi oli jäänud lõpetamata...kasvatas kodus lapsi ja sigu, elas ääremaal....vaatas kuidas ots-otsaga välja tulla.
Tal oli unistus saada advokaadiks.(tema olukorras tundus see ebareaalne...eks ole?)
10 aastat hiljem ja lahutas ja kolis lastega üürikorterisse.Elas seal 6kuud. Tutvus uue mehega, kel on maja,nad elavad Tallinna lähedal.Seesama naine lõpetas gümnasiumi kaugõppes ja õpib advokaadiks uue mehe toel ja heakskiidul!!!!
29. detsember 13:08 Kaido Pajumaa kirjutas:
Hm, aga miks sa nimetad seda ebareaalseks sooviks? See on õpikunäide sellest, kuidas inimene soovib ja usub ning on valmis ka tegutsema. Kui palju on inimesi, kes on valmis minema selles eas advokaadiks õppima? Sellele inimesele peaks andma "Saavutamise auhinna", et inspireerida teisi inimesi ka mitte alla andma. Ja väga oluline on selle näite puhul see, et see kõik ju võttis aega, mitte ei juhtunud üleöö. Ja eesmärk oli siiski väga reaalne ning teostatav, kui ette võtta konkreetsed tegevused.

Aitäh sulle jagamast, Helen
29. detsember 14:04 Edu Kuill kirjutas:
Just nimelt, see soov ei olnud küll ebareaalne. Kõik on võimalik just siis, kui me ei alahinda oma sisemisi ressursse. Väga utoopilisi asju, nagu see palgatöö näide(päris hea),ei ole reaalne saavutada, aga kui me suuname oma mõtted oma loomevõime ressursside otsinguile, siis võivad piirid olla üsna avarad ja tulemused üllatavad. Siis on küll kannatust vaja ja tuleb ohverdada oma väärtuslikku ressurssi, aega, aga teha ikkagi seda, mida hing ihkab, või veel parem, püüda südamesopis pakitseva salasoovi poole; vahel võib olla tee sinna päris pikk ja käänuline, läbi lahutuste, elukohamuutuste jne. Selline utoopiline soov, et mulle laekub homme arvele 1 mlrd. eurot, ilma et ma oleks selle heaks midagi teinud on utoopia. Muidugi, kui ma olen selle heaks midagi teinud; kirjutanud muusikapala, maalinud pildi, kirjutanud raamatu, loonud skulptuuri, projekteerinud ehitise,vms, siis ma olen teel selle 1miljardi poole...siis pole miski võimatu.
29. detsember 14:29 maria kirjutas:
Meeeldiv oli lugeda nii teksti kui ka kommentaare ja see on innustav.
Soovin uuel aastal südamlikke julgeid samme oma tuleviku loomisel kõigile.
29. detsember 17:51 Anu kirjutas:
Heleni "ebareaalne" oli jutumärkides, st soovijale tundus see nii, mitte soov ise vaid olukord ,milles naine elas, oli väga kehva, alguseks.
Innustab see, et ükskõik, mis olukorras me oleme, võib ikkagi julgelt unistada. On see siis, vähene rahakott. ebaõnnestunud ettevõtmised, keeruline abielusuhe jne
kuid ühist retsepti unistuse täitumiseks ei ole olemas, selle leiab igaüks ise. Siis on parim mis sinuga elus juhtuda saab. Tuleb kuulata ainult oma südant, mitte kellegi nõuandeid.
29. detsember 19:18 Vambola kirjutas:
Keegi kunagi on väga tabavalt öelnud - see, mis meiega siin elus juhtub, sõltub enamasti meie julgusest ja fantaasiast. Selleks, et millestki unistada on ikkagi
julgust vaja, sest - kui ikka tõeliselt unistada, siis enamasti need unistused täituvadki. Olen Kaidoga täielikult nõus, et küsimuste küsimus peitub iseenda tundmises ehk nn. kire avastamises. Keegi ei saa õnnelikuks, kui ta elab kellegi teiste unistustes, mitte
enda omades.
Mina sõnastaks õnne tunde tingimused järgnevalt:
1. Puhas keskkond (puhas õhk ja vesi, enda hea füüsis).
2. Hea seltskond - tavaliselt kujuneb see välja mingi ühise huviala baasil, kuid seltskonda võib valida ka mitte oma liigi hulgast.
3. Käiberaha tagataskus.
Elementaarne on muidugi, et järgides looduse kutset liigi jätkamiseks, oleksime leidnud endale sobiva kaasa.

Seepärast soovingi Kaidole ja kõigile tema lugejaskonnale algavaks uueks aastaks senisest veelgi enam julgust, ausust ja fantaasialendu eelkõige iseenda
(kire)leidmisel ja head vana aasta lõppu!
29. detsember 21:24 eva kirjutas:
Minuga juhtus nii,et panin nov.lõpus väga konkreetselt paika oma detsembri eesmärgid.Ja kõik läks täppi.Muidugi tegutsesin selle nimel ja oli ka õnne....Õnne ka teistele.
30. detsember 00:06 DianaS kirjutas:
..eem ma pole veel alla andnud :)
Hea artikkel nagu Kaidol need ikka on olnud eksole ja ka kommentaarid. Eriti advokaadi teema. :))
30. detsember 02:59 Kauri kirjutas:
AITÄH Kaido!:)
30. detsember 08:15 Anne kirjutas:
Suured tänud nende põnevate artiklite eest ,mis on mind palju aidanud .
Minu põhitõed ..Tervislik eluviis-vara üles ja aega endale .Palju looduses ja aias liikumist ja töötamist .
Tooted oma põllult.Suits ja alkohol ei kuulu minu ellu .
Head raamatud ,suur ja kokkuhoidev pere.
Oma kodu ,kuhu on alati hea tulla .
Palju rõõmu ja õnne koos laste ja lastelastega .
Toredat aastavahetust ja põnevat ja üllatusterohket uut aastat Sulle Kaido ja Su perele !
30. detsember 20:10 Katrin kirjutas:
Aitäh nende artiklite eest:)
30. detsember 21:50 Merschedes kirjutas:
Südamlik tänu silmi avavate kirjutiste eest. Just julgust ja selgust enda sees ja siis tegutsemist.
Soovin sulle ja su perele lahedat aastavahetust! Uus aasta olgu kirglik, tuline, teguderohke.
31. detsember 07:24 Tea kirjutas:
Tänud kõige eest!
Ilusat aastavahetust kõigile!
31. detsember 17:56 Guido kirjutas:
Aitäh köitvate artiklite eest, oled valguse kandja, tänu sinule on nii mõnigi inimene hakanud vaatama elule uue pilguga, väikesest lumepallist võib kasvada laviin, ja võiks kasvada! Alati uusi vaatepunkte oodates, sulle ja su perele head vana aasta lõppu ja õnnelikku uut aastat soovides.
02. jaanuar 05:40 Manivald Tamm kirjutas:
Olen hakkanud kaasa mõtlema igapäevalisele tegevusele,et mitte lasta tekkida rutiini ja automaatset liikumist.Ei ohi hetkekski ennast unustada ja nii kaua võta kaasa mõte ja tegu koos,kkuni see muutub iseenesset mõõstetavaks kaaslaseks.Uskudes oma eesmärki ja kaasas kandes teotahet ja luua oma unistuse reaalsuseks .Ma ei tohi lasta mitte kellegil ennasts mõjutada halvustava negatiivsusga,seda lihtsalt ei ole minu jaoks olemas.Et ennast muuuta tuleb alustada suhtumisest teistesse.Minu algus oli see,kui jätsin kurvale inimesele alati optimistliku ja headust sisendava teate.Ja mul on esimene tulemus.See inimene kirjutas mulle,et annan talle usku ja jõudu ,minu sõnumis on alati sisendus optimismi.Sain tagasi sealt hea energia ja usu endasse.On veel näide ja tuleb veel juurde.Siin sain kinnitust usule headusse ja seda ,et peab teisi märkama.Nüüd toimin endaga samal viisil ja loon enda jaoks reegli,mis mind aitab.Veendumus luua head,annab edaspidiseks jõudu kõikide eesmärkide saavutamiseks.Ka tähtis on oskus ennast kaitsta.Siin laenasin sõnad---anult surnud sõnalärmi kuuldeski mu kõrv ei kuule----.Ja soovin enda kõrvale alati edumeelseid inimesi .On Jumala pooltki meie antud sõnum-kui meid on rohkem kui üks,saab see kuulda võetud-.Siin öeldakse:ära mine üksi.On raskem,loo enda kaaslastest ajutrust,mõttekooslus ja nopige sealt parim lahendus,nii saab edasi.Need on killukesed mõtted ja algatused.Tänud siin Mai Tiitmale,kes on just nõu ja vaikiva ootusega jälginud,mida võtan ette.Mailt pärineb ka käesolev võimalus,panna kirja oma arvamus.
04. jaanuar 08:19 Juta kirjutas:
Aitäh ja Head Uut Aastat Sulle Kaido- et jaguks sisemist tarkust õnne otsinguil.
12. jaanuar 13:16 heli kirjutas:
Vahel juhtub ka nii, et mida rohkem millestki unistame, seda kaugemale see meie juurest läheb!?
Külgetõmbeseadus küllusest:
seda võib selgitada ka nii, et küllus ongi igal pool meie ümber: loodus ja maailm ise on külluslikud! Külluslik elu on see, kui me suudame ja oskame seda küllust näha, vastu võtta ja teadlikult arenguks kasutada.
Kindlasti ei mõtlegi paljud külluse poole pürgijad seda, et neil oleks suur elamine, palju kõike head ja paremat... vaid ikka seda, et
oskaks leida võimalusi ja väljundeid oma hingemaailma avardamisel ja kasvamisel; olla juurte juures, millest ammutada tegutsemise väge; olla innustunud elust, mis voolab ja muutub meie ümber ning mis vajab meie hoolt, pühendumist ja kaitset.
22. jaanuar 13:30 Taimi kirjutas:
Heliga 100% nõus, puuduse lainel olles, küllust soovida on natuke kentsakas. See võib ju mingi nipiga tulla aga päris ära me ikka seda universumit ei peta. Nii lennukalt, kui ta tuleb, sama lennukalt läheb. Meie kõigi sees on kõik juba olemas, otsi ja koge.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):