Eesmärkide saavutamine »

Sinu aasta 2011 täis rõõmu ning õnnestumisi
[14. detsember 2010 | Kirjutas: Kaido | 22499 korda loetud | kokku kommentaare: 2]

Kui sulle antaks valida 3 asja, mida sa sooviksid, et aasta 2011 sulle toob, siis mis need oleksid? Kas see oleks rohkem armastust? Rohkem raha? Või hoopis ümbermaailma reis sinu jaoks väga kalli inimesega?

Ükskõik, missugused on meie unistused, nende täitmine saab alguse sügavalt meie seest.

Kõik asjad ei lähe meie elus niikuinii täpselt meie tahtmist mööda. Seega saame juba sellega leppides vabaneda suurest hulgast pingetest. Kui tihti me mõtleme selle üle, kas meie plaanid ikka täituvad ja unistused saavad tegelikkuseks? Tõde on aga see, et mõned neist täituvad ja mõned mitte. Ning meil puudub tegelikult kontroll selle üle, mis täitub ja mis mitte. Jääb mulje, et siiski on kuskil keegi, kelle käes on mutrivõti ja kes keerab suuri mutreid meie elus. Jah, mitte kõiki mutreid, sest väikeste mutritega saame ise hakkama. Kuid kõige suuremat võtit meie kätte ei usaldata - meie "Elumutter" ning selle asendi muutmine on väljaspool meie haaret.

Lõdvenda oma haaret
Probleemid meie elus saavad alguse soovist kõike kontrollida. Olgu selleks suhted, kaal või rahamured - me püüame neid kõiki hallata meie jaoks soovitud viisil. Kuid kas inimmõistus on ikka piisavalt võimas, et panna keegi meid armastama, kliendid ja tööandjad meid ostma ning sõbrad meid soosima? Ma kahtlen selles. Aga ehk ei ole selleks vajadustki.

Üks nupp, mis on alati meie haardeulatuses, on "Lase lahti" nupp. Ükskõik, kui raskes olukorras me oleme või mida iganes me oma elult soovime, meil on võimalus lasta kõigest hetkeks lahti. Kujuta ette, et sinu ees on ilus oranž nupp, millele vajutades kaovad kõik probleemid 1 minutiks. Kui see juhtub, võid sa muretult olla sõbralik ning naeratav nii iseenda kui ka teiste inimeste suhtes. Tavaliselt ei saa me seda olla seetõttu, et asjad ei ole korras. Meile tundub, et me peame jamad enne ära lahendama ja alles siis saame elust rõõmu tunda.

Kuid nüüd on sinu kasutuses võlunupp, mis vabastab sind kõikidest jamadest üheks minutiks. Jah, võib-olla ei kao jamad sinu elust igaveseks, aga sul on vähemalt 1 minut, mille vältel sa oled täiesti vaba. Sa oled õnnelik, rõõmsameelne ning õnnelik. Sa vaatad enda ümber ning näed, kuidas ka teised inimesed on muutunud. Kui sul endal ei ole enam mitte ühtegi muret, armastad sa ka enda ümber olevaid inimesi - isegi neid, kes sulle tavaliselt vastumeelsed on.

Vaata enda ümber ning tunneta seda kergust enda sees. Ütle endale: "Kõik on okei! Lasen lahti!". Ja lasedki. Vaata täiuslikkust enda ümber. Kuidas on võimalik, et miski nii suur ja võimas nagu loodus toimib täiesti iseenesest? Kuidas puud teavad, millal lehte minna ning millal taas unne suikuda? Kuidas linnud teavad, kuhu lennata ja kust leida paarilisi? Nendel ei ole ju mõistust. Kuid ehk ongi see nende õnnistus.

Descartes ütles kunagi, et ma mõtlen, järelikult olen ma olemas. Jah, tihti samastatakse mõtlemist inimeseks olemisega, aga kui sa lased korraks kõigest lahti ja ei mõtle hetkeks mitte millegi peale, võid sa tunda, et nüüd oled sa muutunud hoopis inimeseks. Sa oled avatud elule ning iseendale. Sinu tajud avarduvad ning sinu sees tärkab midagi, mis paneb sind naeratama. See on armastus iseenda ning oma maailma vastu. Siit saab kõik alguse. Mitte meie täitunud unistustest, vaid meie sisemisest rahust ning armastusest. Muuda 2011 aastal "Lase lahti!" nupp enda parimaks sõbraks ja kasuta seda nii tihti kui võimalik. Miks? Sest kõik on okei. Lase lahti ... ja tegutse rahulikult. Ole õnnelik ning naerata iseendale ja oma maailmale.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Tule kuula 20.12.2010a minu avatud loengut teemal: "Kuidas muuta 2011 Sinu parimaks aastaks?".
Vaata siia: Sinu aasta 2011

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
18. detsember 18:56 Assar kirjutas:
Kaks aastat tagasi kogesin Hispaanias elades, teadmata asjaolude kokkulangemisel kõrgeimat teadvust, (piiritut mõistust, nullpunti välja), kuidas keegi seda nimetab ja sain selgelt aru, et edukat tulevikku segavad meie mineviku negatiivsed emotsioonid. Just nende mineviku mälestuste, lahti laskmist Kaido üritabki meile õpetada. Selle tehnika järjepideva kasutamisega me katkestamegi neuronühendusi negatiivsete kogemuste juurde ja olles edaspidi positiivne ning otsides kõiges positiivsust, loomegi uusi ja positiivseid neuronühendusi. Negatiivsed mälestused on kui vette heidetud ankrud teie elupaadist. Kuidas ka ei sõua, ei jõua nende ankrunööride läbilõikamata kuigi kaugele.
Napoleon Hill oma raamatus, "Mõtlemist muutes rikkaks", on märkinud seitmeks peamiseks negatiivseks emotiooniks hirmu, ahnuse, kadeduse, ebausu, vihkamise, raevu ja kättemaksuhimu. Märgates neid minevikuga seonduvaid emotsioone oma teadvuses, ongi koht, kus sulgege hetkeks silmad, hingake sügavalt sisse ja laske need mõtted endast vabaks. Mõnede mälestuste neuronühendused on aga aja jooksul nii tugevaks kasvanud, et nende lahti laskmistega tegelege või sada korda, kui vaja. Tähtis on just neist vabaneda ja asendada Hilli seitsme peamise positiivse emotsiooniga, nagu ihaldus, entusiasm, usk, romantika, armastus, lootus, seks. Viimane on Hilli arvates üks edasiviimavaid jõude elus. On ju teada, et peaaegu kõiki ajaloo suurkujusid ja geeniusi on innustanud tegutsema naised.
Minu arvates on negatiivse minevikuga lõpparve tegemise juures veel väga tähtsal kohal andaks palumine ja andestamine! Inimesed peaksid oma ego alla neelama ja ja ka nendega siiralt tegelema. Siiralt, sest vastasel juhul ei saa nad neist vabaks.
Bruce Liptoni teooria järgi oleme me siia ellu vanematelt kaasa saanud emotsioonid, alates kaks kuud enne eostumist, kuni kuni sünnini. Kelle vanemad, kui positiivses või negatiivses keskkonnas sel ajal elasid? Kas Hilli seitsmes peamistes positiivsetes emostsioonides või negatiivsetes? Kõike mida raseduse ajal tunneb ema, tunneb lootes ka laps. Lapsevanemate selles ajavahemikus läbi elatud emotsioonidest saab laps sündides vastava strdipaketi kaasa. Lapse iseloomu tüvi moodustub edasi kuni kuuenda eluaastani ja jällegi milliste emotsioonidega on laps sellel perioodil ümbritsetud?
Ka haigused tekivad meile negatiivsetest emotsioonidest. Vanematelt päritud emotsioonidest tekkinud haigusi nimetatab materjaalnemaailm pärilikeks haigusteks. Kalmar Kalam väidab, et vanematelt päritu võib pärineda kuni kuus põlve meie vanavanemate emotsioonidest. Lahenduseks pakub lisada oma enesesugestiooni lause, et vastutan ainult enda tegude eest! Ja ongi ring täis! Õppige lahti laskma enda mineviku negatiivsetest emotsioonidest, mõtetest, kui ka vabanema põlvkondi vanavanematelt päritud negatiivsetest emotsioonidest, millega kindlustate eduka tuleviku ka oma lastele!
Edu Teile sõbrad!
12. jaanuar 03:22 Merka kirjutas:
Väga hea jutt on (Y) :)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):