Eesmärkide saavutamine »

Kuidas ma saavutan oma eesmärke?
[07. juuli 2010 | Kirjutas: Kaido | 19242 korda loetud | kokku kommentaare: 19]

Uhh, see on olnud maailma kiireim kuu, ma mõtlen alates mai keskelt kuni tänaseni. Või saabki juba varsti kaks kuud. See aeg on läinud tõeliselt kiiresti ning see on olnud tõeline nauding. Ma olen olnud päevade kaupa eemal arvutist ja internetist, mis oli juba omaette kergendus, sest tavaliselt on arvuti ja internet minu lahutamatu osa. Vahepeal isegi nii palju, et tunnen ennast sõltuvana sellest - mul on täiesti vajadus kogu aeg kontrollida, kas kõik on ikka okei minu mailiboksis, Sisekosmoses ja Facebookis. Milline rumalus, kas pole? Muidugi on kõik korras. Isegi siis oleks kõik korras, kui ma enam mitte kunagi ei vaataks neid kolme kohta. Kuid meie hirmud ja kontrollivajadus ütlevad meile lihtsalt midagi muud. Aga eks see ole ka lihtsalt üks kasvukoht mulle, nagu neid on lisaks sellele veel kümneid ja kümneid. Me ju kasvame iga päev, eks?

Kuidas me muutume
Kasvamine on minu elus muutunud minu lemmiktegevuseks. Mulle meeldib jälgida iseennast ja kasutada ennast mänguasjana, nagu ma kirjutasin ka eelmises artiklis. Täiesti hämmastav on vaadata, kuidas inimene muutub kuudega ja aastatega. See, mis oli minu jaoks oluline 3 aastat tagasi, ei ole enam üldse oluline. See, mis oli minu jaoks oluline 2 aastat tagasi, on muutnud oma kuju ja tähenduse. Ning see, mis oli minu jaoks oluline 1 aasta tagasi, on saanud tegelikkuseks. Kas elu pole mitte imeline?

Jälle need eesmärgid
Kui ma 2 aastat tagasi tegelesin oma eesmärkidega peaaegu igapäevaselt - sest Saladuse raamat ju soovitas seda - , siis nüüdseks olen ma õppinud iseenda vigadest ja tühja töö tegemisest väga palju ning ma olen mõistnud, mis on oluline eesmärkide püstitamise ja saavutamise puhul. Nagu paljud inimesed, vist isegi miljonid üle maailma, nii võtsin ka mina kogu seda külgetõmbeseaduse temaatikat väga tehniliselt ja arvasin, et niimoodi saavutan ma kõik oma unistused. Kuid ajapikku hakkasin ma mõistma, et ei ole olemas mitte mingisugust "nähtamatut kätt", kes meie eest kõik eesmärgid täidab, kui me teeme lihtsalt nii, nagu raamatus on kirjutatud. Ei ole olemas seda meest, keda paljud nimetavad hellitavalt Universumiks, kes tuleb meile oma piiritus lahkuses vastu ning kingib meile meie unistused. Ei, kahjuks see ei ole nii lihtne. Tundub, et tegelikkuses on see veel lihtsam.

Me peame lihtsalt asjad ise ära tegema. Me ei saa oodata kellegi abile või müstilistele jõududele, vaid peame ise härjal sarvist haarama ning hakkama tegutsema. Ja siis, ja siis ... juhtub midagi imelikku. Võib isegi öelda, et imelist. Täiesti kummalisel kombel hakkavad meie ellu tulema inimesed, sündmused ja kokkusattumused, mis pakuvad meile võimalused oma eesmärgid saavutada. Jah, see on väga tähtis - need pakuvad meile võimaluse eesmärgid saavutada. Ei tule kuskilt Mr. Universum, kes toob meile kandiku peal meie täitunud unistused, vaid me peame ise need asjad ära tegema. Aga see kõik kukub välja väga lihtsalt ja pingutusevabalt. Sest läbi õige mõtlemise ja meeleseisundi oleme me loonud eesmärkide täitumisele sooduspinnase - me oleme seda väetanud korralikult ning nüüd on vaja läbi tegutsemise istutada sinna pinnasesse õiged seemned, et siis juba näiteks järgmisel hooajal vilju nautida.

Aga mis on eesmärkide saavutamise juures kõige kummalisem, on asjaolu, et praegusel hetkel - nüüd ja praegu - , ei saa me aru, et me liigume õiges suunas. Ainult tagasi vaadates näeme me kõiki neid juhuseid, inimesi ja kokkusattumusi, mis tõid meid praegusesse hetke ja me avastame, et me oleme jõudnud olukorda, millest me kunagi nii piiritult unistasime. Aga kuna me oleme ise kogu töö ära teinud, siis tundub meile saavutatud tulemus loomulik - me ei näe siin mingit müstikat ega esoteerikat.  

Siiski on mõned "imed". Näiteks aasta tagasi kujutasime me ette, et selline asi võiks meie elus juhtuda. Ning meil oli ka selge nägemus, kuidas me peaksime selle tulemuseni jõudma. Kuid lõpuks selgus, et me jõudsime sinna hoopis teist teed pidi. Ning seetõttu ütleme me, et näed, see värk ei tööta. Ma mõtlesin nii ja soovisin nii, aga asjad läksid hoopiski naa. Ja see, et ma praegu olen olukorras, mida ma alati olen soovinud, ei lähe arvesse. Sest ma saavutasin selle ISE ja see isegi ei juhtunud sel viisil, nagu ma "programmeerisin".

Jah, eesmärkide saavutamine on kõige imelisem ja saladuslikum nähtus meie elus. Kuidas me püüame mängida "jumalat" ja kõik asjad ära teha nii, nagu me seda oma parima äranägemise järgi ette kujutame. Aga tundub, et kuskil on midagi veel suuremat kui see MINA, ja teda huvitab ainult see, et sa saavutaksid lõpptulemuse. Ta ei saa tagada sinu poolt valitud teekonda, aga ta saab tagada sinu poolt valitud tulemuse. Aga selleks on vaja siiski ka ise "mees" olla. Ning tegutseda, tegutseda, tegutseda.

Kuidas saavutada eesmärke?
Ma ütlen sulle täiesti ausalt ja siiralt: "Ma ei tea". Kõik, mida ma saan teha, et sind aidata, on jagada printsiipe, mida ma oma elus olen kasutanud ja kasutan, et soovitud asjad ära teha.

1. Leia see õige asi
Jah, ma tunnistan, et see on samas kõige lihtsam ja samas kõige keerulisem punkt. "Kuidas ma tean, mida ma tahan ja mis on minu kirg?" - selliseid küsimusi saan ma väga palju. Inimesed lihtsalt ei tea, millest pihta hakata. Nad küll tunnevad, et praegune elu ei rahulda neid, aga nad ei tea ka, mis on siis see asi, mis neid inspireerib ja mis paneks neil silma särama. Jah, muidugi võiks siia laduda hulga erinevaid tehnikaid, kuidas seda teada saada, aga kas sellest ka tegelikult kasu oleks. Need on kõik ju vaid tehnikad - ja seepärast on need väga tehnilised ning üheksal korral kümnest ei aita meid.

Minu soovitus on see. Lõpeta selle valdkonna otsimine, ja lihtsalt otsusta. Lõpeta ära püüdlemine avastada, milles sa hea oled ja miks sa oled siia maailma sündinud. Kui sa pole seda seni avastanud, siis iga päev, mis sa seda otsid, raiskad sa enda aega. Lähene nüüd teistmoodi - OTSUSTA, MIS ON SINU ALA.

Võta aluseks, mis sind huvitab või mis oleks sinu arvates lahe. Või lähene praktilisest aspektist - mida sa juba teha oskad. Mida iganes, aga vali see valdkond välja. Ning kui selgub hiljem, et sa tegid vale valiku, ei ole sellest ka midagi. Sa oled igatahes võitnud ja saanud palju kogemusi. See ainult rikastab sind.

Kuidas alustada? Vali see valdkond välja ning saa selles eksperdiks. Alusta sellest, et loe selles valdkonnas läbi 10 raamatut. Sellisel juhul tead sa sellest valdkonnast juba rohkem kui 99% ülejäänud elanikkonnast. Ja kui sa oled suutnud juba huviga 10 raamatut läbi töötada, oled sa saanud tõenäoliselt lisaks eksperdi staatusele ka selle valdkonna tõeliseks fänniks. Ja seejärel hakka tegutsema. Ära hoia oma teadmisi endale. Jaga ennast teiste inimestega. Sind oodatakse juba.

2. Hirmuta hirmusid
Minu hinnangul on kõige suurem takistus, miks me asju ei saavuta, HIRM. Me kardame tuhandet üht asja, ja seetõttu ei astu me esimest sammu. Kuid kui sa ei astu esimest sammu, ei saa sa astuda ka teist ning kolmandat sammu. Ja sa ei näe iialgi tulemust.

Ma ütlen sulle täiesti ausalt, et ma kardan kogu aeg. Iga uue asjaga, kui ma midagi teen, kaasnevad hirmud. Ka praegu, seda artiklit kirjutades, on minus hirm, sest ma ei tea, kas see on õige, mida ma räägin. Kuid ma ei pane seda hirmu tähele. Las ta olla siin. Mina ikkagi teen oma asja. Kui ma hakkasin plaanima raamatut kirjutama, oli mul kabuhirm, sest me ei kujutanud ette, kes võiks minu raamatut osta. Aga mind ei huvita see. Ma kirjutan selle ära, ja eks siis paistab. Ma ei allu hirmule. Iga kord, kui ma seminari teen, kardan ma, et sinna tulevad inimesed, kes mind ära "lintšivad" ja ma jään lolliks. Kas ma jätan sellepärast seminari tegemata? Muidugi mitte. Las see hirm olla siin. Temal on oma elu. Ja mul on oma elu. Ärgu ta püüdkugi minu elu mõjutada. Las tema tegeleb oma hirmude maailmaga. Mina tegelen oma maailmaga.

Ausalt, kui sa kardad, et mingid asjad ei õnnestu, ja sa usud seda hirmu, siis sa ei suuda mitte kunagi mitte midagi ära teha. Juba meie alateadlikud mehhanismid on vastavalt seadistatud, et me ei saa hirmudele alludes tulemusi saavutada. Ja kõik muu lisaks sellele. Me peame oma hirmudest üle olema. Need on tõelised monsterid. Sa pead kõik oma hirmud ära hirmutama öeldes nendele, et sind ei huvita, et nad on siin. Sa tegutsed ikkagi. Ja siis tegutsedki.

3. Usk
See on kõige peenem ning keerulisem aspekt. Usul ei ole midagi pistmist religiooniga. See on lihtsalt usk sellesse, et meie maailm on üles ehitatud viisil, et meie mõtlemine mõjutab maailma; et head asjad juhtuvad, kui ma olen hea inimene; ning kõikidel inimestel on õigus olla õnnelik. See on usk sellesse, et kuskil on kõrgem intellekt, mis ei ole Jumal taevas, vaid see on üldine keskkond, mis soosib meie kasvu ja meie õnnelik olemist. Me peame mõistma, et meil on õigus olla õnnelik, mis iganes selleks õnneks vaja ei ole. Me ei saa karta, et võib-olla olen ma määratud olema üksik, vaene või haige. Ei, meil on kõikidel õigus olla õnnelik.

Ja just see "minu" õnn on kõige tähtsam. Kõige tähtsam on olla rõõmus. Kogu aeg. Ükskõik mida, aga ära lase oma rõõmul oma elust kaduda. Sest olles rõõmus, on sinu alateadlik meeleseisund alati positiivne ning iga mõte, mida sa selles seisundis mõtled, saab väe materialiseeruda. Luba sellel siis juhtuda. Rõõm ja positiivsus on kõige alus. Kui sa tunned, et sa teed midagi, mis teeb sind õnnetuks, siis püüa välja mõelda, kuidas seda muuta. Ära ole mitte ühelgi tingimusel õnnetu. Isegi, kui sinu elus on rasked ajad, siis usu, et kui sa teed õigeid tegusid ning oled positiivne ja õnnelik, on vaid aja küsimus, et kõik muutub. Sest me lihtsalt elame muutuvas maailmas. Kõik muutub siin - hea muutub halvaks, ning ka halb muutub heaks. Mitte midagi ei ole meie maailmas kivisse raiutud. See on väga sügav tõde meie elust. See, kes praegu on rikas, võib olla aasta pärast vaene. Ja see, kes praegu on vaene, võib olla aasta pärast rikas. Selleks ei ole mitte ühtegi takistust. Sest see on meie maailma olemus - ajutilisus ja muutuvus. Mine siis selle muutuvuse vooluga kaasa, omanda õige meeleseisund ning tõmba enda ellu täiesti spontaanselt kõik need sündmused, inimesed ja miks mitte ka asjad, mis teevad sind õnnelikuks. Usu, et sa võid olla õnnelik. Ja olegi.

Rohkem ma ei tea ...
Rohkem ma ei tea. Ausalt. See on kõik. Ma ei varja sinu eest mitte midagi. Need on kolm printsiipi, mida ma kasutan. Jah, aeg-ajalt kirjutan ma üles, mida ma soovin ära teha ja kuhu suunas liikuda, sest see hoiab pea ning tegevusplaani selge. Aga ma juba ammu ei sisene liigselt tehnikatesse, mida soovitavad kõik need 200 raamatut külgetõmbeseadusest meie poodides. Ma tean kümneid inimesi, kes on kõik need raamatud läbi lugenud, aga nende elus ei ole mitte midagi muutunud. Ja ei saagi muutuda. Sest kõik need raamatud käsitlevad meie mentaalseid protsesse. Kuid muutus meie elus ei saa toimuda läbi mentaalsuse. See saab siiski alguse usust meie maailma toimimismehhanismidesse, meie enda suutlikkusesse hirmudest üle olla ja lihtsalt meie enda tegutsemisele. Olgu selleks siis 10 tundi päevas või 20 tundi päevas. Kui on vaja, siis me tegutseme kogu aeg. Kuid see ei ole töö. See on midagi, mida me kõige rohkem armastame. Ja mina armastan kirjutamist. Ja ma armastaks kõige rohkem maailmas seda, kui ka sina saaksid juba hiljemalt aasta pärast vaadata möödunud aastale tagasi ja muiates öelda: "Ehh ... see töötaski. Ma tegin selle ära ..."

Kui sind huvitab täpsemalt, kuidas uskuda meie maailma toimemehhanismidesse ja kuidas olla hirmudest üle ning kuidas lihtsalt asjad ära teha, vaata siia EduTeadvus

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
07. juuli 21:45 fänn kirjutas:
Täiesti nõus selle artikliga.
Kaido, kas sa laiskuse teemal ka mõnda artiklit kirjutanud oled? Üks asi on hirm, aga teine on inimesele loomulik laiskus, ja ise tunnen pidevalt just seda viimast, mis minu tegemisi tagasi hoiab...:( Kuidas sellest võitu saada?
07. juuli 22:08 aarne kirjutas:
väga õige ja siiras jutt.Tegelikult ega keegi ei tea täpselt,kuidas maailm tomib,mis on alateadvus,mis on elekter.Aga see polegi tähtis.maailm lihtsalt toimib.Olen teada saanud,et mõte on kõige alus,Kvantteadus on tõestanud,et reaalsus reageerib mõttele.mõttest tekib emotsioon ja usk on kõige tugevam emotsioon.Nagu piiblis öeldakse,usu vägi teeb imet.
Kui midagi siiralt usud,saab see sinu reaalsuseks kui sellega kaasneb inspireeritud tegu.Kirg äratab sisemise jõu.Kui tead kindlalt,et teed õiget asja,oled nagu Looja käepikendus siin maa peal.Võib ju sõelaga vett kanda,rabada terve päeva,aga mis kasu sellest.
Hirm kaasneb iga uue tegevusega,see on oma mugavustsoonist välja rabelemine.See on areng.donald Trump kirjutas oma raamatus,et kui tunned hirmu millegi ees,siis lihtsalt sukeldu sellesse,pane täiega ja hirm kaob.
07. juuli 22:27 Assar kirjutas:
Lihtsalt astu oma hirmudele vastu ja usu piiritult oma unistustesse, eesmärkidesse! Võimaluse nägemisel, usalda oma meeldivat kõhutunnet ja tegutse! Edu ei salli laiskust! Jää oma unistustesse ja kõik mida julged elult küsida tuleb omal ja õigel moel Sinuni! Tark ei torma! Elul on pakkuda Sulle ainult paremat ja see parem valigi!
07. juuli 22:58 hellu kirjutas:
superilus artikkel;=)
tänud sulle ilusate sõnade eest ....
08. juuli 00:15 Kati kirjutas:
Aitäh! Südamest suured tänud, just seda mulle hetkel vaja oligi. Aitäh!
08. juuli 00:15 koidula kirjutas:
õhtust!
Tore lugeda avameelset arvamist,mis annab julgust ja toetust enese avamiseks.Eestlane on suht kinnise loomuga .
Võin enda kohta öelda julgelt ,et valede mõtetega on
elatud hulk aastaid,ikka heietades ehk läheb paremaks,aga tõe jälile olen saanud aastat kuus tagasi,kui käsi streikis... pani mõtlema... täiega.
Kogu elu on olnud üks suur õppimine ja tundub,et alles
nüüd hakkan elama.
Olen välja saanud mugavustsoonist,ei kuule halajate nutukoori, vaid teen seda ,mida enda jaoks vajalikuks pean ja alles siis kõik muu.
Hirmudest tuleb lihtsalt üle olla.Alati on olemas lahendus.Kui hetkel on nagu,mis edasi, siis õigesti sõnastades oma mõttemüra eirates - keskenduda- ja
kõik jälle laabub.See ONGI SEE KÕHUTUNNE :)
Tänan heasüdamliku avameelsuse ja soovide eest!
Lõbusat-tegusat suve !
08. juuli 10:13 Ulrika kirjutas:
Suur rõõm oli lugeda, sisetunne hõiskas kaasa - jah, see see on! Aitäh Kaidole!
Aga tekkis ka üks paralleelne mõte, ehk siis küsimus: me eksleme ju soovide džunglis, sest meid on palju. Mõjuväljad suure tõenäosusega kattuvad. Kui mina soovin üht ja keegi teine samas vallas risti vastu, siis kes keda? Mentaalne matš?
... nagu liivakastis "Ma tahan seda sama kühvlit, mis temal on!" :) See on nüüd lihtsustatult. Aga kui küsimus on isikute pinnal ... Nojah, tuleb usaldada et kaotused tuleb kanda veel parema nimel. Jääd kühvlist ilma, saad hoopis jäätise.
08. juuli 11:05 riina kirjutas:
Aitäh selle mõtteavalduse eest, see annab jõudu. Ikka edasi tegutsemast, kõigist takistustest hoolimata ja oma mõtteid eesmärgile suunates.
08. juuli 17:02 urr kirjutas:
Aitäh!
Just seda raputust oligi vaja , et ära tunda -see on nagu minu jaoks kirjutataud.
Suur tänu sulle Kaido!
08. juuli 19:07 Kaido Pajumaa kirjutas:
Ulrika!

Ma usun, et maailm on piisavalt külluslik, et kõikidele jätkub. Mõnikord aga inimesed tunnevad, et on ju ainult üks inimene, keda mitu inimest tahavad. Sellisel juhul on hea võimalus jälle endalt küsida, kas me oma piiratud mõistusega saame ikka kindlad olla, et just see inimene mind õnnelikuks teeb. Äkki me klammerdume inimese külge, keda me arvame end õnnelikuks tegevat, aga seetõttu magame maha tõelise armastuse, mille Elu on meile ammu juba sooja pannud ...

fänn!

Ainule rohi laiskuse vastu on püsti tõusta ja tegutseda. Usu mind, kui sind kimbutab ainult laiskus, oled sa tõeliselt õnnega koos ... ;)
08. juuli 21:21 Annely kirjutas:
Tänud.Hea lugu mõtlemist küllaga.Öeldakse,et hirmul on suured silmad.Eks me kõik peaks esimest vaistu uskuma tavaliselt paneb see kümnesse.
09. juuli 00:28 vana-uus kirjutas:
Aitäh, hea lugu on. Loen ja mõtlen, kuidas leida oma sisetunne, mille järgi edasi liikuda, siis on ka tehtud otsused õiged.
09. juuli 00:36 Heili kirjutas:
Aitäh!Väga õige lugu väga õigel ajal :)
09. juuli 12:39 Ingrid Haga kirjutas:
Kõige parem eesmärke saavutada on need kirja panna ning üksikasjalikult kirjutada põhjused MIKS te neid saavutada tahate, ehk MIS TUNDE need eesmärgid sulle annavad, kui sa need saavutanud oled. Ehk siis see mida te TEGELIKULT tahate ja eesmärk ei ole 1 ja see sama.
Tähtis on üksikasjalik plaan kirja panna, nagu iga firma loomisega see kaasas käib. Loomine on loomine. Ka suhe ei ole midagi teistsugust, ka see vajab kasvamiseks ruumi ja plaani kuhu areneda ja kuidas ennast või oma partnerit toetada. Seega ainult välimust armastades laguneb sisemine. Kõik peab olema omavahel seotud.
Seega millegi uue tegemiseks peab vanast vabanema (riideid ära andma, kappe kolast koristama, ning ka oma mälu halbadest mälestustest - loobu neid endale meenutamast, loobu uskumustest (aga ma ju ei oska midagi, ma pole piisavalt ilus jne), mis takistavad eesmärke saavutamast.

Kui sa ei usu universumisse, jumalasse, oma hinge, siis kuidas sa nimetad nende imeliste asjade juhtumist? Miski ei ole "juhuslik", vaid just sinu enda mõtete ja emotsioonide realiseerumine + sinu Kõrgema Mina, kes on justkui sinu kasvataja või hingekarjane, juhtimine sind õigele teele, tuues siis sinu ellu selliseid situatsioone, mis panevad sind ennast "peeglisse vaatama".
Inimese ego on suhteliselt pimestatud igasugustest asjadest, seega endasse vaatamine on viimane asi, millega ta tegeleda tahab, kuid ilma selleta hakkama ei saa.
Niisiis taltsutage oma ego, arendage ennast vaimselt, hingeliselt (spirituaalsus ei ole usk), saage üle sellest "aga ma olengi ju selline", sa ei OLE "SELLINE"!
Me ei ole meie iseloom ega ka mõtted, kuna käitumist on võimalik teadlikult muuta muutes oma suhtumist endasse, asjadesse neutraalselt suhtudes. Püüdke võtta elu kui imelist aeda, kus kasvavad ja arenevad imelised inimesed ning muud taimed, mis on pidevas ühenduses, sest me oleme kõik 1 energia - loov energia, ilma seda kuhugi realiseerimata me närtsime, haigestume, sureme. Keegi teine teid elama panna ei saa, ise tuleb üles ärgata ning tahta elada täiega ja ainult hea olles (mida iganes see teie jaoks tähendab) ning head tehes nii ise endale, kui ka kõikidele teistele.
PS. Te kõik teate milleks te siia sündinud olete. Südamehääl, kõhutunne, intuitsioon on need asjad mida järgida, mitte ainult oma mõtteid kuulates. Tehke ainult asju, mida te EELISTATE.
Meie hing on see, mis meid tegutsema sunnib, tahame me seda või mitte. Kui aga asi kipub olema laiskuses, siis on ala vale, s.t. see ei paku pinget edasi arenemiseks. Muutke kurssi oma emotsioone jälgides.
Ma olen ise kuskil poolel teel aga vähemalt ma lähen edasi, LOEN ja õpin elama ning mu elu on huvitav, ilus ja värviline - maagiline:)
09. juuli 16:05 Egle Nihulas kirjutas:
Mina olen tähelepannud et aeg paneb asjad paika....
on see täna-homme-ülehomme...iga asi omal ajal :)
09. juuli 16:11 Ingrid Haga kirjutas:
1 tsitaat loomisest
"If I create from the heart, nearly everything works, if from the head, almost nothing." ~ Marc Chagall
10. juuli 14:34 Mairold kirjutas:
HEA !
13. juuli 11:44 Kai kirjutas:
Ja nii ongi :)
Lisaks hirmudele on ka süütundest vaja vabaneda. Süütunne, et kui ma temast parem olen, teen talle sellega haiget. See takistab ka meid edasi liikumast oma eesmärkide poole. Aga võibolla on see jällegi hirm. Nokk kinni, saba lahti:)
Oleme siis rõõmsad!
27. juuli 22:26 Mari-Liis kirjutas:
nu proovime;)
tubli oled!
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):