Eesmärkide saavutamine »

Füüsiline ja mentaalne tegutsmine
[02. detsember 2009 | Kirjutas: Kaido | 12403 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Mõnikord tekib küsimus, mis värk siin maailmas ikka toimub? Kuidas meie maailm on üles ehitatud? Mis on elu mõte ja kas Jumal on olemas? Ma usun, et selliseid lihtsaid küsimusi on teatud hetkel igaüks meist küsinud püüdes mõista meie maailma imelisust ja paradoksaalsust ning lihtsust. Aga võib-olla ei ole ka ...

Mulle meeldib öelda, et meie maailm on meie poolt füüsiliselt väljendatud mõtted. Absoluutselt kõik asjad meie maailmas saavad alguses ideest ning sõnadest meie peas. Tõesti, absoluutselt kõik. Mis iganes hetkel sa enda ümber ringi vaatad, näed sa sündmusi, situatsioone ning objekte, mis on kellegi poolt loodud läbi jämedakoelise materialismi. Aga igale sellele sündmusele, situatsioonile või objektile on eelnenud idee kellegi peas. Isegi, kui me teeme midagi täiesti spontaanselt, eelneb sellele tegevusele teatud laadi informatsioon meie peas, olgu see siis kujutluspilt või sõna pildis või hääles. Kõik algab meie peast. Kuigi tavaliselt öeldakse eelkõige spirituaalses kontekstis, et meie maailma loomine algab meie peas, saab seda väita ka täiesti praktilise elu kohta - kogu meie maailm algab meie mõtetest. Ka kõik igapäevased tegevused kodus ja tööl, suhted oma perekonnaga ning sõpradega, ja suhtumine tervesse maailma enda ümber. Kõik lähtub sellest, et meil on sisemine informatsioon, mis on taustaks ja platvormiks kogu meie ülejäänud eksistentsile.

Jah, tavaliselt räägitakse oma elu loomisest "saladuse" kontekstis, mille järgi me suudame oma elu kujundada metafüüsilisel viisil ja justkui tõmbame oma ellu sellist elukogemust nagu me alateadlikult soovime. Aga tihtipeale unustame me ära, et loomine sõna otseses tähenduses toimub ka praegu - just sellel hetkel - ning lähtuvalt nendest tegevustest, mille me igal sekundil ette võtame, sõltub tegelikult, mis juhtub homme, ülehomme või aasta pärast.

Näiteks praegune artikkel ja Saladuseblogi. Minu eesmärk oli täpselt aasta tagasi alustada isikliku arengu blogi ning jagada artiklite kaudu sarnaste huvidega inimestega oma mõtteid ja kogemusi.

Sellel näite puhul on suurepäraselt esindatud eesmärkide saavutamise mõlemad aspektid: a) füüsiline tegutsemine b) mentaalne tegutsemine.

Füüsiline tegutsemine
Kui ma soovin arendada seda blogi, siis ma pean pakkuma inimestele väärtust. Minu eesmärk on, et hiljemalt iga kahe päeva möödudes peab olema blogi uuendatud ning andma lugejatele uut sisu. Mina, Marlen ja Helina peame selle elus hoidmiseks tegema reaalselt tööd ning kirjutama. Me võtame selle aja, paneme kõik muu seisma ning kirjutame. Lisaks me vastame kommentaaridele ja kirjadele, mis on samuti reaalne tegutsemine. See on füüsiline tegutsemine füüsilises maailmas. Ilma nende tegevusteta ei oleks saanud see blogi tekkida ning see ei saaks elus püsida.

Kuidas see on seotud eesmärkide saavutamisega?

See on hea näide, sest ilmestab olukorda, kus inimesed peavad oma eesmärkide nimel reaalseid tegevusi tegema, mitte ainult kirjutama eesmärgid märkmikusse ja uskuma, et asjad juhtuvad. Isegi, kui me oleksime Marleni ning Helinaga maailma parimad visualiseerijad, uskujad ja eesmärkide püstitajad, kas selle abil oleks võimalik arendada blogi ilma füüsiliselt sekkumata? Kahtlemata mitte.

Me peame ette võtma konkreetseid samme, et oma eesmärkide suunas liikuda. Kui see blogi sai aasta tagasi loodud, ei teadnud keegi täpselt, kuidas see hakkab arenema. Ma ei teadnud, kas inimestel on üldse huvi isikliku arengu vastu, kas keegi leiab need artiklid olevat üldse lugemisväärsed ning kuidas lugejad reageerivad kõigele sellele? Ma ei teadnud seda. Kuid oli olemas idee peas, et selline blogi teha. Ja see idee lõi selle blogi. Täpselt samamoodi oleks võinud aasta aega istuda ning visualiseerida ja uskuda, et  ma käivitan blogi, kuid kui ma ei oleks astunud ühtegi reaalset sammu, poleks midagi juhtunud. Tegelikult alustasin ma üldse aadressil rahulooja.blogspot.com täpselt 1 aasta tagasi (esimene postitus oli 05.12.2008a). Kuid juba ühe kuuga kasvas mu usk sellesse projekti nii palju, et ma mõistsin, et blogi aadress peaks olema lihtsam ning formaat mugavam. Nii valmis Saladuseblogi www.suurimsaladus.ee

Eesmärkide suunas tegutsemisel füüsilisel tasandil on lisaks oluline mõista, et me saame oma panuse eesmärki anda ainult praegusel käesoleval hetkel - NÜÜD. Näiteks ei saa ma kuidagi kirjutada seda artiklit tulevikus või minevikus. Kui ma soovin, et blogi areneks, inimesed saaksid lugeda ja võib-olla uusi ideid ning inspiratsiooni, pean ma tegutsema praegu. Mitte praegu 03.12.2009 kell 07.22, aga ka näiteks 05.12.2009 kell 22.22 või 09.12.2009 kell 12.34. Kuupäevad ning kellaajad on kõigest kokkuleppelised määrangud, et me saaksime oma eksistentsi lineaarsust kuidagi mõõta ning selleks annab aeg ühe võimaluse. Kuid sõltumata, mida näitab kalender seinal või kell käe peal, tegutseda saame me ainult praegu. Sest praegu jaoks ei ole olemas mitte mingisuguseid kuupäevi, tunde või sekundeid. On ainult NÜÜD. Kui ma soovin kirjutada artiklit, saan ma seda teha nüüd. Kui ma ei tee seda nüüd, siis ei saa see artikkel iialgi valmis. Ma ei saa seda kuidagi homme teha. See on suur illusioon, et ma teen selle homme. Ka homme sel ajal, kui ma kirjutama hakkan, on Nüüd.

Mentaalne tegutsemine
Isegi, kui teine samm (esimene samm on idee meie peas) toimub füüsilises maailmas, peab kolmas samm olema taas mentaalne.

Kuna kogu loomise protsess algab meie peast, peab meie pea seda protsessi ka järjepidevalt toetama. Kui meil on suurpärane idee, millele me ka reaalse mõõtme füüsilises maailmas anname, aga me "toidame" seda ideed pidevalt oma hirmde ja kahtlustega, siis missuguse kuju võtab see idee meie peas? Ning missuguse kuju see võtab seejärel meie elus?

Kui meil tekib idee - me taipame, me saavutame hetkeks kontakti üldise infoväljaga, kust me murdsekundi jooksul ammutame informatsiooni -, on see idee täiuslik. Meil on hetkeks selge nägemus, missugune peaks olema selle idee materiaalne väljendus ning kuidas me peaksime käituma, et see idee teostada. See töö toimub üliteadvuse tasandil.

Kui me aga sellest hetkest edasi liigume, sekkub meie tavapärane teadlik mõistus, mis on läbi meie uskumuste, hirmude ning kogemuse nii "risustatud," et see leiab kiiresti kümme põhjust, miks see idee ikka hea ei ole ning missugused on kõikvõimalikud takistused, et see idee ei võiks teostuda. Ja paljudel juhtudel inimesed loobuvadki sel hetkel. Nad usuvad tõepoolest, et see idee, mis tuli lõputust intelligentsiväljast, ei ole reaalne, ning reaalne on hoopis see "jama", mille me ise hiljem välja mõtlesime. Ning laseme sel võimalusel minna. Taaskord.

Nii juhtub väga tihti. Seepärast on oluline jääda oma peas esmase idee juurde ning hoida seda "pilti" kuni lõpuni. Millal on lõpp? Lõpp puudub ... sa hoiad seda pilti igavesti kuni see muutub alateadlikuks pildiks ning sa ei pea seda enam hoidma, vaid see püsib seal ise.

Tulles tagasi Saladuseblogi näite juurde, siis kuidas oleks võinud see areneda, kui meil ei oleks olnud sellesse usku? Kui me oleks pidevalt keskendunud sellele, et keegi ei loe seda, kedagi ei huvita see enesearengu temaatika ning mis jamaga me üldse siin tegeleme ...

Aga me ei teinud seda. Isegi, kui mõnikord eksivad siia ära õelad ning äärmuslikult negatiivsed inimesed, ei kaota ma usku. See on minu jaoks kasvukoht ning ma ei muuda oma pilti. See on täiesti normaalne, et me elame polaarses maailmas ning igale asjale on olemas vastand. Teisiti see ei saakski olla. See on tõeline Yin Yang igapäevakehastuses.

Minu eesmärk oli 2008 aasta lõpus, et blogi on oma esmase ülesande täitnud, kui seda külastab igapäevaselt 500 inimest. Ma olen terve selle aasta teinud tööd, kirjutanud artikleid, vastanud kirjadele ning kommentaaridele eesmärgiga inimesi aidata. Ma olen soovinud, et inimesed saaksid oma küsimustele vastused ning nad leiaksid inspiratsiooni alustada teadlikult oma sisemise arenguga. Ma teadsin, et juhul, kui me ei genereeri kogu aeg uut ning kasulikku sisu, läheb siin inimestel igavaks, seega tegin ma alati kõik endast oleneva, et värske sisu oleks iga kahe päeva tagant olemas. Ning lisaks sellele hoidsin mittefüüsilisel tasandil alati õiget pilti. Ma uskusin, et see on võimalik, kuna ma sain selle idee, ja selle idee kohaselt inimesed saavad sellisest blogist kasu. Ning kui see info oli olemas minu peas, pidi olema see teostatav materiaalses maailmas, sest materiaalne maailm ei ole midagi muud kui meie poolt väljendatud mõtted ning ideed.

Allpool olevalt pildilt näed sa tulemust. See graafik näitab Saladuseblogi igapäevaseid külastusi. Nagu näha, on perioodil 01.11-01.12 külastanud blogi iga päev 500 kuni 700 inimest. Seega julgen ma väita, et idee tuli õigest kohast ning usk sellesse andis ideele õiget kütust.

Füüsilise ja mentaalse tegutsemise kombineerimine
Et muuta idee materiaalseks tulemuseks, peame me osavalt kombineerima kaks maailma - füüsilise ning mentaalse. Loomulikult saame me sellise lahutatud käsitluse luua vaid näitlikustamise eesmärgil, sest tegelikult ei ole kvanttasandil olemas mittemateriaalset ning materiaalset maailma. On vaid üks maailm - see on sinu maailm. Kuid et see meie jaoks lihtsaks ning mõistetavaks muuta, on see suur intelligentne süsteem loonud meile keskkonna, kus me saame areneda uskudes siiralt, et me oleme oma maailmast ning selle objektidest lahutatud. Meile on jäänud mulje, nagu oleksime me üksinda selles kõledas ning vaenulikus maailmas, nagu Darwin seda kirjeldas, ja me peame ellujäämise nimel pingutama ja vaeva nägema, sest võidavad ainult tugevamad. Milline absurd! Me oleme kõik sama tugevad, sama võimekad ning sama armastatud. Me lihtsalt ei ole seda taibanud veel ja ujume vastuvoolu. Aga mitte enam pikalt. On aeg ...

Võta oma idee vastu juba täna ning alusta kohe praegu.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):