Eesmärkide saavutamine »

Me vajame kvanthüppeid
[11. veebruar 2010 | Kirjutas: Kaido | 12203 korda loetud | kokku kommentaare: 10]

Kui ma esimest korda oma teise õpetaja juurde läksin, küsis ta esimese asjana minu käest, miks ma teen neid vaimseid praktikaid? Hämmastav oli sealjuures see, et ta küsis seda enne kui ma olin talle üldse rääkinud sellest, et ma millegagi tegelen. Hiljem ütles ta, et see on tunnetetav kohe, kui keegi endaga sisemiselt tööd teeb ja tema eest seda ei varja. Aga küsimus ei olnudki selles, kuidas ja kas ta seda tajus, vaid mind üllatas tema küsimus: "Kaido, miks sa sellega tegeled? Mis on sinu motivatsioon?".

Miks me midagi teeme? Kuigi esmapilgul võib see küsimus tunduda väga lihtne, ei olnud sellele lihtne vastata. "Miks ma mediteerin? Miks ma teen joogat? Miks ma loen self-help raamatuid?", mõtlesin ma, "ma ei teagi, miks". Aga ma vastasin talle lihtsalt: "Sest ma tahan saada paremaks inimeseks kui ma olen ...". Ma ei tea, kas see vastus teda rahuldas või kas ta üldse uskus seda, aga ta vähemalt vaikis. Alles hiljem sain ma teada, et temale valetada ei ole niikuinii mõtet, kuna see, kuidas ta luges minu emotsioone ning mõtteid, lausa hämmastas ja hirmutas mind. Ta teab alati, millest rääkida ja mida ma tahan just "täna" kuulda.

Täpselt sama küsimuse peaksime me esitama ka iseendale alati, kui me otsustame endaga tegelema hakata. Kui me ostame esimese raamatu, mis räägib meie sisemisest kasvust, või me läheme mõnele seminarile või loengule - esmalt peaksime me endalt alati küsima: "Mis on minu motivatsioon?".

Ma ei tea, kas see on tingitud halvast majanduslikust olukorrast või tõepoolest elame me mingisugusel kummalisel ärkamise ajal, aga see, kuidas viimasel ajal tekib üha rohkem inimesi juurde, kes on huvitatud oma sisemisest arengust, on lihtsalt rõõmustav. Isegi paljud minu enda tuttavad, kes aasta tagasi ei tahtnud sisemisest kasvust midagi kuulda, loevad täna raamatuid ning uurivad, kuidas seda kõike igapäevaellu rakendada. Ma siiralt loodan, et see ei ole pelgalt tingitud sellest, et inimesed on hädas, vaid pigem siiski üha kasvavast kollektiivseset vajadusest mõista maailma terviklikkust.

Sisemised muutused kõigepealt Ma saan igal nädalal kuni 20 kirja erinevatel teemadel. Paljud kirjutavad enda elust põnevaid juhtumeid ning rõõmustav on lugeda, kuidas inimesed tegelevad iseendaga juba aastaid. Kuid on hulk inimesi, kes on jõudnud oma sisemise arenguni vaid ühel eesmärgil - saavutada tulemusi välismaailmas? Nende jaoks ei ole niivõrd huvitav enda avastamine ning sisemine kasv, vaid nad on nõus natukene aega pingutama ainult selle nimel, et leida uus kaaslane või saada parem töökoht. Vot see on see hetk, kui mul tekib hinge kahjutunne. Mitte seetõttu, et ma olen nii suuremeelne, et kahju on "pimeduses" kõndijatest, vaid seetõttu, et ma tean, et tulemusi välismaailmas ei ole võimalik saavutada ilma, et muudatused leiaksid aset sisemaailmas. Seda on raske mõista ning isegi paljud võib-olla ei taha seda mõista, kuid nii see on.

Mida see täpsemalt tähendab?

Kuna ma räägin palju meditatsioonidest ja teistest vaimsetest praktikatest, siis on mitmetele jäänud mulje, et meditatsioon aitab ellu "tõmmata" uusi kaaslasi ning paremaid töökohti. Samuti, kui ma olen öelnud, et tuleb kasutada afirmatsioone ning mantraid, siis võib jääda mulje, et need on vajalikud, kuna nende kaudu loome me oma ellu küllust. Üks inimene mõistis seda isegi nii, et kuskil pilve veerel istub keegi Mr. Universum, kes vaatab, et okei, Mati, sina oled tubli poiss, sa mediteerid, sa teed afirmatsioone ning sa ei kasuta ühtegi negatiivset sõna, ma annan sulle kõik, mida sa soovid.

Kas see ei kõla absurdselt? Me ei ole turul. Me ise oleme ju turg. Meil ei ole mitte kedagi, kellega kaubelda, peale iseenda. Me ei mediteeri ega tee ühtegi muud praktikat, et kedagi ära osta või meelitada meile andma armastust ja küllust meie ellu. Kõik need tegevused on lihtsalt vahendid meie sisemise vibratsiooni muutmiseks. Ja kui meie sisemine sagedus muutub, kogeme me niikuinii kõike seda, mida me soovime. See toimub alateadlikul tasandil ning täiesti loomulike protsesside alusel. Selleks ei ole vaja kellelegi midagi tõestada ja mitte midagi ei ole vaja teha, et midagi saada. Me tegutseme ainult oma sisemaailma muutmise nimel. Kõik toimub meie sees.

Kuidas tekitada kvanthüppeid See kõlab uhkelt - kvanthüpped. Mida see tähendab?

See tähendab, et me oleme iseennast sisemiselt nii palju muutnud, et meie seesmine struktuur vahetub. Aga selleks on vaja tohutult palju endaga tööd teha. Just seepärast on isiklik areng väga keeruline ning raske töö. Saladuse raamat on hea ajaviite lugemine küll, aga see ei anna kellelegi praktilist kasu, kuidas oma elu muuta elamisväärsemaks? See ütleb küll, et jõud on meie käes, aga see ei ütle seda, et selle jõu leidmine ning rakendamine on tohutu suur töö.

Enamik Saladuse lugejaid saavadki impulsid, et loen läbi, teen unistuste nimekirja ja asjad juhtuvad. Aga vot ei juhtu ju! Sest Rhonda Byrne'i raamatu eesmärk ei olnudki rääkida sisemisest arengust, vaid tutvustada inimestele maailma suurimat saladust. Ja kahtlemata see tal ka õnnestus. On miljoneid inimesi üle maailma, kes on saanud sellest raamatust innustust ning hakanud endaga tegelema. Ja see on hea.

Aga kui kauaks seda innustust jätkub? Et tulemusteni jõuda, on vaja tõeliselt pika perioodi vältel endaga vaeva näha. Ja isegi see ei piisa, pigem on korrektsem öelda, et me peame muutma täielikult ning igaveseks oma mõtlemist, olemist ning suhtumist maailma. Siis võime me loota tulemustele.

Kuidas kaotada 10 kg Isegi, kui me räägime lihtsatest näidetest, saame me aru, et eesmärkide saavutamine ei ole lihtne. Näiteks soovid sa kaotada 10 kilo. Sa loed läbi Saladuse raamatu ning see ütleb meile, et see on võimalik. Jah, loomulikult on see võimalik. Kuid see ei juhtu iialgi, kui sa ei muuda oma elus mitte midagi. Tänu sellele raamatule saad sa usu, et sa suudad seda. Aga usk on sisemine protsess.

Nüüd hakkad sa endaga tööle. Sa usud, et see on võimalik, sul on eesmärgi- ning tegevusplaan ja sa teed endaga tööd ... näiteks kolm nädalat. Ja sa märkad tulemusi. Sa kaotad näiteks juba 3 kilo. See on supertulemus.

Aga siis äkki tekib sinu elus midagi ootamatut, näiteks on sul suured probleemid töö juures. Kas peale sellist ootamatust suudad sa jätkata oma eesmärgipärast tegevust, või kukud sa masendusse? Kui sa ei ole oma sisemisi protsesse - harjumusi ning uskumusi - muutnud (ning kolme nädalaga ei ole see võimalik), siis suure tõenäosusega jätad sa oma senise eesmärgi sinnapaika ning langed tagasi oma vanasse mustrisse. Sinu trenniskäigud jäävad harvemaks, sinu menüüsse tulevad taas toidud, mida sa eelnevad 3 nädalat suutsid vältida. Sinu mõtteprotsessid muutuvad taas negatiivseks ning usk iseendasse langeb. Miks see nii on?

Sest kolm nädalat on vähe, et läbi viia sisemiste struktuuride muutus. Et jääda eesmärgipäraseks, peame me suutma muuta mitmeid mehhanisme, mis määravad meie tegutsemise. Eelkõige aga oma harjumusi ja uskumusi, mis alateadlikult juhivad meie tegevusi 98% ulatuses. Kuid et neid muuta, tuleb endaga tõeliselt palju tööd teha. Ning see ei ole lihtne. Ma jälgin enda toitumisharjumusi ning märkan sageli, kuidas need on otseselt seotud emotsioonidega. Kuna mul ei ole otseselt kaaluprobleemi, siis ma lähen sageli "heade pakkumistega" kaasa, kuid ma olen õppinud märkama oma sisemisi protsesse - ma näen, kuidas hetkega muutub soov kogeda head maitset ja keskkonda olulisemaks eesmärgist hoida oma elu lihtsana, ka toitumise osas. Need on põnevad mängud, mis toimuvad meie peas. Ning et neid mänge võita, peame me oleme väga meelekindlad ning vahepeal isegi langetama raskeid otsuseid iseenda kahjuks. Kuid positiivne on see, et kui me mingil hetkel langetame otsuse enda kahjuks ning jääme iseendale kindlaks, siis hiljem, kui me oleme antud emotsioonist väljunud, on meil enda üle tohutult suur rõõm ja me saame enda üle uhked olla: "Ma võitsin ennast ning ma liigun oma eesmärgile lähemale!"

Jah, et teha oma elus kvanthüppeid, vajame me sisemist kütust ning meelekindlust. Kust seda leida? Kuigi ma eelnevalt mainisin, et vaimsed praktikad ei too eesmärke meile lähemale, on needsamad vaimsed praktikad just need, mis seda kütust juurde toodavad. Vaikus ja rahu. Usk ning meelekindlus. Ja eesmärgipärane tegutsemine on need kolm sõpra, kellega tasub suhted korras hoida. Kui sa tunned mõnikord, et mitte keegi ei saa sind aidata, siis ma luban sulle, et nemad on väljapääs. On alati olnud ja jäävad selleks ka tulevikus.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
11. veebruar 15:10 Monziika kirjutas:
Ma olen tihti märganud enda pealt, et kui ma mingi eesmärgiga hakkan tegelema, siis täpselt 3 nädalat on suur tuhin peal ja tegelen hoolega iga päev ning siis see hopsti raugeb ja ma väsin ära, siis puhkan ja alustan jälle. Puhkepaus muidugi on erinev, aga ka ikka tihti kuu aega. Ei tea kas sellel kolmel nädalal on mingi eriline tähendus...uuritud, et nii see inimestel umbes kipubki olema? No tegelt oleks, et pingutaks 2 nädalat veel, siis juba muutuks harjumuseks:)
11. veebruar 16:48 YksikHunt kirjutas:
Inimesi on erinevaid. Mõne jaoks piisab kolmest nädalast, et oma elu jäädavalt teisele rajale juhtida teine ei saa ka terve elu jooksul oma elu juhtimisega hakkama.
Mei aja inimeste viga kui seda nii võib nimetada on just see, et me loodame et keegi teine teeks meie eest kõik ära. Sinu näidet kasutades "Pilveserval istub Mr. Universum ja jagab ande"
Paljudele on aga mõtegi sellest, et ta peaks ISEENESE SEES ja oma MAAILMAKÄSITLUSES korrigeerimisi tegema, ületamatu takistus.

Soovides aga inimesi natukenegi nägema panna, et nende enese tegudel ja mõtetel on võim nende enese elu muuta, põrkub tihti aga rünnakute vastu. Rünnakuid põhjustab aga HIRM. Hirm muutuste ees.
11. veebruar 22:32 cxd kirjutas:
Hei kaido,
Loen su postitusi huviga. Ole vapper

Siiski, eksperiment :)

See, kellest rääkimisega oma postitust alustasid. Võtame korraks selle mehe energia siit vahelt välja. Võtame - lihtsalt neutraalse katse mõttes - vahelt välja ka raamatu, mida lugesid kvanthüppest, kvantfüüsika ja meeleseisundi vahelisest seosest janiiedasi. Kujutleme, et sa elad saarel kus neid ei ole ega ei tule. Sul oled ainult sa ise sellisena nagu oled. Kujutleme nüüd sind nüüd aastakese või kümme kaugemale sellest ajajärgust, kui armumiseaeg saladuseteooriatesse on lõppenud ja jätkub elu, kus seda kõike keset argipäeva rakendada tuleb. Oskaksid sa aimata mis sel juhul sinu jutust (postitustest, koolituskõnedest) järgi jääks ja kestvalt edasi kannaks? Millised mõtted, teesid ja väljaöeldised neist paljudest, mida sa siin teinud oled, omaksid jätkuvalt jõudu ja millised osutuks nendeks, mille sa oled üle võtnud ilma sisuta vaid seepärast, et need on huvitavad ja lähevad hästi peale? Milliseid koolitusi sa siis peaks ja mida siis inimestele õpetaks? Eksperimendi lõpp, edasitegutsemine :)
12. veebruar 10:04 Kaido kirjutas:
Jah, hea küsimus. Esiteks, see on naine, kellest oli juttu eksperimendi alguses.

Ma ei tea, kas sa oled minu seminaril käinud, aga kui oled, siis sa teaksid, et 70% seminarist räägin ma oma elust ja näidetest. Esimeses osas tuginen kvantfüüsikale ning ajuteadusele, aga isegi neid lahti rääkides toon kogu aeg paralleele oma eluga. Kuna ma olen väga palju asju läbi katsetanud, siis on mul hea huumoriga tagasi kõigele vaadata ning öelda otse välja, mis töötab ja mis ei tööta?

Teiseks, ma ei tea, kas sa oled kunagi mõne artikli kirjutanud, aga kas sa usud tõesti, et ma suudan iga 1 päeva tagant toota 2-3 leheküljelisi replikaid kellegi teise sõnumitest. Enamik teemasid tulevad mulle meditatsiooni käigus. Hommikul istun ja tean juba, millest täna kirjutan. Siiski 80% juhtudel muudan hiljem pealkirja ära, sest kirjutan lõpuks hoopiski millestki muust kui alguses plaanisin.

Jah, loomulikult on mul mõjutusi raamatutest ning õpetajatelt. Kui sa küsid, kes on minu eeskujud, siis Eckhart Tolle ning Shunryu Suzuki. Miks? Sest nad mõlemad räägivad ühest ja samast asjast, mille peale me saame oma maailmas kindel olla - ma olen olemas. Kõik muu on illusioon.

Saladus ja sellesse armumine. Ma ei tea, kui vana sa oled, aga kui oled vähemalt 20, siis peaksid ka teadma, et armumine ei saa kesta 4 aastat. Nelja aastaga tekivad veendumused armastatu kohta - kas see on õige värk või mitte? Kuna ma olen 4 aastat varsti seda kõike uurinud, siis selle kohta on palju öelda, et ma olen sellesse armunud ja ei tea, mis see on. Ma ei tea seda mitte raamatute baasil, vaid selle baasil, kuidas see minu elu on mõjutanud.

Jah, et oma viimasele lausele vastuse saaksid, tule mu seminarile. Kui sul peale seda on ka veel küsimusi, kelle teese ja õpetusi ma kasutan, saad osalustasu tagasi. Luban sulle.

PS. Ja kui sa paneksid selle energia enda elu elamiseks, mille sa praegu kulutad selle peale, et vandenõuteooriaid välja tuua, suudaksid sa palju ilusaid asju ära teha. Muide, olen lugenud paljude koolitajate lugusid ning nad ütlevad, et igal seminaril / koolitusel on inimene või paar, kes on kohale tulnud, et "purustada" koolitaja. Nad mitte ei tule selleks, et midagi uut õppida, vaid selleks, et iseendale ja teistele tõestada, et koolitaja on loll. No on ikka lolle maailmas, kes oma energiat sellele kulutavad... ;)

PPS. Ma avaldan sulle veelgi suurema saladuse kui Saladus. Vastused ja kõik need lood on ka sinu sees olemas. Ei ole vahet, kas sa oled üksikul saarel aasta või 10 aastat. Kui sa iga päev mediteerid ja tegeled iseendaga, siis kirjutad sa iga aastaga paremaid artikleid. Kõik, kes neid kuulsaid raamatuid kirjutavad, on tavalised inimesed nagu mina ja sina. Me oleme tehtud samast puust. Nemad aga uurivad oma säsi, samal ajal kui enamus maailmas tegeleb puukoorega ja putukatega koorel ...
12. veebruar 14:32 cxd kirjutas:
* * *

:)
12. veebruar 15:37 Preili Smilla kirjutas:
Huvitav on see, et peeti praegu raamatutest info lugemist kuidagi halvamaiguliseks, a la hulluse ("armumise") allikaks jne.

Samas, k u i d a s saabki inimeses midagi muutuda, kui ta ei saa seda t e a d a kuskilt, et saab ka teisiti elada, tegutseda, et selle kõige taga on enamat, kui esmapilgul tundub.

Omaenese peast ju välja ei mõtle. Kui just ei saa ühendust. Saavad aga vähesed valitud, ülejäänute teadvusenihe tuleb ikka kuuldust, loetust, (hiljem) rakendatust.
14. veebruar 01:02 Lugeja kirjutas:
Mulle väga meeldis see kirjutis ja need kommentaarid. Ilmselt selle tõttu, et tükk aega oli mind midagi väga häirinud "kultusliku" Saladuse raamatu ja ta järgijate juures. Midagi selles tundub nii vale. Siin kirjutises on see väga hästi välja toodud - Saladuse head ja vead. Nüüd ma arvan, et see raamat on lihtsalt väga kergesti valestimõistetav. Ja ei ole midagi imestada, kui selline kommertslikult manipuleerida püüdev esitlus (tegelikult õigele asjale) tekitab just sellist suhtumist taolistele enesearendamise teooriatesse nagu cxd kommentaarist näha.
15. veebruar 11:47 birgit kirjutas:
Saladuse raamat on hea raamat, sõnum aga sõltub tõesti vastuvõtjast, kes kuidas aru saab. Mu lapsed, kes inglisekeelset audioraamatut poole kõrvaga kuulnud on, olid just pahased, et nemad küll manavad mõttes rahaleidmist tänavalt, aga rahaleidmise business ei lähe millegipärast :)
Minu arust on selle raamatu sõnum see, et õnnelik võib olla kohe; või nagu teisiti öelda: tahad olla õnnelik? - ole! Ja taandub see tõdemusele, et elu on täpselt nii hea, kui hea on sinu tuju täna.
Juurde tuleb ka minu tähelepanek, et õnnelikule ja avatud meelega inimesele on kergemini märgatavad erinevad võimalused, nende inimestega on lihtsam rääkida ja on ka suurem soov neile midagi pakkuda (nt. tööd, partnerlust, kümmet minutit kohvikus, naeratust või mida iganes). Aga see on asja väline külg.
Hoopis olulisem on see, et inimene ise on õnnelik, rahul, avatud... ja naudib oma elu ja enda kulgemist ning muutumist ajas.
18. veebruar 16:33 Tuulesosin kirjutas:
Seotud selgapidi kokku
kaks maailma minus:

ma ise..
ja elu...illusioonid

käin
teadmatuses..
kuidas ja millal
neid kättpidi kokku
võiks viia.

kuis saaks
neid sobitada..

iga puzzletükk
leiaks et koha

siin ja praegu
minus enenses..
silmi sidumata
tunnetada enamat..

olen valmis

teisenema

/Olles liialt õnnelik
..et lihtsalt..
niisama
eksisteerida/
25. veebruar 18:52 ingard kirjutas:
teate kui põnev oli kaks nädalat järjest võita bingoga nurkademängus, mis siis kui natuke, aga põnev ikkagi toimib ju Raha tuleb minu juurde oodatut ja ootamatutest allikatest Mina olen igatahes muutusteks valmis ja ootan põnevusega, mis kõiksus mulle pakub. Muidugi ma ei istu niisama ,vaid tegusen ,väikesed sammud on kõige meeldivamad
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):