Eesmärkide saavutamine »

Tõestused
[06. juuli 2009 | Kirjutas: Kaido | 11067 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Kui tihti me kohtame mõnes seltskonnas inimesi, kes on "kahe jalaga maa peal" ning äärmiselt skeptilised kõige suhtes, mis jääb väljapoole nende maailma? Mina isiklikult olen kohanud selliseid palju. Nende peamine küsimus on alati: "Aga tõesta mulle, et see nii on!".

Kas ma näen nendele tõestamiseks vaeva? Ei, mitte kunagi. Parim, mida ma saan vastu küsida, on: "Tõesta mulle, et see nii on". Esmalt nad ei saa aru, mida ma mõtlen, aga hetke möödudes nad mõistavad, et nende pärismaailm on samasugune kaardimajake nagu minu maailm. Selles on trikk. Nad ei suuda mulle mitte midagi tõestada, kui ma ei lase seda enda teadvusse.

Ma usun, et kõik sündmused ja kogu maailm leiab aset meie teadvuses ning minu maailm on minu teadvuse 100% peegeldus. Igal tasandil ning pisimagi detailini.

Kuidas saaks minu vestluspartner mulle tõestada midagi, millest ma ei tee ennast teadlikuks? Lihtsustatult öelduna, kui mu vestluspartner soovib mulle midagi või kedagi tõestada, pean ma selle peale mõtlema. Juhul, kui ma ei mõtle selle peale, ei eksisteeri seda minu jaoks. Isegi, kui ma 3 sekundi möödudes ei mõtle enam selle vestluskaaslase peale, ei eksisteeri isegi teda enam minu jaoks. Ta on uuesti olemas minu jaoks alles jälle sel hetkel, kui ma otsustan temast uuesti teadlikuks saada.

Inimesed meie maailmas Sama lihtne lugu on absoluutselt kõikide nähtustega meie nii objektiivses ja kindlas maailmas. Ka kõikide teiste inimestega. Lugedes seda artiklikt, kas sa saad kindel olla, et mina olen olemas? Sa usud seda, sest seda on meile õpetatud, aga kuidas seda tõestada? Sa saad tõestada, et ma inimesena - Kaido Pajumaa - eksisteerin SINU jaoks ainult siis, kui sa tuled minu juurde ja tood mind füüsilisel kujul enda teadvusse. Sa katsud mind, sa räägid minuga ning ma räägin sulle vastu - aga kõik see toimub sinu teadvuses. Sa saad oma tajude kaudu vahetut informatsiooni - siin ja praegu - ning töötled seda siis oma peas. Ja arvad, et see on tõeline.

Kõikidel teistel juhtudel (kui sa ei tule mu juurde) olen ma sinu poolt sinu peas välja töötatud mingi subjektiivne mudel - keegi, kes kirjutab, kes räägib ja teeb midagi Saladuseblogis. Kas ma ka tegelikult sellisel kujul eksisteerin? Selles sa ei saa kuidagi kindel olla ning kellelegi seda tõestada. Hirmutav, kas pole?

Mõtted ja hirmud Kuna meie teadvus loob kogu meie subjektiivse maailma, siis meie enda teadvus loob ka kõik meie mõtted, hirmud ja emotsioonid. See on lihtne osa. Huvitavam on see, et sellisel juhul loob meie teadvus ka kõik mõtted, hirmud ning emotsioonid teiste inimeste pähe. Me arvame inimesi mingit moodi mõtlemas ja tundmas. Kui tihti on olnud olukordi, kus me arvame, et inimene mõtleb või tunneb mingil viisil, mis hiljem selgub olevat hoopis teistmoodi? Lähtudes oma taustsüsteemist me projitseerisime teise inimese peale mingid tunded ja mõtted. Aga need on meie enda omad tegelikult. Sinu subjektiivses maailmas projitseerid sa absoluutselt kõik mõtted ja emotsioonid teistele inimestele. Kui keegi mõtleb sinust halvasti, siis saab ta seda teha ainult siis, kui sa seda teadvustad. Kui sa enam ei teadvusta, et see inimene mõtleb sinust halvasti (ehk sa ei mõtle selle peale), kuidas sa saad siis kindel olla, et ta mõtleb sinust halvasti? Kas pole hämmastav?

Külgetõmbeseadus Eeldades, et külgetõmbeseaduse baasmehhanismiks on fakt, et meie domineerivad mõtted ja emotsioonid leiavad viisi materialiseeruda, siis konfliktseks muutub see mehhanism hetkel, kui erinevatel inimestel on konfliktsed taotlused. Näiteks Mari ja Margus tahavad võita loteriiga peavõitu. Kui mõlemad on treeninud viimased aastad ennast manifesteerimise alal, siis kumb võidab? Näiteks Mari kutsub endale appi ka 3 sõbrannat. Aga Margus kutsub endale appi  terve firmatäie inimesi - koguni 10 inimest. Kes nüüd võidab?

Sinu subjektiivses maailmas ei saa seda olukorda iialgi tekkida. Kui sina oled Mari, siis sina lood oma teadvuses taotluse, et Margus soovib ka peavõitu võita. Kui sa ei too seda võimalust (taotlust) üldse oma teadvusse, siis ei saa see iialgi juhtuda. Sa keskendud ainult sellele, et sina - Mari - võidab ja sa võidadki (muidugi ainult juhul, kui sinu usk võitu on suurem kui uks tõenäosusteooriasse, mille kohaselt on sul siiski väga väike võimalus). Kui sa teadlikustad endale, et kuskil on Margus, kes toob veel endale 5 sõpra appi, nõrgendad sellega sa vaid oma usku ning lood oma subjektiivsesse maailma osalisi, kes ei ole sulle kasulikud. Parem ära tee seda. Sa ei pea seda tegema. See on sinu teadlik valik.

Tõesta, et kõik ei ole nii, nagu ma kirjutasin.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):