Eesmärkide saavutamine »

Eesmärkide saavutamine teadvusnihke kaudu
[15. märts 2009 | Kirjutas: Kaido | 11342 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Külgetõmbeseadus sätestab "Sa saad selle, millest sa domineerivalt mõtled". Eelkõige tähendab see, et tuleb jälgida meie peas olevaid mõtteid ning neid mõtteid võimendavaid emotsioone. Kui me tunneme ennast kurvalt ja teeme seda väga emotsionaalselt ehk kogu meie kehast ja olemisest õhkub kurbust, siis võime kindlad olla, et meie vibratsioon on sel hetkel väga madal ja me resoneerume kõigega, mis on madal ning negatiivne. Et seda muuta, peame me muutma oma mõtteid ning sellele järgnevad positiivsemad emotsioonid.

Viimasel ajal olen üha enam mõistmas ja saamas kinnitust subjektiivse reaalsuse teooriale, mille kohaselt me teadvustame oma olemist igal tasandil ning meie välismaailm on pelgalt meie sisemaailma projektsioon. Viimase 3 kuu vältel olen seda teooriat analüüsinud, katsetanud ja püüdnud leida seoseid kõikide teise vaimsete seadustega ning julgen kinnitada, et läheb aina huvitavamaks. Lisaks leian igal sammul kinnitust, et just niimoodi see maailm tegelikult toimibki.

Subjektiivse reaalsuse kohaselt on võimalik saavutada ka eesmärke täiesti uuel tasandil - teadvusnihke kaudu. Kuna see annab tulemused väga kiiresti, siis nimetasingi selle tehnika enda jaoks tinglikult "Kiireks eesmärkide saavutamiseks".

Kuidas see toimub? Võtame aluseks, et  MINA (ja ka SINA) olen teadvus, mida vist keegi ei püüa ümber lükata. Sa teadvustad seda, mis toimub sinu ümber, sa meenutad ning sa suudad arvata, mis võib tulevikus juhtuda. Sa oled teadvus. Sa oled teadvus, mis on seotud ühe konkreetse füüsilise kehaga. Miks sa oled just seotud selle kehaga, millega sa oled parajasti seotud, on raske öelda ning antud juhul see ei olegi väga oluline. Oluline on, et sa oled oma mineviku kogemuste, harjumuste, mõtete, uskumuste ning hirmude summa. Sul on tekkinud endast teatud minapilt, mida me kaitseme oma egoteadvuse kaudu - näiteks, ma olen näitleja, ma olen ärimees, ma olen ilus või kole, ma olen hea suhtleja, ma armastan hiina toitu, ma kardan kõrgust, mulle meeldivad lilled, jne jne. Me oleme endast loonud teatud minapildi, mida me kaitseme iga hinna eest, sest me kardame, et kui see minapilt puruneb, siis kaotame me oma identiteedi. Meie identiteet on samal ajal meie egoteadvuse kaitseingel ja meie suurim takistus eesmärkide saavutamisel.

Oletame, et ma töötan kaevanduses ning teenin kuus 5 000 krooni. Ma teen oma tööd ning olen sellega harjunud. Mind on lapsest saadik õpetatud, et juba sinu isa töötas kaevanduses ning ka sina töötad kaevanduses, sest sul on vastav haridus, sa oskad seda, sa ei suudaks muud teha jne jne.

Me oleme oma identiteedi sidunud tasandiga, kus me oma elu elame. Töötades kaevanduses üldjuhul ei tule me selle peale, et ah kurat, ma lähen ülikooli ja sealt edasi panka tööle. See tundub täiesti teine reaalsus. Võite proovida näiteks mõnele kaevurile öelda, et lähme sügisel koos ülikooli, et võib-olla 4 aasta pärast pangas töötada. Nad ei võta seda omaks. See on nende maailmast väljas ning nad isegi ei mõtle selle peale. Nende mõistus hakkab sellise ettepaneku peale tööle täiesti teises suunas tuues esile vähemalt 10 põhjust, miks seda ei ole võimalik teostada.

Miks?

Sest nende identiteet - nende MINA teadvus - on seotud teatud uskumuste, hirmude ning harjumuste kaudu eluga, mida nad elavad ning nad ei suuda üldjuhul sellest situatsioonist välja tulla. Kindlasti on väga palju erandeid, ma ei püüa praegu väita, et need inimesed ei ole selleks võimelised, on, just selleni ma tahan välja jõuda.

Teise näite tooksin seoses kaaluga. Kui inimene kaalub näiteks 150 kg (mees) või 100 kg (naine), siis ta on leppinud, et ma olen selline. Inimene on harjunud, et teda võetakse just sellisena nagu ta on ning eriti, kui ta on proovinud erinevaid dieete ja trenne, mis ei ole õnnestunud, on ta kukkunud tagasi "oma tsooni", kus ta lepib tegelikkusega - MINA identiteediga - ja elab seal oma elukest. Raske on seda inimest veenda, et kasuta oma tahtejõudu ning hakka sööma ainult tervislikku toitu ja tegema trenni 3x nädalas. Kui nad isegi alustavad sellise programmiga, siis uuringud näitavad, et keskmiselt 6 nädalaga on inimesed tagasi oma tsoonis ja midagi ei ole muutunud.

Miks? Sest me identifitseerime ennast just sellisena, nagu me oleme harjunud. Me usume, et meie saatus on olla ülekaaluline ning me peame sellega leppima. See lihtsalt olen mina.

Kõik see muutuks, kui me kasutaksime teadvusnihet. Kujutage ette, kui oleks võimalik kasutada näiteks Urmas Sõõrumaa ning Argo Aderi teadvust eelpool kirjeldatud inimeste juures. Missugune on Urmas Sõõrumaa ja Argo Aderi MINA identiteet? Kellena ning kuidas nad ennast identifitseerivad?

Las ma pakun: Urmas Sõõrumaa: Ma olen edukas. Ma olen jõukas. Mul on külluslikult raha. Mul on kontaktid. Mul on ideed. Mul on kõige ilusamad autod. Mul on Hispaanias villa ja Ferrari. Ma saan endale kõike lubada.

Argo Ader: Ma olen fitnessi treener ja mitmekordne võistluste võitja. Ma söön tervislikult, kuna ma tean, et see on mulle kasulik. Ma teen iga päev trenni. Ma olen superheas vormis. Ma olen eeskujuks paljudele noortele sportlastele.

Kas nägite erinevust? Meil kõikidel on samad võimalused, aga meie minapildid on väga erinevad.

Nüüd kujutage ette, kui oleks võimalus panna Urmas Sõõrumaa MINA-pilt kaevuri füüsilisse kehasse ning Argo Aderi MINA-pilt 150 kg mehe kehasse. Mis juhtuks, kui Sõõrukas ärkab ühel hommikul üles ning avastab, et ta elab kuskil väikeses korteris vaesuses ning tal ei ole piisavalt raha. Mida ta teeks? Kas läheks kaevandusse tööle? Vaevalt! Ta hakkaks tegutsema. Ta paneks oma pea tööle ja hakkaks toimetama. Ta ei lepiks olukorraga, milles ta on, sest ta identifitseerib ennast eduka ja jõukana. Ta pea töötaks ainult selles suunas, kuidas hakata olukorda muutma. Ta prooviks ja tegutseks, kuni ta saavutab teda rahuldava olukorra. Ta ei lepiks olemasoleva olukorraga ka miljoni aasta jooksul. Sest see pole tema. Tema on edukas, jõukas ning selleks ta ka saab.

Sama lugu on ka Argo Aderiga, kes ärkab ükspäev 50 kg üleliigse kiloga. Mis ta teeks? Ta hakkaks trenni tegema, ta paneks endale uue toidukaardi ning hakkaks elame selle inimesena, kellena ta elas Argo Aderi kehas. Ning mis oleks tulemused? Kilod lendaksid mühinal minema ja ta oleks vormis hiljemalt 6 kuuga ning püsiks seal.

Miks see kõik nii toimub? Need on ju samad kehad, mis olid enne vaene ning ülekaaluline? Ning nüüd saavutavad nad nii kiiresti edu?

Vastus peitub teadvuses. Nihe on toimunud teadvuses. Küsimus on selles, kellena me ennast identifitseerime ja arvame ennast olevat. Küsimus ei ole välistes tingimustes ja võimalustes. Need on kõikidele võrdsed. Aga muudatus saab toimuda ainult meie peas. Kui seal toimub teadvushine, siis hakkab meie maailm muutuma.

Kuidas seda teha praktikas? Me ei saa ju minna ja laenata Sõõruka ja Aderi MINA, et seda siis oma elu muutma panna?

Ei saa. Aga me saame endale ette kujutada, kuidas võiks ennast tunda hetkel, mil me oleme juba eesmärgi saavutanud. Me saame ette kujutada, kuidas võiks tunduda olla edukas, sale ja hea tervise juures. Me peame nihutama oma teadvust eesmärkide suunas, mitte muutma pelgalt oma mõtteid nendest eesmärkidest. See oleks puhtalt teadvuslik tegevus ning me mõtleksime asjadest, mida võiks saavutada. Aga nende saavutamine oleks keeruline, sest raske on panna emotsiooni mängu.

Aga tunne seda. Pane silmad kinni ja kujuta ette, te sa oled Urmas Sõõrumaa või Armin Karu, kui sa soovid olla edukas. Kui sa kohtud klientidega ja lahendad keerulisi olukordasid töös, siis kujuta ette, et sa oled Urmas Sõõrumaa. Sa ju ei kardaks siis oma kliente ning neid raskeid olukordasid. See oleks sulle kukepea. Kui sa soovid olla sale, siis kujuta ette, et sa oled Argo Ader või Riina Suhhotskaja. Sale ning energiline. Ja nii edasi iga sinu eesmärgiga. Kirjuta endale lahti sinu uus identiteet. Ja ela selles. Ela sellesse sisse ning mängi seda rolli. See tundub võlts, aga see paneb su mõistuse teisel tasandil tööle. See tõstab sinu vibratsiooni ning aitab sul hoida õiget meeleseisundit. See on lihtsalt super.

Inglise keeles on väljend "Fake it until you make it!" ehk Teeskle kuni sa selle tegelikult saavutad. Ning see on superhea alus eesmärkide saavutamisele teadvusnihke kaudu.

Kuna meie reaalsus on subjektiivne - see on just selline, nagu me ise otsustame, siis ei saa keegi meil keelata muuta oma maailma ilusaks ja õnnelikuks paigaks. See on sinu õigus. See on sinu maailm. Ela selles ja ära kahetse ühtegi hetke. Sa oled see, keda sa otsustad olla. Sinu peas. Siin ja praegu.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):