Eesmärkide saavutamine »

Nüüd on sul 365 päeva
[02. jaanuar 2010 | Kirjutas: Kaido | 13336 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Jah, tegelikult ainult 363 päeva, aga kaks esimest päeva ei lähegi arvesse, sest nende päevade jooksul saame me veel planeerida, kuidas kõigega ikka pihta hakata.

Kas teadsid, et umbes 90% inimestest ei sea endale teadlikult eesmärke? Ning et mitte siin paista tõsise eesmärgisaavutajana, tunnistan täiesti siiralt, et enne 2008 aastat ei teinud seda minagi. Isegi 2008 aastaks oli see kõik siiski väga kaootiline ning lihtsalt sai kirja pandud The Secreti saladusi järgides unistuste nimekiri. Aga see oli siiski veel väga primitiivne lähenemine uskudes siiralt, et asjad tekivadki meie ellu niisama lihtsalt unistades, nagu The Secret film meile ju lubab.

Miks on hea seada endale eesmärke?

Ma toon ikka ja jälle sama näidet Tallinnast Tartusse sõitmise kohta. Kujuta ette, et sa tahad jõuda Emajõe äärde, kuid sa ei määratle ära, kuskohas see võiks aset leida. Samas Emajõe äärde võib ju Eestis jõuda mitut teed pidi. Seega, kui me jätame määratlemata, et me soovime minna Emajõe äärde Tartus Atlantise ees, siis võimegi me otsima jääda. Me sõidame ühest külast teise ja otsime Emajõge, kuid ei leia. Mõnikord võime sellele juba üsna lähedale jõuda, kuid kuna me ei tea, et me olime sellele lähedal, kaotame me usu ja otsime mujalt.

Samamoodi on ka meie eesmärkidega. Kui me ei pane endale kirja oma eesmärke, hõljume me niisama vete kohal ja oleme tuulte meelevallas. Kord liigume sinna suunas, kord teises suunas, ja me ei saagi õiget suunda võtta. Seda suunda, kuhu me soovime liikuda. Sest me ju ei ole endale öelnud, kuhu suunas minna.

Aga kui mul ei ole eesmärke?

Absoluutselt kõikidel inimestel on eesmärgid, salajased unistused ja soovid. Need, kes väidavad, et nemad on sellest vabad (nimetavad ennast näiteks nii vaimseks), siis nad lihtsalt saboteerivad ennast mingil tasandil. Eesmärgid ei pruugi olla seotud rahaga või karjääriga või suhetega, kuid mingil tasandil on meil kõikidel mingid soovid. Kasvõi reisida näiteks Egiptusesse, näha maailma; töötada vähem, töötada teisel ametikohal, üldse mitte töötada; süüa mõnes heas restoranis; kohata inimest, keda me pole kohanud 20 aastat; sõita Indiasse mõnda aašramisse; lennata lennukiga üle Atlandi ookeani ja avastada Ameerikat; leida õige kaaslane ja kogeda tõelist armastust; aidata lapsi; aidata maailma läbi heategevuse; jagada oma kogemusi; olla vabatahtlik... ja palju muud. Kui me ütleme endale, et minu elus ei ole mitte midagi, mida ma sooviksin muuta / saavutada, on viimane aeg endaga korra maha istuda ja teha korralik inventuur oma 1) hirmudes, 2) emotsioonides ja 3) mõtetes. Kuskilt mingil põhjusel hoiame me ennast siis tagasi. Ja kui näiteks kuskilt mingi hääleke ütleb, et meie eesmärk ongi maal lihtsalt olla ja me ei tohi klammerduda asjade külge, siis on hea endale teadvustada, et klammerdumine tähendab uskumust, et ma ei suuda elata ilma milletagi. Aga teadlik eesmärkide saavutamine on uskumus, et meil on jõud ja õigus sekkuda oma ellu ning ise otsustada, missugune meie elu on, mitte pelgalt alluda nendele tingimustele, mis meie elus hetkel on. Universum on külluslik, loodus on külluslik. Kõik pühad raamatud räägivad, et inimene on loodud rikkaks. Kuid me muudame ennast vaeseks läbi oma alateadlike uskumuste. Muuda neid siis kohe.

Kuidas muuta oma uskumusi?

Esimene samm teadlikuma elu ning oma eesmärkide suunas on kahtlemata välja mõelda, mida ma oma elult soovin. Kuigi alguses võib see tunduda keeruline, sest justkui ei tea, siis siin on sulle hea nipp. Kui me tunneme, et justkui ei olegi midagi, mida ma soovin, siis järelikult püüad sa oma eesmärke seada hetkel lähtuvalt sellest, mida sa pead võimalikuks ja mida sa usud end suutvat täide viia. Kui sul on palk hetkel 2000 krooni, siis võib sulle tunduda, et ei ole mõtet seada eesmärgiks lennata kuuks ajaks Austraaliasse puhkama.

Aga siin ongi asja konks. Sa pead laskma lahti kõikidest uskumustest, mis sind piiravad. On viimane aeg võtta aluseks viimase 100 aasta jooksul tehtud teadlaste avastused, mis kinnitavad, et me oleme ise oma maailma loojad. Kui sa viitsid natukenegi uurida tausta, leiad sa sellele väga palju kinnitust.

Lase lahti oma hirmud ja lihtsalt kirjuta. Võta eesmärgiks järgneva kuu jooksul kirjutada üles 101 asja, mida sa soovid oma elus kogeda. Mitte asja, mida sa soovid omada (sest sageli me ei soovi asju omamise pärast, vaid emotsiooni pärast, mida see kogemus annab), vaid 101 sündmust, mida sa soovid oma elus kogeda. Võta kasvõi aluseks minu 101 Soovide Nimekiri siin Kaido Soovid. Nagu sa näed, on seal täiesti "ebareaalseid" asju, mida ma ei saa kuidagi endale hetkel lubada, nagu näiteks lennata eralennukiga. Aga mul on suva. Ma ei soovi kunagi seda eralennukit omada, sest mul ei ole seda vaja, aga olen kindel, et ma lendan sellega kunagi kasvõi ühe korra kuskil. Kus, kellega, millal ja mis hinnaga? Mul ei ole õrna aimugi... Aga kui aeg on küps, tuleb see minu ellu. Sest meie maailm on lihtsalt niimoodi üles ehitatud. Seda kinnitavad ammu meie teadlased, mitte new age liikmed.

Sul on nüüd jäänud 363 päeva

Kui sa võtad eesmärgiks järgneva kuu jooksul oma 101 soovi kirja panna, siis jääb sul alles veel 363 päeva, et vähemalt osa nendest ellu viia. Alusta väikestest asjadest. Ole endas kindel ning ole valmis turvatsoonist välja tulema. Sest seda läheb sul vaja igal juhul. Kui me teeme kogu aeg samasid asju, siis on võimatu saavutada erinevaid tulemusi. See on kindel. Seepärast ole valmis mõtlema avatud meelega ning võtma ette konkreetseid tegevusi, et hakata oma eesmärke saavutama. Miks? Sest sa oled selleks võimeline ...

Ole vapper! Kaido

PS. Siin on sulle ka üks väga innustav artikkel Peep Lajalt seoses eesmärkide püsitatamisega uueks aastaks: Internetmarketing. Peep on Eestis kahtlemata internetiettevõtluse maaletooja ja pioneer, kellelt ka ma ise olen saanud väga palju inspiratsiooni. Kui sul on näiteks idee, kuid sa ei tea, kuidas seda teostada, sest vahendeid, kogemusi ja teadmisi napib, siis julgen soovitada Peebu internetikursust siin. See on äärmiselt hariv, lihtne ja kaasahaarav käsitlus internetis äri tegemise kohta alates sellest, kuidas leida sobilik idee kuni väga keeruliste internetiturunduse vahenditeni välja.

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Endise Eesti presidendi perenimi (kaslane):